Home · Články · Fórum · Luterán Blog October 28 2020 13:33:50
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

NOVA HD NA SKYLINKU FUČ A TO JE ZASA ČO ZA SMIEŠNY PUČ ?!

SAT BOMBSpoločnosť CET21 dnes oznámila, že s okamžitou platnosťou končí na Skylinku svoje vysielanie.

Teda nie všetko, ale iba vysielanie HD programov

A bežní diváci to majú vybavené raz - dva bez toho, aby sa niekto namáhal veci im objasniť.

A o tom to všetko je na trhu SAT TV CZ a SK.

Jedni vydierajú druhých a všetci spoločne si robia bláznov z televíznych divákov.

Keby tu bol normálny trh, niečo také smiešne by si nikto nikdy nedovolil.

Lebo na jeho miesto by okamžite pribudol nový konkurent.

To ale logicky neplatí pre Novu, Skylink a vôbec všetkých, ktorí tento trh roky devastovali.

Luteran , August 12 2015 18:24:41 20 Komentáre · 6152 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Milan99 , August 12 2015 20:24:18
Myslím si, že to len potvrdzuje môj názor, ktorý som tu už prezentoval, že SD vysielanie (MPEG2) je potrebné čo najskôr zrušiť.
Duplicitné vysielanie v HD a SD vytvára možnosti na špekulácie a umelé vytváranie "luxusu" z toho, čo by malo byť v dnešnej dobe štandardom.
Áno, dá sa to označiť ako vydieranie, lebo tu ide len o peniaze, a keď sa "dohodnú", tak to aj tak nakoniec zaplatí divák. Preto je v konečnom dôsledku aj pre niektorých divákov lacnejšie vymeniť v priebehu roka zopár zastaralých SD prijímačov a zamedziť tak ďalším špekuláciám.

Ešte absurdnejšie vyznieva nedávne vyjadrenie Towercomu, že chce satelitné vysielanie v SD zachovať, aj keby ho mal dotovať. To ho potom divákom spoplatní, ako "luxus"?
Luteran , August 12 2015 20:47:07
Milan, čo ste napísali je v poriadku, keďže je to Váš slobodný názor.

Problém je iba v tom, že ak chceme slobodu, potom nemôžete nikomu zakázať vysielanie v SD kvalite !

A sme pri našom paradoxe.

Keby trh fungoval normálne, všetko by fungovalo úplne inak, tak ako to funguje vo vyspelých krajinách.

Stanice, ktoré by si chceli udržať zákazníka - diváka kvôli sledovanosti a teda reklame, by logicky vysielali v HD kvalite, robili by tomu propagáciu a osvetu a spolupracovali by s nami ako s prvými, ktorí robia montáže a predaj zariadení.

Kto má HD televízor, isto ocení HD vysielanie.

Kto ale nechce HD a ešte chce zotrvať pri SD, tomu nemôžete umelo nič vnucovať, pokiaľ sa nájde poskytovateľ služby, ochotný vysielať na svoje náklady v SD kvalite.

Problém terajšieho CET21 a programov Nova HD versus Skylink je ale o niečom úplne inom.

Je to o zneužívaní pozície na trhu a rukojemníkmi sú diváci, ktorých doslova terorizujú.

Lebo neviem, či sa nemýlim, ale mnoho ľudí si priplácalo v minulosti za HD Novu, abu ju mohli sledovať na kartách Skylink !
Milan99 , August 12 2015 21:42:58
SD vysielanie by som nikomu nezakazoval, som zásadne proti zákazom, príkazom... Ak je televízia ochotná ho financovať, tak prečo nie?

Problémom je ale duplicitné vysielanie s vynútenými "pravidlami", že SD vysielanie si platí televízia, ale HD vysielanie jej má financovať niekto iný. To deformuje aj zbytky trhového prostredia a vedie k vydieraniu a k nezmyselným poplatkom. Keďže televízie duplicitné vysielanie financovať nechcú, je logické ukončiť to, čo je neperspektívne. Tak to urobili aj v iných krajinách, spomínal som už Maďarsko a Poľsko, s ktorými by sme sa mohli porovnávať.
Alebo nechajme rozhodnutie na divákov, či si chcú vymeniť svoj zastaralý prijímač, alebo či si chcú platiť za vysielanie v SD rozlíšení. Myslím si, že "problém" by bol urýchlene vyriešený.

Som presvedčený, že aj tento problém s vysielaním programov Nova HD má korene v duplicitnom vysielaní. Keby nebolo duplicitné vysielanie, tak by si CET21 takéto vydieranie nemohla dovoliť. Fakticky by mohla vysielanie iba úplne zrušiť.
Otázkou je tiež, prečo by nejaký "operátor" mal platiť televízii za HD vysielanie? Vysielanie v MPEG4 nie je o nič nákladnejšie, skôr naopak. Ja by som videl riešenie vo vysielaní len v HD rozlíšení. Za SD nech si operátor priplatí, alebo nech si ho duplicitne downscaluje na vlastné náklady. Na mieste "operátora" by som vyradil SD a ponechal HD. Z hľadiska reálnych nákladov by to malo byť rovnocenné.
Túto deformáciu v spolufinancovaní HD vysielania zaviedol práve Skylink ešte vo vlastníctve Towercomu. Dnes sa mu to vracia. Ale doplatia na to aj tak len diváci.
zelenak , August 13 2015 00:25:02
o čom to vlastne všetko je ?

no predsa o tom, aby konečný užívateľ zaplatil ...

namiesto toho , aby odborné orgány mali kompetenciu zasiahnuť a dať toto všetko na poriadok - tak tu budeme mať guláš SD a HD - a hlavne , nevysvetliteľné " udalosti pre našich najstarších občanov ...

všetko je to choré .... ako dobre , že nepozerám TV , včera som konečne našiel prvé hríby v tejto sezóne smiley ... a väčšina bola v HD kvalite , len niekoľko kozákov oranžových bolo v SD ... ( červíky smiley ) ...
Luteran , August 13 2015 07:23:21
Pán Zeleňák, napísali ste to krásne, len škoda, že ste so sebou nemali malú HD kameru ?!

A tie krásne hríbiky nenasnímali a potom to zaslali pánovi Okapovi a on by to pekne " ostrihal a dochutil ", mohli sme si to všetci cez kanál Slovsat 1, zatiaľ na Youtube pozrieť.

A takéto kanály sú budúcnosťou TV vysielania cez SAT.

Skúste nad tým premýšľať.
allek , August 13 2015 13:23:49
už , aby Antik sat spustil svoje vysielanie. Aspoň každému konkurentovi pridá na frak..
zelenak , August 14 2015 10:11:20
tá parabola 90 - 95 cm mi pripadá ako naschváľ smiley

chceš nás ?

potrebuješ novú inštaláciu - montážnici a technici zarobia ... ( možno smiley )

85cm Gibertina by bola ideálna - ale ak nebude stačiť - tak veľa zákazníkov SKYLINKu nezoberú ... jedine , ak by ponuka ANTIKu bola neodolateľná smiley
allek , August 15 2015 12:05:41
Prečo práve Gibertiny ?? Sú paraboly , ktoré nevyzarajú na fasáde domu tak odpudivo.., napr. http://www.aerial.sk/eshop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2772&category_id=58&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=sk .. Taktiež firma TRIAX vyrába kvalitné parabola a to za priaznivejšie ceny , ako Gibertiny,,
zelenak , August 15 2015 14:38:28
Parabola 100 FE Mesh perforovaná

nemá šancu na Gibertini 100 po mechanickej stránke ( šetrilo sa veľa na zadnom plechu ) - naviac, je to Fe ...

podobne TRIAX 100cm Fe - úbohý yadný úchyt - opäť šetrenie na nesprávnom mieste ... http://www.elektrosat.cz/95-100-cm/parabola-100cm-fe-triax-100-td-tmave-seda.htm
allek , August 15 2015 21:03:43
Čo to tu omielaš za somariny ?? Aký nekvalitný úchyt na TRIAX. http://www.dipolnet.cz/ocelova_satelitni_parabola_triax_100_td_100cm_svetle_seda__A9644.htm .Hlavne , že ty vyrábaš samé kvalitné konzoly, ktoré ani nie sú poriadne vyštelované ..
allek , August 15 2015 21:05:19
Na koľko konzol Ti dal Antik sat objednávku ?? 500 ,1000 ??
zelenak , August 15 2015 21:45:45
pre allek :

chlapče, douč sa mechaniku smiley

mne stačí pohľad na zadný úchyt , aj keď tam nie sú rozmery, a viem o čom to je , na rozdiel od Teba som ešte z generácie, ktorá mala na strednej škole klasické výpočty nosníkov, stožiarov ap.

takže somariny trepeš Ty - ak si mysláš, že ten úchyt na TRIAX parabole je kvalitný , resp. lepší ako má Gibertini ...

apropó , to čo je za temínus- technicus "vyštelovaná " konzola ???

iba si sa strápnil v tejto diskusii ...

Antik mi nedal žiadnu objednávku na konzoly - vymýšľať si a bezdôvodne urážať choď inde ...

ZZ
allek , August 15 2015 22:16:32
Koľko máš rokov, že sa vydávaš za priekopníka sate. techniky 50 ?? 60 ??. alebo snaď 35 ??
zelenak , August 15 2015 22:45:56
asi nemáš Internet , inak by si to zistil , chlapče ... asi je možné, že v čase, keď moja fima vyrábala tisíce MMDS reflektorov tak si asi ešte chodil do škôlky smiley

a to si píš, že patrím k priekopníkom TV a SAT techniky ( aj MMDS a WiFi ) v SR ... smiley smiley smiley

nože hoď do vyhľadávača CSAT smiley
Luteran , August 16 2015 09:46:02
Pán allek, možno by bolo najväčším prínosom tejto diskusie, keby ste dokázali objasniť, ako a prečo vznikne situácia, kedy jeden človek, predpokladám, že z brandže, dokáže iného kolegu, ktorý v tej brandži niečo dokázal za dlhé roky, takto hrubo ponížiť a uraziť ?!

Lebo pána Zeleňáka naozaj všetci poznáme ako človeka, ktorý urobil pre slovenský trh SAT a TV naozaj veľmi veľa, bez toho, aby som mu falošne stranil.

Zúčastňoval sa ako vystavovateľ na Sattechu, na Elosyse, v čase nástupu TV Markíza vyvinul a potom dlhé roky robil kvalitnú sériu zosilňovačov a príslušenstva.

Následne navrhoval a vyrába najkvalitnejšie konzoly pre SAT a TV, patrí k priekopníkom antén MMDS a teraz ďalej vyvíja a robí unikátne veci v oblasti skvalitnenia príjmu efektívneho VF signálu a potlačenia nežiadúceho.

Pán allek, prečo sa toto deje....?!

zelenak , August 16 2015 10:43:54
pre allek a ostatných :

takto nejako by mal vyzerať kvalitný zadný úchyt paraboly :
[url]http://www.wsidigital.com/images/WS9036-B1LG.jpg
[/url]
o kvalite tejto paraboly napovedá aj druhý obrázok ( kedysi dávno, keď sa "vyrábali" kvalitné paraboly aj v SR alebo ČR ( napr. Všemina Slušovice - legendárne 100cm ) tak mali bočné výstuhy )

http://www.wsidigital.com/images/WS9036-DISH-ANTENNA%20copy.png

toľko na margo kvalitného úchytu SAT paraboly do 100cm ....
zelenak , August 16 2015 12:34:27
a ešte spomienka na dobré paraboly Všemina : / zadný úchyt /

http://www.csatshop.sk/product/zadny-uchyt-paraboly-4608/

smiley
Milan99 , August 16 2015 13:22:58
Antény Triax nepredávam, ale mal som tú "česť" ju montovať.
Ten úchyt s vylisovanými drážkami v plechoch a nastavovanie elevácie posúvaním v drážkach považujem za dosť nešťastné. Je to málo citlivé pri jemnom dolaďovaní a pri doťahovaní plechov sa parabola mierne vychyľuje. Pri nastavovaní anténa zamestnáva obidve ruky, čo pri práci na rebríku s meracím prístrojom na krku nie je veľmi príjemné. Jej presné nastavenie si preto vyžaduje viacej času, ako pri kvalitnejších anténach.
Aká bude pevnosť zovretia plechov po dlhšej dobe (únava materiálu, výkyvy teplôt pri striedaní ročných období...), to si netrúfam odhadnúť. Ale sú aj horšie antény.
http://www.antennawebshop.hu/images/td110_szer_huge.jpg

Fixácia konvertora presne v strede ohniska paraboly má svoj význam, preto bočné výztuhy ramena držiaka konvertora pri väčších parabolách (100cm +) majú svoje výhody. Ale zasa tienia časť signálu, čo je nevýhodou hlavne pri menších parabolách.

Ja osobne som si celkom obľúbil antény Famaval typ LH. Presne vylisované rameno držiaka konvertora tvaru L je pevne fixované ku kovovému úchytu paraboly. Záves je dostatočne robustný a pre paraboly 80 - 85 cm aj predimenzovaný. Pomer cena/kvalita je veľmi dobrý.
http://www.astrasat.sk/570-thickbox_default/parabola-famaval-al-80-lh.jpg
allek , August 19 2015 11:05:56
Zásluhy p Zelenáka o ktorých píšete p. Luterán pred nimi poklona.. Ja som iba napísal svoj názor z praxe a skúsenosti, ktoré som mal s uvedeným "železom". Odbornosť p. Zelenáka nespochybňujem .
Luteran , August 19 2015 13:00:53
Pán allek, ste seriózny chlap.

Vďaka za korektnú reakciu.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás