Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 14 2024 22:03:28
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

RTVS ČO JE TO ZA INŠTITÚCIA ? PODVOD A KŠEFT ?! (6)

Žijeme v EURTVS ako verejnoprávna inštitúcia v podstate neexistuje.

Je to dokonalá " práčka na peniaze " slúžiaca úzkej skupine ľudí na klamanie, ohlupovanie koncesionárov.

Špekulatívne veci v RTVS sa dejú sofistikovane a prípad SAT vysielania a kariet RTVS je iba ďalším hrubým podvodom na koncesionárov v poradí.

Najhoršie na celej veci je, že do podvodných činností RTVS sú vedome, či nevedome, nevediac, zaťahovaní mladí ľudia.

Konkrétnym prípadom je " technický riaditeľ RTVS ".

Dňa 23.4. 2015 sa konečne, zrejme pod vplyvom podrobného štúdia sumy informácií, začal k prípadu a problémom vyjadrovať ako osoba zodpovednejšie.

Žiaľ, je evidentné, že buď nedisponuje odbornými znalosťami, ktoré by mu umožňovali problematiku pochopiť, alebo v zúfalej snahe veci zahmlieva.

From: Doležal Andrej
To: slovsat@slovsat.sk
Cc: Ján Luterán ; Holíčková Ivana
Sent: Thursday, April 23, 2015 12:48 PM
Subject: ODPOVEĎ: Karty RTVS

Dobry den pan Luteran,

moje odpovede vo vasom texte,

S pozdravom,

Andrej Dolezal
Od: slovsat@slovsat.sk]
Odoslané: 23. apríla 2015 11:44
Do: Doležal Andrej
Kópia: Ján Luterán
Predmet: Re: Karty RTVS

Dobrý deň pán Doležal,

ďakujem za odpoveď.

Vzhľadom na kusé informácie, ktoré od Vás mám a celkovo zlý pocit okolo " kariet RTVS ", by to stretnutie mohlo mať význam.

[A.D]: Myslel som si, ze som Vam ku kartam podal sirsie informacie, urcite nie "kuse". Nech sa paci, pytajte sa. Preco mate "zly pocit"? Preco na svojich strankach prezentujete temu RTVS kariet ako citujem "dalsiu budu na koncesionara"? Co zle prinasaju karty RTVS pre koncesionara? Verim, ze nepatrite k ludom, ktori kritizuju vsetko len preto, ze to urobil niekto z prostredia sluzieb verejnosti a za vsetkym vidia konspitaciu proti verejnosti.
Je "budou na koncesionara", ze poskytujeme karty pre koncesionara zadarmo? Podotykam, ze len pre platitelov uhrad bez nedoplatkov...
Je "budou na koncesionara", ze sme postupovali v zmysle zakona o VO? Ze sme spravili sutaz? Je "budou na koncesionara", ze su vsetky predmetne zmluvy zverejnene?
Je "budou na koncesionara", ze dokaze ziskat satelitny divak pristup k verejopravnym (dalej len VP) programovym sluzbam mimo servisneho poplatku Skylinku?
Je "budou na koncesionara", ze posuvame RTVS vpred a plnime sluzbu verejnosti (HD)?

Pre mňa je najpodstatnejšie, aby ten čas a informácie stáli za to, ak by som tam išiel z Prešova.
[A.D]: ja vam moj cas venujem a budem sa maximalne ustretovy.
Ak áno, potom môžem byť v utorok 28.4. doobedu v Blave
[A.D]: V utorok 28.4. som Vam k dispozicii dopoludnia maximalne do 11:00 (mam dlhodobo planovane stretnutie). Ak budete cestovat rano, predpokladam, ze nestihnete prist na 9:00. Mozme stretnutie prelozit na iny den, pripadne aj v Kosiciach - mozem spojit so sluzobnou cestou do RTVS Kosice.

Ak nie, potom navrhujem zvýšiť intenzitu našej elektronickej komunikácie

Alebo omnoho lepšie by bolo stretnúť sa v štúdiu Košice, to je možné kedykoľvek, prakticky okamžite.

Aspoň by som si pozrel, ako by sa dali využiť " ladom ležiace priestory, technika a ľudia " na 3. kanál STV.
[A.D]: Nerozumiem kam mierite - ako by sa dala vyuzit "kosicka" televizna technika na 3.kanal STV? Asi by som Vas mal naozaj previest po areali RTVS Kosice. Nenachadza sa tam totiz vysielacie pracovisko a nie je mozne vyuzit prakticky ziadne kapacity v suvislosti s 3.kanalom STV. Z Kosic vyuzivame prakticky "len" prenosovy voz a obcas studio. Ak mate napad ako vyuzit "kapacity" v Kosiciach, rad si ich vypocujem/precitam. Ale predstava vyuzit Kosicku techniku a ludi na 3.kanal je trochu mimo reality (ale asi naozaj zapricinena iba pohladom zvonku)

A verím, že Towercom by nás ešte " poprosil ", aby nám mohol " zadarmo " poskytnúť prenosovú kapacitu.
[A.D]: Tomuto tiez nerozumiem. Preco by nas mal Towercom prosit o poskytnutie prenosovej kapacity. Akej kapacity? DVB-T?

Určite sa neurazíte, keď Vás aj ja o niečo poprosím.
[A.D]: Neurazim :)

Napíšte mi niečo viac o sebe, ako ste sa z odboru automatizačná a riadiaca technika, dostali cez web dizaj až k TV.
[A.D]: Uf, tak toto moze byt nadlho...Kazdopadne este pocas studia na FEI, kde som ako ste spravne uviedli studoval automatizaciu - som dostal ponuku (asi ako dobry student) ist pracovat do spolocnosti Siemens PSE vo Viedni. Na pohovore som obstal a este pocas studia zacal pracovat...a na kazdodennej baze dochadzat do Viedne. 5 rokov. Este ako mlady student, resp. neskor ako cerstvy absolvent som dostal prilezitost aktivne pracovat na projektoch DVB-T, ktore suviseli s interaktivitou, t.j. standardom MHP. aktivne som napriklad pracoval na projekte i4TV Graz, kde sa MHP prakticky pilotne nasadzovalo. Neskor prisli piloty DVB-H pre ORS...resp. prechod k IPTV. Presiel som si od najnizsich pozicii klasickeho technika/inziniera, k integratorom, neskor k technickej podpore predaja az k technickemu specialistovi, ktory je schopny nasadit prakticky cele telekomunikacne riesenie samostatne u zakaznika
No a ako sa dostane automatizer k telco? Studiom, kontinualnym. Snahou a pokorou...a skorym rannym vstavanim :)
Z Viedne to uz bolo na skok do TV Markiza, kde si ma vyhliadli spolu s kolegom a zacali sme pracovat na prechode na tape-less systeme v suvislosti s produkcnym workflow a prechode vysielania TV MArkiza na 16:9 a neskor na HD. V Markzie som si odzil aj bolestivy prechod na DVB-T. Z projektoveho manazera to bolo na technickeho riaditela len kusok. Opat vdaka pokore a ucte ku kolegom a svojej praci.
Zvysok pribehu asi poznate -> RTVS


A hlavne o tom, vnímate poslanie verejnoprávnej TV na rozdiel od komerčnej, vo vzľahu ku koncesionárom.
[A.D]: Dalsie Uf. Toto nie je na mail, mozno na knihu. ako to vnimam? Rozdiel je vo vsetkom. Treba si uvedomit, ze komercna TV nevysiela pre divakov. Vysiela pre akcionarov. Jej ulohou je zarabat peniaze, nie plnit verejnopravne ulohy. VP ulohy nevnimajme iba v obsahovej rovine. Z pozicie riaditela techniky vnimam ulohu najma vo vztahu ku koncesionarom najma v oblasti technickych inovacii. VP vysielatel ma byt trendseterom v oblasti techn.inovacii. My mame ukazovat trend, ktorym sa bude hybat TV vysielanie. Preto sme lidrom v oblasti testovania 4k, preto sme ako prvi spustili HbbTV a rozvijame sa aj v tejto oblasti. Second screen fenomem, ktory prichadza zo sveta ku nam - treba ho zachytit a rozvijat - interaktivna hra Co ja viem alebo pripravovane MS v hokeji.


Vašu profesionálnu dráhu som si pozrel a je to fajn https://www.linkedin.com/pub/andrej-dolezal/6/40b/6a9?domainCountryName=&csrfToken=ajax%3A3690084022939371866

Problém vidím v tom, že nemáte ešte väzbu na reálne veci, ako je zákonom dané poslanie verejnoprávnej TV a potom trhu.
[A.D]: Toto by ma mozno trochu mohlo urazit ale nestalo sa :-). Tak podme na to. Evidentne vnimame toto ZAKONOM DANE posalnie rozdielne. Ake je teda zakonom dane poslanie(ak odhliadnem od obsahu)? Vysielat a sirit DVB-T. BODKA. Znie to hrozne ale zakon okrem DVB-T neuklada povinnost dopravit signal do kazdej domacnosti. My nemame za ulohu robit retransmisiu. To mame dokopat optiku alebo metaliku do kazdej domacnosti? Zabezpecit settop boxy, pripadne TV prijamce pre vsetkych koncesionarov? Nie, na to su tu operatori alebo retransmiteri. My mame za ulohu poskytnut BEZPLATNE signal retransmiterom, nie zabezpecit sirenie do domacnosti.
NAPRIEK tomu - pracujeme v obrovskom rozsahu nad ramec zakonnych povinnosti. To ale asi nevnimate, resp. vnimate iba velmi obmedzene.
Skusme teda viac kontkretne - V com vnimate neplnenie si poslania RTVS? Co si myslite, ze by RTVS mala plnit a neplni.


To som vydedukoval z informácií, ktoré Vám zrejme poskytujú ľudia neznalí, alebo takí, ktorí deformujú slovenský priestor elektronických médií.

Cit Vás RTVS nespusta dalsiu satelitnu platformu. RTVS "iba" zabezpecuje bezplatny pristup k verejnopravnym progr. sluzbam pre platitelov uhrad (koncesionari) prostrednictvom satelitneho verejneho prenosu (verejny prenos neznamena nekodovany) a to jednoznacne nad ramec zakona. Zakonna povinnost hovori jednoznacne a vylucne o DVB-T.
Tak na základe tohoto by som sa s Vami isto chcel stretnúť, lebo túto vetu som už počul viackrát.
[A.D]: Toto vyjadrenie je moje. Nikto mi nepripravuje stanoviska. Za tymto vyjadrenim si stojim.

A to " jednoznačne nad rámec zákona " i tú " zákonnú povinnosť DVB-T " mi potom do detailov vysvetlíte.
[A.D]: myslim, ze vyjadrenie je jednoznacne, Prosim, usmernite ma, ktorej casti tohto vyjadrenia nerozumiete, prip. co Vam na nom nesedi.

Po prečítaní si odpovedí, mi v prvom momente napadlo, robí si to " decko " zo mňa " Dobrý deň " ?!

A v druhom si vravím, sakra, veď čo môže a odkiaľ vedieť to " dieťa ", bez reálnej praxe a v tomto novodobom prostredí mediálno-politicko prepojenej mafie.
Luteran , May 14 2015 07:38:07 3 Komentáre · 5494 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

jarokol , May 14 2015 12:19:28
Priložené video nie je priamo k tejto téme, ale určite súbežné s ňou.

https://www.youtube.com/watch?v=EE04Uc2imaw
Luteran , May 14 2015 12:40:50
Jarokol, vďaka za info.

Možno neskôr si to pozriem detailne.

Na začiatok mi úplne stačilo, keď začal rozprávať poslanec Smeru a už som to vypol.

Akýkoľvek politici by mali byť ticho v súvislosti so " zverstvom a zbojstvom ", ktoré sa deje v RTVS a v celom štáte !

Hovoriť a diskutovať do RTVS musia ísť občania a vymiesť " špinu z chlieva ".
Luteran , May 14 2015 15:00:44
Jarokol, druhýkrát som to vypol, keď som tam zbadal medzi " divákmi " tuším Tóthovú, bývalú poslankyňu a..... za HZDS.

Tak to ma už aj celkom pobavilo, keďže za " Pokecpultom " sedeli " bohorovní politici " a v hľadisku tiež.

Takže celé to video je výstižné v štýle " Zlodej kričí, Chyťte zlodeja ".

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,433
Najnovší člen: Jamesfup
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás