Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 19 2024 08:52:21
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

TV LUX TEŠÍ, OD 1.5.2013 I ZARMUCUJE !

Žijeme v EUTV Lux za 5 rokov existencie vyrástla a ukázala ako sa má robiť kresťanská slobodná televízia maximálne nezávislá od štátu.

Závislá je iba na svojich divákoch a ich finančných príspevkoch.

A tých je našťastie nemálo.

Vďaka nim sa TV Lux mohla presťahovať na omnoho výhodnejší a atraktívnejší satelit Astra 3B, mohla si dovoliť zakúpiť prenosné vysielacie zariadenie DSNG umožňujúce živé vysielanie priamo z terénu uplinkom na satelit.

To nás všetkých, ktorí TV Lux od samého začiatku propagujeme a podporujeme veľmi teší.

Teší nás aj skutočnosť, že od roku 2014 bude dátový tok satelitného vysielania navýšený o 1Mbps, čo umožní výrazné zvýšenie kvality vysielaného obrazu aj pre väčšie televízne obrazovky.

To všetko naozaj poteší.

A teraz k tomu, čo nás veľmi zarmútilo a musí sa s tým niečo urobiť.

Ľudia pod vplyvom prehnanej až nekalej reklamy o DVB- T očakávali, že budú mať možnosť jednoducho a hlavne lacno TV Lux prijímať cez terestriálne antény.

Ktosi im takúto nádej nekorektne poskytoval.

A ľudia na tu nádej prispievali.

Včera sa ich nádej stratila a pravda nadobudla nepríjemný rozmer.

Televízia Lux je vysielaná v DVB-T tak, že pre jej príjem je potrebné vynaložiť omnoho vyššiu finančnú čiastku, ako pri satelitnom vysielaní a navyše je dostupnosť signálu mizerná.

Towercom si pôvodne za nekódované vysielanie pýtal 800 000 eur ročne, čo je v podstate šialenstvo, na ktoré TV Lux logicky nepristúpilo.

Terajšie kódované vysielanie a jeho finančné krytie je zatiaľ veľkou neznámou.

Ak TV Lux niečo platí Towercomu, je to katastrofa, treba to ukončiť.

Ak TV Lux dostáva nejaké peniaze, alebo províziu od Towercomu za program v predsieni plateného balíka ako lákadlo, je to alarmujúce, treba to ukončiť.

Za moju mamu, seniorov TV Lux z Košíc a za seniorov TV Lux z Prešova budem zajtra vo veci ďalej pátrať.

TV Lux musí zostať čistá, nesmie okolo nej byť ani tieň podozrenia.

Už teraz je to veľký hriech na starých ľuďoch, treba ho zastaviť !


Luteran , May 02 2013 20:42:33 16 Komentáre · 4387 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Citron , May 02 2013 21:41:19
a čo v tomto článočku robí TA3?

To nás všetkých, ktorí TA3 od samého začiatku propagujeme a podporujeme veľmi teší.


Luteran , May 02 2013 21:44:52
Citron, ste pozorný, vďaka za upozornenie. Pravdaže, aj TA3 sme podporovali, ale chybička sa "vlúdila".
peter14789 , May 02 2013 22:03:38
Pan Luteran stále len nadávate najprv, že fraška je dvb-t pretože v ňom vysiela len 5 tv kanálov teraz je to zase zle lebo teraz vysielajú 10 + 3 TV. Ste predajca SAT techniky tak preto ju tak preferujete lebo inak by ste prišli o svoj džob.

Lacno prijímať TV LUX + ďalšie SK-CZ satelitný box stojí cca 80€ karta 70€ nerátam ešte ser. poplatok, parabola 15€, LNB 5€ koax ani nerátam spolu niečo cez 170€

Lacno prijímať SK-TV + Lux a ČT prijímač 60€, anténa 10€ spolu niečo cez 70€.

A teraz ruku na srdce v porovnaní zo SK-TV koľko hod. sledujete CZ stanice aspoň 10% možno ani toľko.

Tvrdiť, že satelitný príjem je lacnejší je blbosť môj názor je aby tv Lux ukončila šírenie cez Thor a na Astre ak ostať tak prejsť na mpeg4 a prostriedky využiť pre voľné terestriálne vysielanie a to či už cez Towercom alebo cez budovanie inej terestriálnej siete ale nie na nezmyselné šírenie cez satelit v takejto forme. Ja verím tomu, že ešte veľké množstvo ľudí prejde k prijímu DVB-T a to kvôli jednak pre poplatky za stanice ktoré sú terestriálne zadarmo a aj kvôli zmenám prijímačov za HD prípadne pre kódovanie irdeto pre nákup modulov...

Towercom musí zachovať terestriálne tv vysielanie pretože príde o finančný príjem. Preto musí finančne zaujať TV cenou za šírenie. Ta suma nie je pravdivá pretože závisí od viazanosti ako aj výberu štandardu mpeg2 alebo 4 a hlavne to je pre mux 2 a nie pre mux1 alebo 4. Čize televízia môže platiť cca aj toľko čo ju stojí satelitné šírenie.
peter14789 , May 02 2013 22:08:38
A ešte jedna vec máte odpor k dvb-t vysielaniu hlavná vec, že že aj vy predávate plustelku nezdá sa vam to čudné..
Luteran , May 02 2013 22:19:40
Peter14789, Vy považujete fakty za nadávanie ?! Vy potom ani neklamete, ale doslova " čarujete" s číslami. Teraz hovoríme o programe TV Lux a Vy si tu žonglujete s číslami a pojmami len tak mirnix-dirnix. Príďte k nám a predáme Vám súpravu na príjem TV Lux a ďalších FTA programov za 39 eur! Rozumiete tomu, pre istotu Vám to zopakujem, 39 eur. Podľa Vášho kódu 14789 sa dá usúdiť na Váš vek ?! Ak áno, potom jedine to ospravedlňuje Vaše výplody o " nezmyselnom šírení cez satelit ". Chlapče nešťastný, odkiaľ beriete tie nezmysly. Dúfam len, že Vás to neučili v škole ! Hoci, pri úrovni dnešných škôl ...
Luteran , May 03 2013 08:14:56
peter14789, sorry, ten druhý príspevok som si nevšimol cit. " A ešte jedna vec máte odpor k dvb-t vysielaniu hlavná vec, že aj vy predávate plustelku nezdá sa vam to čudné.." No mne sa to čudné nezdá a vysvetlím prečo. Ako starý rádiokomunikačník a priekopník SAT TV beriem rolu DVB - T reálne a nič z jeho portfólia mi nemôže byť odporné. Na rozdiel od Vás detailne rozumiem jeho podstate od A - Z. Čiže to DVB-T je moje, Vaše, všetkých pretože prioritne to celé platíme my všetci. Čo je v jeho podstate použiteľné a vhodné, to podporím, čo je zlé, to kritizujem. Učte sa, spolupracujte a bude Vám to Peter prospešné. Ak ste prilepený na Towercom a máte klapky na očiach, nič sa nedeje. Pýtajte sa, rád Vám to vysvetlím od A po Z. Aj to, kedy a za akých podmienok je DVB-T veľmi výhodným doplnkom k DVB-S ako prioritnému vysielaniu.
peter14789 , May 03 2013 17:47:38
A aky prijimac obsahuje za cenu 39 eur?

fta sd prijimac na nom mozem sledovat tak akurat ta3 lux ocko ct24 rt slagr
tak to je vyhra. Bez kanalov Stv tv joj a markiza, ak by som chcel si ich zapnut tak co budem vypinat sat a prepinat rezim tv prijimaca na dvb-t viem si to predstavit ako je to konkurencne schopne.

Ak tak pripravit sa do buducna combo s dvb-t2 ale to uz prijimac stoji cca od 100 eur. Ale vo vasej predajni ak mate combo prijimac aka je jeho cena je pod 60eur asi tazko a to neratam parabolu a lnb.
Luteran , May 03 2013 22:56:49
Peter, dobre. Chcem iba TV Lux. Cez satelit ho mám všade, v rámci celej Európy, za babku. 39 eur, konzola, kus koaxu a je to isté. Viem, že tam bude teraz, o rok, o päť rokov, o desať.. Chcem TV Lux cez DVB-T. Nemám ho všade, mám ho len niekde, nemám žiadnu istotu kde je, musím ho zložito a draho hľadať. Akú anténu potrebujem, musím mať drahú Yaginu, nemám signál, pridám zosilňovač, mám signál, zajtra už nemám. Mám nervy, vyhodil som peniaze a ak by som signál aj mal, nemám istotu, že tam bude TV Lux o rok. Oplatí sa mi investovať do DVB-T ?!
peter14789 , May 04 2013 06:13:16
Ja som od vysielaca vzdialeny 30km vykon je 10kw chytam odrazom na 5cm prutovu antenu bez zosilovaca. Kazda domacnost ma antenu tzv markizacku tak s nou bez ziadnych nakladov moze naladit mux vysiela v nom aj v mpeg2 test kanal.

Parabolu minimalne 60 musis umiestnit len jednym smerom nemozes mat prekazky pride silnejsi dazd si bez signalu zasnezi parabolu si bez signalu parabola musi byť vonku obrnuje vzhlad bytoviek a este za kazdy sat prijimac musis mesacne platit ak si ho zvolis ako jediny zdroj tv signalu pricom terestrialom je to vsetko zadarmo. A da sa prijmat nielen vo velkych mestach s malou antenkou v izbe.Este treba povedat, ze vykony vysielacov sa budu navysovat po vypnuti analogu v madarsku. A, ze aj u nas sa planuje vysielat v dvb-t2 takze lux tam bude dost dlho.
Luteran , May 05 2013 08:45:25
Dobre Peter, dá sa aj tak. Volám sa Peter, bývam v bytovke na kopci vedľa vysielača. Som šťastný, neviem ako ostatní na Slovensku, ale ja a moji susedia máme fantastický príjem TV signálu. Nepotrebujeme dokonca vôbec žiadnu anténu ! Zapnem televízor a ten mi funguje, predstavte si, len na samotný IEC konektor !!! A sused kúsok za nami má príjem len tak na starú vidličku. A keď raz za rok príde poriadna búrka, vtedy mám obrovskú radosť. Môj otec v doline má satelit a počas tej strašnej búrky mu na minútu vypadne signál. Má 90 rokov a hovorím mu, tak Ti treba otec. Nechcel si sa sťahovať ku mne na kopec ! Prešlo 10 rokov. Otec má 100 rokov, je zdravý, má satelit, obrovské množstvo FTA programov a Peter má vážne zdravotné problémy, jeho deti majú zdravotné problémy. Lekár mu povedal, že asi Elektromagnetický smog, ale nie je si istý. Peter začal študovať a až potom neskoro pochopil rozdiely medzi úrovňou signálu DVB-T a DVB-S, ekonomické náklady na prevádzku a ekologické dopady na krajinu a ľudí. Dnes je už tam "hore" blízko satelitov a vie, čo zlého narobil svojim deťom a ostatným ľuďom... Pokračovanie o chvíľku. Pozn. Peter ďakujem za dobrú tému, tento článoček budem aj publikovať, keďže verejnosť o uvedených problémoch nemá žiadne informácie. Pekný deň.
okap , May 05 2013 09:21:04
Áno elektronický smog je určite problém, ale bol oveľa väčší v čase analógového vysielania než teraz. Vysielanie cez satelit je ideálne až na vzhľad budov, keď ekonomika napr.Astry nás tlačí do väčších priemerov antén.Skôr by som privítal 40 cm antény pre Európu ako 80 cm napr. pre bulharsky HD transpondér. Aj tak si myslím, že budúcnosť TV je v malých lacných programových balíčkoch vysielaných cez IPTV a verejnoprávne a sk komerčné budú grátis cez DVB-T2 a satelit DVB-S2. Ešte k tomu smogu. Ako vplýva prevádzka mobilných tel.operátorov na intenzitu el.smogu?
Luteran , May 05 2013 10:41:28
Pán okap, urobil som jeden nový článok a na tému elektromagnetického smogu sa veľmi rád s Vami i ostatnými porozprávam, keďže počas mojej profesionálnej kariéry v Rádiokomunikáciách som sa tomu podrobne venoval a odvtedy ďalej venujem až doteraz. Mám s tým obrovské skúsenosti a nielen teoretické, ale i praktické. Možno je to aj škoda, že o tom viac nepíšem. Ale asi začnem. Treba ma len zdravo "podpichnúť", tak ako to urobil Peter.
Luteran , May 05 2013 11:12:23
Pán okap, ešte otázka, prečo si myslíte, že problém elsmogu bol väčší v čase analógu ? Nie je to pravda. Elsmog a jeho úroveň sa neustále zvyšuje vďaka nárastu vysielacích zdrojov typu GSM, INTERNET, WIFI, VOJSKO a pod. Je to proste o náraste vysielacích zdrojov a o tom, kde a na akom mieste sa signály kumulujú a či Vy máte to "šťastie" byť v jeho epicentre. Elsmog je technický a fyzikálny fenomén, ktorý dnes už vieme pomerne slušne kontrolovať meracími prístrojmi, avšak to je iba jeden z veľmi dôležitých spolupôsobiacich faktorov.
Luteran , May 05 2013 11:33:48
Pán okap e ešte k tým parabolám. Nie je žiadny problém dať jednu parabolu 100 cm na panelák s kvalitným LNB a pripojiť tam celú bytovku. Ale o tom a iných veciach by sme tiež mali viac debatovať, lebo to potom vyzerá, ako keby sme sa všetci zbláznili. Dnes v dobe úžasných technických možností SAT TV, programov, LCD TV, nehovoriac o QPSK/QAM my profesionáli plačeme ? A hlúpe trúby politicky prepojené na mafiu nám diktujú ?! Kam sme sa to dopracovali pán OKAP, nezdá sa Vám to choré ???!!!
okap , May 05 2013 14:10:03
ten analóg myslím v tom zmysle, že bolo podstatne viac TV+R kanálov a vysielali vyžiarené výkony pomerne veľké,v norme DVB-T na jednom kanály vysiela viac programov s menším výkonom
Luteran , May 05 2013 14:29:27
Pán okap, ja Vám rozumiem a viem, že ste to mysleli dobre. Keby sme spočítali celkový vysielací výkon na Slovensku použitý pre bývalú analógovú TV a celkový pre digitálnu z hľadiska reálneho pokrytia, možno by ste boli prekvapený, ale ten digitál na tom bude v konečnom dôsledku KATASTROFA. Zoberte si taký Dubník. Tam ten posledný inštalovaný MUX je v 1/3 stožiara a vyžarovací diagram je mizerný. No ale to je v poriadku, veď tu "mizernosť" zaplatíme viacnásobne a dookola. A ja sám tiež nemám dosť síl na neustále vysvetľovanie pojmu vložené investície a efektívnosť DVB-T kontra DVB-S.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,481
Najnovší člen: sa3syaHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás