Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 19 2024 19:51:58
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

SAT a DVB T V NEMECKU ? POD KONTROLOU TRHU !

Žijeme v EUMinulý rok mediálna skupina RTL oznámila širokej verejnosti ukončenie svojho vysielania cez DVB - T v roku 2014 !

Dôvodom boli neskutočné náklady oproti SAT TV.

Výsledok sa dostavil.

Nemecký regulátor trhu sa zľakol a RTL ponúkol nové vysielacie frekvencie a omnoho výhodnejšie podmienky.

Napriek tomu je otázne, ako vysielanie DVB - T v Nemecku dopadne.

Náš čitateľ Jozef situáciu priamo z Nemecka popisuje nasledovne.

Text je kvôli zachovaniu originálnosti neupravený a bol zaslaný elektronickou poštou..

p.Luteran

Posielam Vam dodatocne informacie vysvetlenia ohladne vypinania DVB-T v Nemecku.

V provom web linku odlaze sa docitate,ze Nemci si po 10 rokoch spocitali ze DVB-T je o 30% nakladnejsie ako cez SATELIT.

http://www.macwelt.de/news/DVB-T-iPad-Fernsehen-RTL-7459742.html

a ze 12,5 Prozent der deutschen Haushalte DVB-T für den heimischen Fernsehempfang. iba 12,5% obyvatelov Nemecka pouziva DVB-T ako hlavny domaci priem signalu,Co je prilis prilis drahe halooo ludia z TOWERCOMU,Halloo VOLNA TELKA preco CUCATE peniaze danovych polatnikov,koncesionarov na ksefty za miliardy a dodnes nemam zadarmo nekodovane STV1 HD a STV2 HD a Slovak Parliament TV cez SATELIT v zahranici ????

Haloo Vlada SR,Haloo Slovensky parlament a zastupcovia obcanou,Hallo TOWERCOM zobudte sa do 2-3 rokov 2015-2017 bude oficialny prechod na 4k alebo takzvane Full UHD vysielanie cez ASTRU 19,2 takze pre Boha co tam stvarate na Slovensku zo Skylink!Towercom aj DVB-T!!!????

To nikto Haloo Vlada SR,Haloo Slovensky parlament a zastupcovia obcanou,Hallo TOWERCOM nesleduje co sa deje v susednych statoch to nikto nevie citat Slovensky web ako je Solideurope,Anglicky a Nemecky web?

Preco tie miliardy investovane do DVB-T ked je jasne ze SAT TV je najlacnejdie riesenie a 4k respektive Full UHD je pred dverami!!!!!!!

15 rokov trval vyvoj testovne a spustenie Full HD TV cez Satelit,no SES prevackovatel ASTRA druzic hovori na ich web stranke ze od 2015-2017-2020 bude plne funkcen Full UHD vysielanie cez ASTRU 19.2 .
Kto je nuteny kupit novy TV prijmac v roku 2015 az 2015 az 2016 ceny UHD TV spadnu z o sucasnych 1600 3000Eur pod 1000Eur takze niet o com rozmyslat akym smerom treba ist.
http://www.ses.com/ultra-hd

http://www.ses.com/15011813/ses-demo-channel

A toto je fakt dokaz stiahnite si casovy harmonogram pozrite si PDF asi 6-7 stranu plan strategie SES cez ASTRU 19.2 do 2020!!!
TU:
http://read.uberflip.com/i/170199

Takze ja nechapem dostavam infarkt v Nemecku zo Slovenkseho parlamentu,TOWERCOM,Skylinku aj poondatej DBT-T VOLENEJ TELKY s kotrej mozu akurat ludia v SR danovy a koncesionarsky polatnici za tie miliony EUR dostat infarkt ked dalsia kauza vyplave na Slovensku v roku 2020 kolko to stalo stat a ludi!!


Poslem kopiu tohto pripevku do NRSR, TOWERCOMU aj VOLNEJ TELKE som zvedavy ci vobec niekto zoberie na vedomie fakt ze DVB-T je pre Slovenskych danovych polatnikov a pladcou koncesionarskych polatkou su Eura vyhodne von OKNOMMMMM Haloo Vlada SR,Haloo Slovensky parlament a zastupcovia obcanou NRSR,Hallo TOWERCOM,HALOO VOLNA TELKA volna budete vtedy!!!!

Kedy budete Full HD STV1 HD a STV2 HD a Slovak Parliament TV cez SATELIT!!!
Kedy bude od 2017-2020 4K=Full UHD na Slovensku ???
Az vtedy si mozete vsetci menovany povedat urobili sme revoulciu na Slovensku a nie teror co roby Skylink cez SERPO poplatky za NIC 20Eur,Vlada SR,Slovensky parlament a zastupcovia obcanou NRSR,TOWERCOM a ich VOLNA TELKA su terorom na obcanou SR!!!
Vsetci o tomto probleme vedia no pchaju hlavu do piesku ako pstrosi hlavna vec ze im peniaze idu zo stau na vyplaty za chybne rozhodovania za ktore nemusia niest zodpovednost!!!
A este sa vysmievat obcano pred kamerami


Tu je dokaz cislo 2 vypinanie DVB -T v Nemecku.
http://www.digitalfernsehen.de/RTL-und-DVB-T-Schon-lange-ein-Missverstaendnis-Kommentar.105319.0.html

Dobre rano Vlada SR,Slovensky parlament a zastupcovia obcanou NRSR,TOWERCOM,VOLNA TELKA a Skylink!!!!
Snazite sa rozbehnut vlak DVB-T ktory v Nemecku po 10 rokoch zastavuju tak sa prosim zobudte konecne, skontaktujte s panom Luteranom, a robte koordinove rozhodnutia ako mimalizovat skody pre Slovenkso a ist spravnym smerom technickeho riesienia problemu SOVENSKEJ TELEVIZIE A RADIA cez Satelit!!!!.


Dakujem vsetkym ktory su priamo alebo nepriamo zodpovedny za rozhodovanie ohladne tohto problemu a milionou EUR vyhodenych von OKNOM na DVB-T!!!


S pozdravom,
Jozef Stas
Brusnica pri Stropkove Vychodne Slovensko
Momentalne Nemecko a UK.


Luteran , July 13 2014 19:02:03 9 Komentáre · 5155 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , July 14 2014 13:55:26
Včera vyrobila RTVS trapas, ktorý si už všimli všetci diváci, bolo to nepozerateľné, viac info tu http://sportky.topky.sk/c/127058/divaci-nastvani-na-rtvs-aj-merciaka-takto-sme-si-finale-majstrovstiev-nepredstavovali. Dočítal som sa na Vašom blogu, že odchádzate na určitý čas do Nemecka zisťovať úroveň demokracie v EÚ. Prosím Vás pred odchodom zverejniť sľúbený test sat. prijímača ineos, ak je to už dokončené.A prejem veľa šťastia...
Luteran , July 14 2014 20:35:32
Pán okap, vďaka za info.

Merčiak mi vadil už predtým svojim rasistickým komentárom, to som už raz opísal v blogu.

Za to, že niekto nie je schopný nastaviť spozďovaciu linku, čo je na trase základná, jednoduchá vec, Merčiak samozrejme nemôže.

Za to môže riaditeľ STV a jeho technici !

Čo sa týka Nemecka, pripravujem sa, je to ale pomerne zložité.

Najprv to asi bude Rakúsko.

Test ineos je pripravený, ak sa všetko stihne, je to otázka pár dní, možno sobota.
3374 , July 18 2014 21:08:25
Výber niektorých zmien v pripravovanej novele zákona o DPH na Slovensku od 1.1.2015

- Miestom dodania telekomunikačných služieb, služieb rozhlasového vysielania a televízneho vysielania a elektronických služieb dodaných nezdaniteľnej osobe - je miesto, kde má táto osoba sídlo, bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava (§ 16 ods. 14). Oproti súčasnému stavu sa toto pravidlo určenia miesta dodania vybraných služieb pre nezdaniteľné osoby zjednotilo a platí rovnako pre elektronické služ- by, telekomunikačné služby a služby rozhlasového a televízneho vysielania a rovnako pre dodávateľov neusadených v EÚ, ale aj pre dodávateľov usadených v EÚ.

- Dodávateľ uvedených vybraných služieb sa musí registrovať v každom štáte, kde je miesto dodania, teda kde sú usídlení jeho zákazníci v pozícii nezdaniteľnej osoby (nepodnikateľ, občan). Je však možné aj zjednodušenie uplatnením jedného kontaktného miesta v EÚ (systém mini one-stop-shop) formou dobrovoľnej osobitnej úpravy (§ 68 - § 68c).

- Zdaniteľná osoba teda platí daň na jednom kontaktnom mieste v EÚ, kde je identifikovaná pre osobitnú úpravu dodávania vybraných služieb podľa § 68a alebo § 68b tohto zákona. V dôvodovej správe je uvedené, že následne členský štát identifikácie odošle elektronickými prostriedkami daňové priznanie spolu s uhradenou sumou dane tomu členskému štátu spotreby, ktorému táto daň patrí (prerozdelenie dane).

Takže na jednej strane, je dobré, že budú platiť daň na Slovensku, ale na druhej strane môžme očakávať zvýšenie cien.
Luteran , July 20 2014 11:36:53
Peter, vďaka za informáciu.

Je zaujímavá, keďže poukazuje na to, ako sa na Slovensku " legálne kradne " zopár rokov viď DPH, SERPO a Skylink.

A keď sa to verejne kritizuje a už je to neudržateľné, prijme sa novela zákona a vec je " vybavená ".

Podvod sa zlegalizuje a z 19,20 to bude 28,90 a vždy viac podľa potreby, koľko bude treba pre luxus podvodníkov.

A predajcovia SAT TV, ak dovtedy budú, dostanú províziu o 10 centov vyššiu !!!
3374 , July 20 2014 16:50:57
Vybrané témy pripravovanej novely:

1. Nezdaniteľná osoba je pracovné označenie používané aj v dôvodovej správe, lebo zákon o DPH používa označenie „iná ako zdaniteľná osoba“. Nezdaniteľná osoba je teda opak zdaniteľnej osoby, pričom zdaniteľnú osobu definuje § 3 zákona o DPH – zjednodušene je to osoba, ktorá nezávisle vykonáva akúkoľvek ekonomickú činnosť, čiže podniká v zmysle dosahovania príjmov. Teda v praxi je nezdaniteľnou osobou spravidla nepodnikajúca osoba (občan).

2. Miestom dodania telekomunikačných služieb, služieb rozhlasového vysielania a televízneho vysielania a elektronických služieb dodaných nezdaniteľnej osobe – je miesto, kde má táto osoba sídlo, bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava (§ 16 ods. 14). Oproti súčasnému stavu sa toto pravidlo určenia miesta dodania vybraných služieb pre nezdaniteľné osoby zjednotilo a platí rovnako pre elektronické služ- by, telekomunikačné služby a služby rozhlasového a televízneho vysielania a rovnako pre dodávateľov neusadených v EÚ, ale aj pre dodávateľov usadených v EÚ.

3. Za elektronickú službu sa nepovažuje komunikácia prostredníctvom elektronickej pošty medzi dodávateľom služby a jeho zákazníkom (§ 16 ods. 15).

4. Elektronickými službami sú najmä – poskytovanie webových stránok, hosťovanie na webových stránkach, diaľkové udržiavanie programov a vybavenia, dodanie programového vybavenia (softvéru) a jeho aktualizácie, dodanie obrázkov, textu a informácií a sprístupnenie databáz, dodanie hudby, filmov a hier vrátane výherných a hazardných hier a politického, kultúrneho, umeleckého, športového, vedeckého a zábavného vysielania a vysielania udalostí, vyučovanie na diaľku (§ 16 ods. 18). Nejde o taxatívne vymedzenie pojmu elektronické služby – ďalšie pozitívne aj negatívne vymedzenie tohto pojmu obsahuje vykonávacie nariadenie Rady (EÚ) č. 282/2011 v znení nariadenia Rady č. 967/2012 (európska legislatíva je dostupná na www.eur-lex.europa.eu).

5. Členským štátom spotreby je členský štát, v ktorom je miesto dodania telekomunikačných služieb, služieb rozhlasového a televízneho vysielania a elektronických služieb – teda členský štát, kde je usídlený zákazník [§ 68 písm. d)].

6. Členským štátom identifikácie je členský štát, ktorý si dodávateľ neusadený na území EÚ zvolí pre oznámenie, že začal na území Európskej únie (EÚ) dodávať telekomunikačné služby, služby rozhlasového a televízneho vysielania a elektronické služby [§ 68a ods. 1 písm. smiley]. Obdobne je členský štát identifikácie definovaný pre osobu, ktorá je usadená v EÚ – v podstate je to miesto jej usadenia v EÚ [§ 68b ods. 1 písm. smiley].
3374 , July 20 2014 16:52:13
7. Dodávateľ uvedených vybraných služieb sa musí registrovať v každom štáte, kde je miesto dodania, teda kde sú usídlení jeho zákazníci v pozícii nezdaniteľnej osoby (nepodnikateľ, občan). Je však možné aj zjednodušenie uplatnením jedného kontaktného miesta v EÚ (systém mini one-stop-shop) formou dobrovoľnej osobitnej úpravy (§ 68 – § 68c).

8. Zavádza sa osobitná úprava pre telekomunikačné služby, služby rozhlasového a televízneho vysielania a elektronické služby, ak dodávateľom pre nezdaniteľné osoby je osoba usadená v EÚ, ale neusadená v členskom štáte spotreby (§ 68smiley. Zdaniteľná osoba usadená a identifikovaná v inom členskom štáte pre osobitnú úpravu nemá v SR právo na odpočítanie dane z nákupov súvisiacich s týmito službami; má však nárok na vrátenie dane postupom ako zahraničná osoba z iného členského štátu podľa § 55b až § 55e zákona o DPH. Pri súbehu, teda ak bude táto osoba súčasne registrovaná na Slovensku a bude súčasne vykonávať plnenia s nárokom na odpočítanie dane, si môže uplatniť v riadnom daňovom priznaní aj odpočet dane podľa osobitnej úpravy, pre ktorú je identifikovaná v inom členskom štáte (§ 49 ods. 10).

9. Zavádza sa osobitná úprava pre telekomunikačné služby, služby rozhlasového a televízneho vysielania a elektronické služby, ak dodávateľom pre nezdaniteľné osoby je osoba neusadená v EÚ (§ 68a). Zdaniteľná osoba neusadená v EÚ a identifikovaná v inom členskom štáte pre osobitnú úpravu má nárok na vrátenie dane postupom ako zahraničná osoba z tretieho štátu podľa § 57 a § 58 zákona o DPH; pritom sa podmienka reciprocity vracania dane daným tretím štátom podľa § 58 ods. 5 nevyžaduje (§ 56 ods. 4).

10. Ak sa zdaniteľná osoba z tretieho štátu rozhodne pre identifikáciu na Slovensku pre osobitnú úpravu pre telekomunikačné služby, služby rozhlasového a televízneho vysielania a elektronické služby dodávané pre nezdaniteľné osoby, potom bude povinná odviesť daň na Slovensku zo všetkých týchto služieb dodávaných v EÚ (§ 68a). Teda uplatní sa pravidlo jedného kontaktného miesta pre celú EÚ (systém mini one-stop-shop).

11. Zdaniteľná osoba z tretieho štátu identifikovaná na Slovensku pre osobitnú úpravu vybraných služieb podľa § 68a je povinná podať elektronicky daňové priznanie v eurách za každý kalendárny štvrťrok s vyčíslením splatnej dane v každom členskom štáte (§ 68a ods. 9 – 12). Podáva sa aj tzv. negatívne daňové priznanie, ak neboli v danom kalendárnom štvrťroku dodané žiadne služby. Daň je splatná do 20 dní po skončení kalendárneho štvrťroka.

12. Ak sa zdaniteľná osoba usadená v EÚ, ale neusadená v členskom štáte spotreby, rozhodne pre identifikáciu v tuzemsku pre osobitnú úpravu vybraných služieb podľa § 68b, oznámi daňovému úradu začatie tejto činnosti (§ 68b ods. 2); súčasne sa nesmie identifikovať pre osobitnú úpravu v inom členskom štáte. Teda platí spomínané pravidlo jedného kontaktného miesta pre celú EÚ (systém mini one-stop-shop).

13. Zdaniteľná osoba z iného členského štátu identifikovaná pre osobitnú úpravu na Slovensku podľa § 68b tohto zákona je povinná podať elektronicky daňové priznanie v eurách za každý kalendárny štvrťrok s vyčíslením splatnej dane v každom členskom štáte (§ 68b ods. 11 – 15).
Daň je splatná do 20 dní po skončení kalendárneho štvrťroka.

14. Zdaniteľná osoba teda platí daň na jednom kontaktnom mieste v EÚ, kde je identifikovaná pre osobitnú úpravu dodávania vybraných služieb podľa § 68a alebo § 68b tohto zákona. V dôvodovej správe je uvedené, že následne členský štát identifikácie odošle elektronickými prostriedkami daňové priznanie spolu s uhradenou sumou dane tomu členskému štátu spotreby, ktorému táto daň patrí (prerozdelenie dane).
3374 , July 20 2014 16:53:28
15. Zdaniteľná osoba z tretieho štátu (neusadená v EÚ) vo veci osobitnej úpravy komunikuje s Daňovým úradom Bratislava elektronickými prostriedkami, pričom sa nevyžaduje zaručený elektronický podpis ani dohoda o elektronickom doručovaní (§ 68a ods. 16).

16. Zdaniteľná osoba usadená v EÚ vo veci osobitnej úpravy komunikuje so správcom dane elektronickými prostriedkami, pričom sa vyžaduje zaručený elektronický podpis alebo dohoda so správcom dane o elektronickom doručovaní (§ 68b ods. 19).

17. Ak členským štátom identifikácie je Slovensko, na správu dane vzťahujúcej sa na osobitnú úpravu vybraných služieb s miestom dodania v inom členskom štáte, ktorý je členským štátom spotreby, sa použije nariadenie Rady č. 967/2012 a ustanovenia § 68a a § 68b tohto zákona (§ 68c ods. 1).

18. Ak je členským štátom spotreby Slovensko, na správu dane sa použije slovenský daňový poriadok, ak nariadenie Rady č. 967/2012 neustanovuje inak. Na vedenie záznamov, na písomnosti zdaniteľnej osoby a daňového úradu týkajúce sa osobitnej úpravy s miestom dodania v tuzemsku sa primerane použijú ustanovenia § 68a ods. 14, 16 a 17 tohto zákona (§ 68c ods. 2).

19. Daňový zástupca je povinný podať za zastúpených dovozcov súhrnný výkaz Daňovému úradu Bratislava za obdobie kalendárneho mesiaca, a to do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca – zjednocuje sa lehota do 25 dní na podanie súhrnného výkazu aj pre daňového zástupcu – predtým bola lehota podania do 20 dní (§ 69a ods. 6).

20. V súčasnosti sa kontrolný výkaz podáva v rovnaký deň ako daňové priznanie DPH, ak je podané skôr ako 25. deň po skončení zdaňovacieho obdobia – toto pravidlo sa navrhuje zrušiť. Kontrolný výkaz bude platiteľ povinný podať najneskôr do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia nezávisle na prípadnom skoršom podaní daňového priznania DPH (§ 78a ods. 1).

21. Touto novelou sa do § 47a zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) v znení neskorších predpisov zavádza pre správcu dane možnosť, aby počas daňovej kontroly oprávnenosti vrátenia nadmerného odpočtu vyhotovil čiastkový protokol. Doručením čiastkového protokolu však ešte nie je ukončená daňová kontrola.

22. Čiastkový protokol správca dane nemôže vyhotoviť v prípade, ak je kontrolovaný daňový subjekt zverejnený v zozname adeptov na zrušenie registrácie platiteľov DPH (§ 52 ods. 6 daňového poriadku) alebo sa daňová kontrola vykonáva na základe požiadania orgánov činných v trestnom konaní.

23. Novelizovaný má byť daňový poriadok aj v tom smere, že platiteľa DPH, ktorý je zverejnený v zozname adeptov na zrušenie registrácie DPH, Finančné riaditeľstvo SR vymaže z tohto zoznamu, ak odpadli dôvody, na základe ktorých bol v zozname zverejnený, a súčasne v období 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov neporušil zákonné povinnosti – uvedený časový test 12 mesiacov sa má skrátiť na 6 mesiacov (§ 52 ods. 7 daňového poriadku).
3374 , July 20 2014 16:54:23
24. Daňový úrad vráti časť nadmerného odpočtu pred skončením daňovej kontroly vo výške uvedenej v čiastkovom protokole, a to do desiatich dní odo dňa odoslania čiastkového protokolu (§ 79 ods. 7). Po skončení daňovej kontroly nadmerného odpočtu, keď kontrola môže byť vo všeobecnosti podľa daňového poriadku najviac 1 rok, vráti daňový úrad rozdiel medzi nadmerným odpočtom vo výške zistenej kontrolou v protokole a nadmerným odpočtom už vráteným na základe čiastkového protokolu (§ 79 ods. 6).

25. Podľa dôvodovej správy daňový úrad formou čiastkového protokolu vráti časť nadmerného odpočtu najmä v takom prípade, ak v priebehu daňovej kontroly zistí, že časť nadmerného odpočtu je uplatňovaná oprávnene, avšak ostávajúcu časť nadmerného odpočtu musí ešte preverovať, napríklad medzinárodným dožiadaním informácií z iného členského štátu a z toho dôvodu nie je možné skončiť daňovú kontrolu.

26. Súhrnný výkaz sa podáva za každý kalendárny mesiac, okrem výnimky, keď platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota dodaných tovarov nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotovú hranicu nad 100 000 € – táto suma sa zníži na 50 000 € z dôvodu zosúladenia s európskou smernicou o DPH (§ 80 ods. 2).

27. Ak chce zdaniteľná osoba neusadená v členskom štáte spotreby uplatňovať od 1. januára 2015 osobitnú úpravu podľa § 68b znenia zákona účinného od 1. januára 2015, oznámi elektronickými prostriedkami začatie tejto činnosti daňovému úradu do konca kalendárneho roka 2014 (§ 85kc ods. 3). Daňový úrad oznámi elektronickými prostriedkami tejto zdaniteľnej osobe, že jej povoľuje uplatňovanie osobitnej úpravy. Obdobne postupuje zdaniteľná osoba neusadená na území EÚ, ak chce od 1. januára 2015 uplatňovať osobitnú úpravu podľa § 68a v znení účinnom od 1. januára 2015 (§ 85kc ods. 2).
3374 , July 20 2014 16:56:16
je to skrátené, celé znenie nájdete na stránkach www.nrsr.sk

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,487
Najnovší člen: ny3useHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás