Home · Články · Fórum · Luterán Blog August 03 2020 22:22:48
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

FERGUSON AF 3100 CK

POHĽAD NA PREDNÝ PANELPOHĽAD NA ZADNÝ PANELZÁKLADNÉ OVLÁDANIE PRIJÍMAČA

Prepínať programy môžete tromi spôsobmi. Stlačením tlačidla šípka vpravo, šípka vľavo prepínate o jeden program dopredu/ dozadu. Stlačením tlačidla OK sa zobrazí zoznam naladených programov, v ktorom si príslušný program vyhľadáte a stlačením tlačidla OK ho potvrdíte. Stlačením tlačidla alebo (alebo Page-, Page+) počas zobrazenia zoznamu v ňom môžete listovať po jednotlivých stranách. Zmeniť program je možné aj zadaním čísla programu na diaľkovom ovládači. Prijímač umožňuje zmenu hlasitosti stlačením tlačidla
šípka vpravo, šípka vľavo (takisto aj Vol-, Vol+) počas pozerania programu. Stlačením tlačidla MENU sa zobrazí grafické menu, v ktorom môžete ladiť programy a nastavovať parametre prijímača. Menu je rozdelené do štyroch častí. Pohybuje sa v ňom šípkami, stlačením tlačidla OK vstúpite do zvolenej položky, stlačením tlačidla EXIT sa vrátite späť, alebo opustíte menu. Pri vstupe do niektorých položiek je vyžadované heslo. Od výrobcu je nastavené heslo: 0000.


1. EDITOVANIE PROGRAMOV

Stlačením tlačidla OK sa zobrazí zoznam programov (obr. 1), v ktorom môžete prepínať a editovať programy. V ľavej časti je zoznam programov, v pravej časti je náhľad a podrobné informácie o parametroch programu. Stlačením zeleného a žltého tlačidla sa prepínajú jednotlivé družice. Stlačením modrého tlačidla sa aktivuje funkcia hľadania programu v zozname (obr. 2). V pravej časti sa zobrazí klávesnica, na ktorej zadajte časť názvu programu. Napr. po zadaní písmena E sa v zozname zobrazia všetky programy začínajúce týmto písmenom.Stlačením červeného tlačidla sa aktivuje triedenie programov (obr. 3). Na výber je triedenie podľa názvu a kódovania. Stlačením tlačidla FAV sa zobrazí ponuka, v ktorej môžete program priradiť k niektorej obľúbenej skupine (obr. 4). Stlačením červeného tlačidla môžete jednotlivé skupiny premenovať. Zoznam programov priradených do obľúbených skupín môžete vyvolať stlačením tlačidla FAV počas pozerania programu.Stlačením bieleho tlačidla (alebo zvolením položky Editácia programu v MENU) sa po zadaní hesla aktivujú ďalšie funkcie (obr. 5 - premenovanie, mazanie programov atď.). Pozor! Význam farebných tlačidiel sa zmení. Stlačením žltého tlačidla sa aktivuje funkcia presunutia programov. Stlačte tlačidlo OK na programe, ktorý chcete presunúť (označí sa). Šípkami hore alebo dole ho presuňte na novú pozíciu v zozname a opätovne stlačte tlačidlo OK. Po opustení menu sa program uloží na novú pozíciu. Ak chcete program zo zoznamu vymazať, stlačte modré tlačidlo. Aktivuje sa funkcia vymazania. Vyberte si program, ktorý chcete vymazať a stlačte tlačidlo OK. Program sa označí. Po označení všetkých programov určených na vymazanie a opustení menu sa programy zo zoznamu vymažú.Stlačením červeného tlačidla môžete premenovať programy. Vyberte si program a stlačte tlačidlo OK. Zobrazí sa klávesnica (obr. 6), na ktorej zadajte nový názov programu. Po stlačení tlačidla EXIT klávesnica zmizne a po opustení menu sa zmeny uložia. Ak chcete program uzamknúť, stlačte zelené tlačidlo. Bude od vás vyžiadané heslo. Po zadaní správneho hesla vyberte program, ktorý chcete uzamknúť a stlačte tlačidlo OK. Vedľa programu sa zobrazí symbol zámku. Po prepnutí na zamknutý program bude od vás stále vyžiadané heslo a program sa spustí len po zadaní správneho hesla. Ak chcete program odomknúť, znovu stlačte tlačidlo OK na uzamknutom programe, symbol zámku zmizne a program sa odomkne. Po stlačení bieleho tlačidla sa zobrazí menu s ďalšími možnosťami (obr. 7).Stlačením červeného tlačidla sa zobrazí menu, v ktorom môžete editovať PIDy programu (obr. 8). Stlačením modrého tlačidla sa zobrazí podrobnejšie menu, v ktorom môžete meniť PIDy programu, priradiť ho k inej družici a transpondéru a zmeniť jeho názov (obr.9).

2. INŠTALÁCIA


Po zvolení tejto položky sa zobrazí menu, ktoré slúži na nastavenie paraboly, motorického natáčania a vyhľadávania programov (obr. 10). Stlačením tlačidla OK na položke Družica sa zobrazí zoznam družíc. Vyberte si družice, z ktorých chcete prijímať programy (stlačením tlačidla OK sa pri družici zobrazí symbol). Pokiaľ používate príjem z viacerých konvertorov, nastavte DiSEqC prepínač v položke DiSEqC. Položka pozicionér slúži na nastavenie motorického natáčania.Ak chcete nastavovať jednotlivé pozície družíc manuálne, zvoľte DiSEqC 1.2 (obr. 11). Nastavte družicu, ktorej pozíciu chcete uložiť. Vyberte si aktívny transpondér. V položke Nastavenie limitu môžete nastaviť limit natáčania paraboly. V spodnej časti sa pri natáčaní paraboly zobrazuje signál. Nastavte čo najvyššiu kvalitu signálu. Pozíciu uložte.V prípade využita funkcie USALS stačí zadať svoju zemepisnú polohu (obr. 12). Zvoľte si družicu, zadajte zemepisnú dĺžku a šírku. V prípade správneho nastavenia sa motorické natáčanie automaticky natočí na danú družicu.V položke Nastavenie antény (obr. 13) je možné nastaviť typ konvertora, jeho horné a spodné pásmo a zapnúť alebo vypnúť napájanie konvertora.
Položka Editovanie TP (obr. 14) slúži na editáciu zoznamu transpondérov a premenovanie družice. V prvej položke si vyberte družicu, ktorej transpondéry chcete editovať. V ďalších položkách je možné zadať parametre transpondéra. Ak chcete zmazať transpondér, stlačte tlačidlo OK na tejto položke. Ak chcete pridať transpondér, potvrďte túto položku stlačením tlačidla OK. V prípade, že chcete vyhľadať programy len z jedného transpondéra, stlačte tlačidlo OK na položke Prehľadaj TP a prijímač vyhľadá všetky programy z vybraného transpondéra.Stlačením tlačidla OK na položke Vyhľadávanie sa zobrazí menu (obr. 15). V ňom môžete nastaviť, či má prijímač vyhľadávať len voľné (FTA) alebo aj kódované programy (FTA+$) a filter (umožňuje nastaviť vyhľadávanie len TV, len R alebo všetkých programov). Po spustení vyhľadávania prijímač vyhľadá všetky programy zo zvolenej družice podľa nastavených parametrov a uloží ich do pamäte.
Položka viacnásobné vyhľadávanie slúži na vyhľadanie programov zo všetkých vybraných družíc podľa nastavených parametrov.

3. NASTAVENIE SYSTÉMU (obr. 16)


Položka Jazyk umožňuje nastaviť jazyk menu.
V položke Rodičovský zámok je možné nastaviť heslo do menu a zamknutých kanálov. Položka lokálny čas slúži na nastavenie presného času a dátumu (podľa tohto času a dátumu sa bude riadiť časovač). Po stlačení tlačidla OK na položke Nastavenie časovača sa zobrazí menu (obr. 17). Prijímač umožňuje nastaviť 10 rôznych udalostí, ktoré sa vykonajú vo vami nastavenom čase. Nastavte číslo časovača (1-10). Ak chcete časovač aktivovať, nastavte položku zapnutú na Áno. V ďalšej položke zadajte číslo programu, na ktorý chcete časovač aplikovať. V položke názov programu sa zobrazí jeho názov. V položke Typ akcie nastavte, či sa má prijímač zapnúť alebo vypnúť. V ďalších položkách nastavte čas a dátum, kedy sa má časovač spustiť.Nastavenie AV slúži na nastavenie obrazových výstupov prijímača (obr. 18). V položke TV mód nastavte TV normu podľa typu vášho televízora. Nastavte pomer strán (4:3, 16:9). Položka výstup SCART umožňuje nastaviť RGB alebo CVBS výstup. Prijímač obsahuje aj modulátor. Jeho parametre sa nastavujú v ďalších dvoch položkách. V “Mód RF” nastavte TV normu. V “kanál RF” nastavte výstupný kanál modulátora. Položky Prenos dát a Aktualizácia SW slúžia na aktualizáciu dát a softvéru v prijímači pomocou počítača. V prípade neúspešnej aktualizácie môže dôjsť k znefunkčneniu prijímača. Na takúto závadu sa záruka nevzťahuje. Položka “Informácie o systéme” obsahuje informácie o verzii hardvéru a softvéru. Potvrdením položky “Firemné nastavenie” sa obnovia nastavenia dané výrobcom. Všetky vami urobené nastavenia a naladené programy sa vymažú !!!.4. HRY (obr. 19)

Prijímač obsahuje štyri hry, ktoré si môžete zahrať.


Bc. Peter Holakovský

Komentáre

jopo166 , April 15 2010 13:17:58
je to pekny prijimač a ma aj emu ma procesor ali 3329c je to klon globasmiley
jopo166 , May 04 2010 12:17:50
sorač je to ferda a nie globo tu su naneho programy:http://forum.sathack.pl/index.php?/forum/61-softy/

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás