Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 14 2024 22:33:59
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

STRETNUTIE PARTNEROV CS LINK/SKYLINK - A TOTO SI ČT a STV PLATÍ ?!

Žijeme v EU24. a 25. 10. 2012 sa v ČR - Senohraby a v SR - hotel Kaskády uskutočnilo stretnutie partnerov CS Link a Skylink pod akože novým majiteľom M77.

Stručne to zhrniem chronologicky.

M77 už nechce mať tisícky obchodných partnerov kade-tade v železiarstve a stavebninách, chce si vytvoriť iba sieť top predajcov.

Po zavedení servisného poplatku SERPO bolo odpojených 260 000 kariet.

Týždenne sa bude odpájať vždy v utorok 7000 kariet v ČR/SR.

Od 3.12 budú vypnuté programy ČT/STV.

Na trhu je ešte 700 000 "živých" kariet Cryptoworks.

M77 pripravuje nové prešpekulované karty X.

Certifikácia Ready nie je certifikácie ale testovanie!

M77 nebude proti certifikovaným CE prijímačom bojovať právnou cestou, ale technickými zmenami.

Glisník cit. - prijímače Ready neznamenajú, že sú to dobré prijímače.

V závere tzv. "odbornej" časti stretnutia sa pri tzv. Ready prijímačoch rozpútala búrlivá diskusia, keďže predajcovia SAT TV majú práve s týmito prijímačmi najviac problémov.

Prítomnosť zástupcu firmy, ktorá Ready prijímače testuje odhalila šokujúce informácie.

Ak nemáte Ready prijímač zapnutý viac ako 14 dní, tento nemôže fungovať ihneď, trvá mu to 3 minúty, než môžete programy pozerať.

Ak Ready prijímač nepoužívate dlhšiu dobu, jeho aktivácia bude trvať 30 minút!!!

Otázka znie, ako mohli takéto technické šialenstvo dopustiť úrady v ČR/SR.

A čo to vlastne robia technici a právnici v ČT/STV ?

No asi s tým všetkým kolaborujú.
Luteran , October 26 2012 08:41:49 14 Komentáre · 5522 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , October 26 2012 12:39:23
Viac info
http://www.satcentrum.sk/clanky/17768/specifikace-prijimacu-skylink-ready-a-mozne-problemy-nelicencovanych-prijimacu/
http://www.satcentrum.sk/clanky/17767/skylink-kryptovani-klice-a-jejich-obmena-refresh-karty-kodovani-a-zpusob-nahravani-poradu/
Luteran , October 26 2012 14:06:21
Pán okap vďaka za odkaz. Mimochodom, nie ste to Vy na tej mojej prvej fotke vpravo pod plátnom ako kladiete otázku ohľadom Ready prijímačov? Ak áno, uvítal by som aj Vaše poznatky z pohľadu účastníka.
Citron , October 26 2012 18:46:10
čítal som to trikrát a nič šokujúce som neobjavil...tých cca 20 sk/cz programov zatiaľ ide a keď nepôjde tak nech si na*erú...bye!
Citron , October 26 2012 18:53:29
citát z ICH odpovede:
pokud přijímač nahrává způsobem (bohužel rozšířeným), že:

zaznamená celý kryptovaný obsah i spolu s ECM a EMM instrukcemi obsahující platné klíče v době nahrávání, pak je možné nahrávku přehrát pouze po dobu platnosti uložených klíčů. Po expiraci klíčů již není možné žádným způsobem nahraný pořad sledovat...tu mi dali jasne najavo, že SkyLink ready stroj v žiadnom prípade nekupovať!
okap , October 26 2012 21:15:41
Ano zda sa ž, že som tam. Mám dojmov plnú hlavu , ale najväčší dojem na mňa urobilo triedenie predajcov do kategórii, čo može viesť k tomu že pradjca, platca DPH bude o rok podnikať s nýbytkom a na výlohe bude mať baner Skylink aktuálnej farby a popri sedačkách bude akrivovať platené baličkySkylinku.Avšak živnostník s obchodnou kanceláriu, neplatca dph, nebude mocť aktivovať nič, bude mať malú podporu firmy a akurat tak zarobí na slanu vodu. Viac dojmov napišem počas vikendu, lebo mi je smutno, z toho s akou velkou náručou ma vital bývalíý Slovaklink na veletrhu v Brne pred pár rokmi a pozýval ma do svojej náruče, toť pre dnešok vsjo, prajem príjemný víkend
okap , October 28 2012 09:25:21
Takže s odstupom pár dni po porade predajcov, som si všimol diskusiu na fóre satcentra- citujem: ... skylink si sám spôsobil stav v ktorom sa nachádza! preto velké % pracovníkov a spolupracovníkov skylinku má obavu o svoju prácu. z toho dôvodu sa zamestnanci skylinku predbiehajú kto a čo chytrejšie vymyslí aby skylink napredoval. avšak takéto predbiehanie samého seba v novinkách a nových aktivitách privedie skylink k sebapožieraniu /kanibalizmu/, kde nakoniec môže zožrať sám seba.... Podobný dojem mám aj ja. Blbé je to , že predajca kategórie C nemôže urobiť komplet spustenie služby na kľúč, lebo nemá možnosť zrealizovať spustenie novej karty X aspoň na rok u zákazníka, bude sa musieť dohodnúť s predajcom A na spolupráci alebo zrealizovanie 2 platieb
/ aktivacia + serpo / nechá na zákazníka. Na Slovensku bude okolo 500 áčkových a béčkových predajcov, céčkových bude cca 1000. Osobne som tlmočil pracovníkom Skylinku môj názor, že keby pripravili žánrové balíčky za cenu 3-5 €/mes a zjednodušili spôsob platby za baličky , napr. na poštách alebo predajniach siete Jednota, tak by sa objem objednávok pay tv určite zvýšil. Ak do balíčka Digital pribúdajú programy, zákonite sa znižuje záujem o pay programy.Z uvedenej uvahy mi vyplýva iba jedno. Očakávam pravidelné zvyšovanie ceny Serpo. Ešte som sa na porade opýtal , či RTVS jedná alebo jednalo o karte RTVS bez serpa a dozvedel som sa najväčšiu bombu na tomto stretnutí a to to, že RTVS zatial záujem o kartu RTVS neprejavilo. Takže opäť som sa utvrdil vo svojom názore, že tento štát neposkytuje TV signál na základe koncesie na celom svojom území, čo je nehoráznosť. A keď uvažujem ďalej, tak sa dostávam k myšlienke, že schvaľujem postup zavedenia SERPA Skylinkom ako logicky krok, lebo pridávať nekonečne programy do grátis ponuky sa nedá.Nekorektný krok však bola reklama ...navždy bez poplatkov... možno ten slogan mal byť s hviezdičkou a doplnkom ...stav ku koncu roku 2011.... Teraz predpokladám krok Towercomu, kedy bude v novom DVB-T multiplexe ponúkať platené baličky za 3-5€. Ďakujem všetkým za pozornosť.
Luteran , October 28 2012 11:23:26
Pán okap, dovoľte mi vysloviť Vám poďakovanie za to, že ste ako jediný z predajcov Skylinku našli odvahu a začali ste verejne hovoriť o tom, čo sa to v skutočnosti deje vo vnútri tejto "kalamitnej" spoločnosti vydávajúcej sa za Skylink. Zásadný problém je v tom, že ani Vy ste ešte nedokázali odhaliť podstatu celej kamuflácie. Čo potom tí ostatní, ktorí ešte nedospeli v poznaní tak ďaleko ako Vy ?! Ja v tom mám jasno už dávno, žiaľ, napriek môjmu doslova nadľudskému úsiliu a problémom z toho vyplývajúcim, nikto z Vás predajcov nebol ochotný, či skôr schopný veciam porozumieť. Pokúsim sa preto ešte urobiť jeden článok typu KTO A ČO JE TO VLASTNE SKYLINK ?! To Vám snáď pomôže pochopiť podstatu celej veci a nebudete už nechtiac, ale predsa len, pomáhať šíriť klamstvá ľudí, ktorí so Skylinkom nemajú nič spoločné.
jopo166 , October 28 2012 22:30:40
aj ja poznam z vydenia jedneho pana na tej fotke poslednej 1 zlava predajna http://www.tvexpres.sk/ smiley
Luteran , October 29 2012 05:14:09
jopo, vďaka za príspevok. No vidíte a práve poctiví predajcovia Skylinku ako je pán Šepela z Humenného, ktorých sú tisíce a vytvorili bývalému Skylinku ohromný biznis sú teraz v akútnom ohrození. Pravda, pán Šepela má našťastie Skylink len ako prívesok popri servise a predaji inej techniky, takže je predpoklad, že to celé snáď prežije. Tisíce iných to už môžu rovno zabaliť a to len vďaka podareným špekuláciám "kalamitnej" firmy akože z Luxemburgu.
jopo166 , October 29 2012 12:14:44
nemyslim si že dojde ktomu aby boli nefunkčne prijimače necertifikovane lebo by to bol škandal ale v dnešnej dobe nikto nevie ako to bude skylink v podstate nema konkurenciiu poriadnu a ratam stym že všetky ceny podviha časom
Luteran , October 29 2012 15:00:38
Pán jopo, dohodnime sa na tom, že neexistujú certi a necerti prijímače. Všetky, ktoré sú na trhu môžu byť iba certifikované v zmysle CE. Testovanie Ready je o tom, že nemenovaná firma otestuje dodaný kus, či funguje s kartou + niektoré drobnosti, nič však v súvislosti s testovaním negarantuje. Preto majú Ready prijímače pri svojom mizivom počte na trhu také problémy. Dovezie sa "várka", tá sa akože otestuje a potom príde v krabiciach niečo iné, prípadne iná firma dovezie klony a tie ešte naklonuje ďalšia firma atď...Ready prijímače sú ale hlavne o tom, že proti Neready prijímačom bude prevádzkovateľ podnikať nelegálne technické opatrenia, aby znepríjemňoval život ich majiteľom. V medznom prípade to dopadne tak, že koho to prestane baviť, ten sa presunie s Neready prijímačom k inému prevádzkovateľovi, lebo má možnosť. Ten, kto má Ready "zázrak" tak urobiť nemôže a ak sa stane niečo najhoršie, tak mašinku môže použiť ako dekoráciu.
alfasex , October 29 2012 21:06:01
"bude prevádzkovateľ podnikať nelegálne technické opatrenia"

pan Ing. Luteran asi pojedol vela vtipnej kase smiley ... (to len tak pre dnesne uvolnenie, dufam ze zajtra sa dostanem k podstatnejsim veciam, kdeze je ten pes zakopany, a ako sa nas slovensky Jurko Janosik snazi obycajnym uzivatelov vymasirovat mozgove zavity s hlupostami

vas alfasex, a nech sa dari (ju a kopem za UPC, to len aby sa nezabudlo smiley )
Luteran , October 30 2012 07:17:43
alfasex, dnes na Vás mimoriadne zareagujem. Nebuďte poschovávaná baba, či dieťatko, čo si anonymne dovoľuje. Ak ste naozaj za UPC a normálny chlap, máme možnosť sa dnes stretnúť a osobne mi môžete vysvetliť svoje stanovisko ku "kalamitnej" firme M77. Budem dnes na stretnutí UPC v hoteli Sitno a predpokladám, že tam zrejme budete aj Vy. Takže vystúpte z anonymity, kľudne ma oslovte, ja som ten ALF a podebatujeme, prípadne sa vzájomne môžeme aj odfotiť. Rád fotku uverejním, ešte Vám urobím aj reklamu s Vašimi názormi, aj keď s nimi nemusím súhlasiť.. Keď nič iného, budete slávnym. Ja kopem za SAT TV, len aby sa nezabudlo.
Luteran , October 31 2012 12:43:59
Alf, ľudsky povedané, sklamali ste. Aj sme Vás spomínali nahlas pri debate pred akciou aby ste sa prihlásili a Vy nič, neprihlásili ste sa. Škoda. Mimochodom, bol tam aj pán okap, ktorý je ako prvý z tých ľudí, ktorí na internete diskutujú a nebál sa prihlásiť k svojmu nicku. Pravda, chce to odvahu. Možno sa Vám niekedy podarí prekonať hranicu anonymity.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,433
Najnovší člen: Jamesfup
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás