Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 14 2024 21:58:54
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

KARTA RTVS - REÁLNE FAKTY

Žijeme v EUKartu RTVS ešte žiadny koncesionár nevidel, ale jej existencia sa postupne mení neskutočným spôsobom.

Včera mala byť iba na HD programy STV.

Nahováram si, že tak trocha aj vďaka mne je už odrazu prístupná aj na SD programy , ktoré mali byť výlučne iba pre karty Skylink.

Včera som upozornil RTVS na nelogičnosť v manuáli a už je to opravené.

Začínam rozmýšľať, či by RTVS nemohlo splniť všetko to, čo som im napísal pred pár dňami.

To sa mi už ale nechce veriť.

Veď to by bolo v každej vyspelej krajine EU normálne.

A prečo tu sa dejú stále dookola nenormálne veci ?

Luteran , April 25 2015 08:33:48 17 Komentáre · 6284 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , April 25 2015 08:40:37
áno, takže uničítačky v SD boxoch v miestach mimo pokrytia DVB-T na Slovensku pôjdu ešte nejaký ten rok s programami RTVS grátis, tak môžte byť spokojný, navyše sa ešte budú môcť využiť na príjem antiku, vývoj úspešne napreduje...
Luteran , April 25 2015 11:20:54
Pán okap, ďakujem aj ja Vám.

Veď tuším sme včera ráno spolu telefonovali a vtedy som bol riadne napálený a možno aj tým, že som u Vás " vypustil paru ", tak som potom pánovi D. napísal síce ostrejší, ale nie až taký email, ktorý by našu komunikáciu zastavil okamžite a navždy.

Takže maličký teoretický pokrok na kartách RTVS nastal.

Teraz je tu ale ďalšia omnoho vážnejšia otázka.

Ak sa ešte do včera doobeda nemohli na kartách RTVS dekódovať programy STV SD patriace ku karte " Skylink " a teraz už odrazu môžu, čo bráni tomu, aby sa na karte RTVS objavili aj ďalšie komerčné programy ?!

NIč, iba jedna malá drobnosť.....
Milan99 , April 25 2015 12:49:16
Tu by som pripomenul jeden rozhovor s J. Glisníkom, z ktorého citujem:
"Operátor ponuku Gratis vytvoril preto, aby si každá televízia (napr. STV, ČT, či Markíza) nemusela vydávať sama karty, a aby na príjem jednotlivých kanálov nebolo potrebné rozličné prístupové karty. "
http://www.zive.sk/clanok/53357/televizne-programy-navzdy-zadarmo-asi-nie

Skylink už tento účel prestal dávno spĺňať a dnes je z neho komerčný poskytovateľ, ktorý poplatky za príjem programov schováva za "servisný poplatok".
Aby každá TV vydávala svoju vlastnú prístupovú kartu, to by bol technický nezmysel. Výhodou by bola otvorená "platforma", ktorá by nahradila pôvodný účel Skylinku - aby každá TV nemusela vydávať karty sama. Bolo by len potrebné zabezpečiť, aby to znovu niekto neukradol a z prístupových kariet sa nestal nástroj na vydieranie a okrádanie ich držiteľov.

Možno by sa dalo uvažovať aj nad inou alternatívou. Prístupové karty Skylink sú majetkom ich držiteľov, ktorí si ich riadne zakúpili. Čo tak vytvoriť konkurenčné prostredie pre "servisné služby" a možnosť výberu zákazníka, kto mu bude tieto služby poskytovať. Držiteľ karty by tak mohol meniť "operátora", podobne ako teraz pri mobilných telefónoch, internetovom pripojení...
Veď programy sú GRÁTIS, operátor zabezpečuje len vedenie databázy, zákaznícky servis... To predsa môže robiť aj niekto iný, prečo by mal mať monopol M7 Group? Aspoň by sa očistilo, čo sú poplatky za zákaznícky servis a čo za programy.
Milan99 , April 25 2015 13:04:25
Ešte by som doplnil, že takáto "integrujúca" karta by mala zmysel, len ak by na nej boli zaradené len bezplatné TV stanice. Podmiekami by sa malo zabezpečiť, aby sa na nich nikdy v budúcnosti nadala zaradiť platená TV. Čosi ako GPL licencia v oblasti počítačového softvéru.

Z tohto hľadiska mi nepripadá vhodné, že karty pre satelitný príjem RTVS majú CAID 0668. Teda rovnaké CAID ako platená ponuka Towercomu - Plustelka. To už na začiatku umožňuje miešať vysielanie verejnoprávnej TV so spoplatnenými TV.
Luteran , April 25 2015 18:05:00
Milan, Vaša úvaha je zaujímavá, lenže musíme byť realisti.

Špekulatívny model kariet Skylink, ktorý doteraz dlhé roky niekomu priniesol desiatky miliónov eur len tak, asi nebude chcieť skončiť.

Model karta RTVS je zatiaľ iba teoretická chiméra, kartu ešte nikto nevidel a čo bude o týždeň, o mesiac, rok, to je stále veľká otázka.

No a nad tým ste sa nezamysleli, že jeden operátor pod jedným kódovacím systémom Irdeto bude " čarovať " s kartami "akože Skylink" a "akože RTVS" ?

Problém je stále jeden a ten istý.

Karta RTVS nemala čo byť pod Towercomom a už vôbec nie pod Irdetom.

A potom by sa diali veci !

Otázka je, či tento stav je naozaj právne v poriadku ?

Ak nie, môže sa začať od začiatku.
okap , April 26 2015 08:08:03
Prečo nie Towercom, keď je dlhodobým dodávateľom služieb pre RTVS. Iba ak by neprebehlo výberové konanie. A Towercom si už sám vybral Irdeto, k tomu nemá RTVS čo povedať. Jedinou otázkou pre p. D. je, či prebehlo výberové konanie. Ako poznám naše pomery, možno neprebehlo a možno ani nemuselo, lebo všetky satelitné služby realizuje pre RTVS Towercom na základe zmluvy o uplinku 11836 a tu treba zistiť, či prebehlo výberové konanie
okap , April 26 2015 08:11:04
Tu je možno zaujímavá debata vhodná na zamyslenie... http://www.parabola.cz/forum/topic-85073/
Luteran , April 26 2015 09:41:31
Pán okap, ďakujem, konečne mi trošička začínate rozumieť.

Hoci ešte stále len trošička, inak by ste nenapísali cit " Prečo nie Towercom, keď je dlhodobým dodávateľom služieb pre RTVS ".

Veď už premýšľajte naozaj, ako občan, ktorý to všetko platí a za svoje peniaze má dostať primeranú službu, alebo tovar.

To ako keby existoval jeden štátny obchod a Vy si tam idete kúpiť kilo chleba.

Stojíte naň v rade dve hodiny ako idiot, konečne Vám ho hodia na pult, je plesnivý a Vy ešte ďakujete štátu, že Vám dovolil žiť !

Bože, už sa prebuďte !

A aby ste vedeli, že nehovorím iba do vetra, dovoľte, aby som Vám ako prvému ˇodtajnil " prvé dve odpovede pána D. na moje otázky.

Už z týchto dvoch odpovedí si môžete domyslieť kvalitu " odpovedí " na ďalšie otázky.

Luterán : Oslovilo RTVS viacerých dodávateľov služby ?

[A.D.]: Ano, oslovili sme viacerych dodavatelov.


Luterán : Kto a ako posudzoval výhodnosť zmluvy s Towercom za koncesionárov ?

[A.D.]: Vyhodnost ponuky Towercomu voci konkurencnej ponuke vyhodnocoval riaditel sekcie technickej realizacie RTVS, nasledne bol jeho postup odsuhlaseny manazmentom RTVS

Pán okap, som ja z inej planéty ?

Lebo, pán AD sa tváril urazene, keď som mu napísal, že toto sú kusé odpovede.

A keďže ja som z inej planéty, zvažujem budúci týždeň podať trestné oznámenie na RTVS.

Čo si Vy o tom myslíte ?
Milan99 , April 26 2015 13:40:49
V správach bolo uvedené, že odmietli ponuku M7 Group. Takže oslovili "viacerých" (aj dvaja sú viacerí).
Áno, určite by nemusel byť dodávateľom Towercom (dnes už je to zahraničný podnikateľský subjekt s neprehľadnou štruktúrou vlastníkov). A nemusela to byť ani Astra.

Možností je tu viacej a stále je tu prílišná naviazanosť na Towercom a na Skylink. Predaj Towercomu neveští nič dobré a karty s CAID zhodným pre platenú "plustelku" môžu byť predzvesťou budúcich pochybných "kšeftov".
Luteran , April 26 2015 14:09:46
Milan, ďakujem.

Áno, presne o to ide.

Chceme vedieť, kto boli účastníci verejnej súťaže.

A ako to priznal pán AD, vec je už teraz zrelá na trestné oznámenie.

Mám to predbežne prekonzultované s právnikom a budúci týždeň podám trestné oznámenie.
Milan99 , April 26 2015 14:18:57
Re: okap - debata na parabole
Neschopný "kolesík" Brixi je v parlamente len do počtu, aby mali väčšinu hlasov. Aktuálnym témam nerozumie, tak sa nudí a vymýšľa hlúposti. Ako naposledy, keď navrhoval z "kamenných" predajní urobiť požičovne a bazáre z použitým tovarom (právo vrátiť tovar do 14 dní). Snáď po budúcich voľbách už dostane príležitosť realizovať sa v súkromnom sektore, lebo ako mládežnícky politik bez reálnych pracovných skúseností je úplne odrhnutý od reálneho života. Diskutovať o jeho návrhu nemá zmysel.
O životnosti rôznych výrobkov by sa diskutovať dalo, tá sa však nevyrieši zákazom, či príkazom nejakého nekompetentného "kolesíka".
Milan99 , April 26 2015 14:23:50
Pán Luterán, trestné oznámenie je dobrý nápad, ale určite to bude riešenie na dlhšie.

Kto má dohľad nad hospodárením RTVS a nad plnením zákona o verejnom obstarávaní? Nebol by vhodný podnet na nejakú kompetentnú inštitúciu? Nemám v tom prehľad, preto je to len otázka.
Luteran , April 26 2015 14:37:44
Milan, určite máte pravdu, že to bude na dlhšie.

Viete ale, ak budeme vždy premýšľať takto, že sa sami budeme spochybňovať, nikdy sa nič nezmení.

Ja ako občan a profesionál vo svojej brandži mám podozrenie zo spáchania trestného činu a podľa zákona som povinný podať trestné oznámenie.

Od inštitúcií, ktoré sú prepojené záujmovo a politicky na vládnucu moc a tá je s nimi prepojená rovnako, nečakajte žiadnu kontrolu.

Z rovnakých dôvodov je malá šanca aj po linke trestné podanie- vyšetrovanie -prokuratúra - sudcovia.

No ale človek by sa už hanbil sám pred sebou, keby nič neurobil v tomto svinstve defraudovania verejných financií.
okap , April 26 2015 14:43:24
Môj starý otec mal prezývku pán Opatrný, túto jeho vlastnosť som možno zdedil v génoch a pred podaním oznámenia by som sa poradil s Alianciou Fairplay, ak by som bol na Vašom mieste...
Luteran , April 26 2015 14:53:21
Pán okap, Váš starý otec bol múdry človek.

Aj vtedy už existovali Fiškali a isto sa na nich obracal.

Trestné podanie je už isté a nebojte sa ani Vy, ani pán AD, nebude smerované na konkrétnu osobu, bude smerované proti RTVS.

A pripravovať ho budú až dvaja právnici.

A to Fairplay je iba občianske združenie pre laikov, ktoré si možno sem - tam najíma aj právnikov, alebo z neho majú právnici priamo biznis cez 2 percentá..
okap , April 26 2015 15:01:39
...skúste ešte možno Transparency International Slovensko...
Luteran , April 26 2015 15:09:23
Pán okap, ešte som zabudol reagovať na " idiotinu kazítka ".

Pravdou je jedine to, že už roky sa o tom rozprávame, že je možné to, že výrobca špekulatívne osadí vo výrobku hardvér, ktorý po záruke dva roky a niečo, výrobok samovoľne " pokazí ".

Ešte jednoduchšie sa javí softvérová závada časovo naprogramovaná.

Najnovšie sa špekuluje o " odstrelení " výrobkov na diaľku cez internet.

Všetko je možné a prakticky je to nekontrolovateľné.

No a aby sme tu nevyzerali ako blázni, tak prečo pán okap nehovoríte o konkrétnom prípade, ktorým sú karty Skylink ?!

Toto je typický príklad ako mafia na diaľku deaktivuje majetok zákazníka.

No prosím a sme doma !

A ešte sa na tom podvode podieľa aj SOI !!!

A kto podal ten debilný zákon ?

Aha, súdruh zo Smeru ?

No a sme doma na Slovensku.

A čo Skylink, Váhostav, upratovanie v zdravotníctve a ešte k tomu karta RTVS ?!

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,433
Najnovší člen: Jamesfup
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás