Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 19 2024 07:07:52
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

READY OD 1.1.2014 NEREADY A ČO SKYLINK ?!

Žijeme v EUPrijímače Skylink Ready sú od 1.1.2014 Neready, ako je to možné ?

Zákazníci si zaplatili vysokú finančnú čiastku, na prijímačoch svieti nápis Skylink Ready a odrazu už prijímač nie je spôsobilý na garantovaný príjem programov Skylink ?

Kam sa uberá tento svet riadený M7 ?!Luteran , January 17 2014 14:37:50 23 Komentáre · 4189 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Milan99 , January 17 2014 15:04:03
A čo prijímače, ktoré majú predajcovia na sklade? Ku Skylink karte už nespĺňajú podmienky a k inej službe sú (väčšinou) nevhodné.

Aj preto Skylink ready prijímače zásadne nepredávam. Nemienim preberať záruky za službu, ktorej činnosť neviem ovplyvniť. Ako som už písal, za optimálne riešenie v súčasnosti považujem univerzálny prijímač s CI slotom. Ideálne riešenie pri praktikách M7 pre predajcov neexistuje.
Milan99 , January 17 2014 15:07:31
V praxi to ale môže byť len nátlak na distribútorov a výrobcov, aby zaplatili M7 poplatky za obnovenie certifikácie.
Luteran , January 17 2014 15:16:05
Nebudem menovať, nemenovaný dovozca Ready prijímačov mi vysvetľoval, ako to celé prebieha.

Za certifikáciu sa oficiálne neplatí nič, ale aby tá certifikácia prebehla načas a aby sa model objavil v zozname, musíte niekoho "motivovať" ako u lekára.

A nie sú to kvety a ani bonboniéra, ale vraj ide o nemalé "motivačné" cifry.
okap , January 17 2014 16:30:34
Pirátske likvidačné správanie na úrovni balkánskych providerov Pay TV.Opäť sa ozvali, kam to speje a kde to skončí? Likvidácia zásob obchodníkov a ich prostriedkov. Ďalší krok späť do hlbokej tmy ostravského tunela. Na partnerskej zóne pre predajcov nepreletel ani vtáčik- letáčik s akoukoľvek informáciou. Teraz možno už predajcovia by aj radi založili združenie, ešte ich nikto takto nepoškodil v celej histórii sat. tv v Československu Som viac sklamanejší ako na prelome rokov. technicky to vidím asi tak, že vyhodené prijímače nemajú implementovaný Fastscan a nesplnili toto kritérium. Na stránku by mali umiestniť informáciu, že uvedené prijímače sa dopredávajú a spľňajú elementárne kritériá na prevádzku karty skylink. toho sa však nedožijeme.
Luteran , January 17 2014 16:45:15
Pán okap, je to diabolská hra, na ktorú všetci predajcovia pristúpili, keďže nechceli, alebo nerozumeli podstate veci.

Verziu 1.3 čoskoro vystrieda 4,5,6...., lebo kolotoč peňazí sa musí neustále točiť.

A ono by to nevadilo vtedy, pokiaľ by M7 bola klasická PAY TV ako Freesat a každý kto urobí zmluvu, vie do čoho ide.

Problém je, že M7 si urobilo dojnú kravu z koncesií cez STV, z nanútených miliónov SERPO od zákazníkov a cez predajcov, ktorí ju dotujú fixne 200 eur záloha a mesačne milióny eur vopred !!!
okap , January 17 2014 17:02:59
Faktom je, že predajcov pred touto situáciou mal JG vystríhať na porade na jeseň. Chystáme toto a toto, ktorý výrobca neupraví soft podľa najnovších kritérií odnímeme jeho výrobkom certifikát.. Samozrejme všetci o tomto mlčali a hrubo poškodili záujmy predajcov. Nechápem, nechápem, v tejto mizérii ešte toto urobiť, tak to je riadne svinstvo. Som zvedaví, či ešte stále budú predajcovia mlčať a nespoja sa v záujme riešenia nahromadených problémov.
Luteran , January 17 2014 17:20:55
Ono, celá komédia Ready je neskutočná !

Doporučujem prečítať si vyjadrenia akéhosi Koudelku v diskusii na Parabole.

Ten chlap je v jednej z českých sročiek, ktoré robia zásahy do systému správy kariet a kódovania.

Teraz to už akože "žehlí", veď nič sa nedeje, akosi to pôjde, niektoré Ready prijímače budú fungovať lepšie a iné horšie.

No a to je stále ten istý rovnaký cirkus medzi kšeftami sročiek, kde jedna vyberá výpalné za to a iná zase za čosi iné.
okap , January 17 2014 17:39:05
Dúfam, že koudelka nechce aby zákazníci menili každé 2 roky ready boxy, tie vyradené stroje všetky musia isť za každých okolností i v prípade testov surflocku alebo inej novej kraviny, ktorú vymyslia. Aj v minulosti sa mi stalo, že vyradili kaon 275, Gosat 7020 alias Arion neviem koľko a potom som to tažko-horko dopredával.Poučil som sa predávam t.č. najmodernejší box podľa mojich testov, ale výrobca prerušil jeho výrobu na cca 2 mesiace, tak som musel nakúpiť iný Ready box na sklad a ten teraz vyhodili zo zoznamu, je to fraška
Luteran , January 17 2014 18:30:51
Koudelka je iba jedno nepodstatné koliesko v celom tom súkolí Skylink.

Jedna partia chce zarobiť na certifikácii Ready, iná na telefónnych hovoroch, ďalšia na zasielaní časopisu, iná na časopise, ďalšia na zasielaní nevyžiadaných dobierok, iná na platených programoch atď., atď....

To súkolie im zatiaľ funguje, raz za čas sa niečo pokazí, ale v mene ľahko zarobeného mamonu sa budú snažiť "kolotoč" udržať v chode.

Dovtedy, kým predajcovia Skylink budú ochotní ten kolotoč roztáčať vlastnými peniazmi.

Žiaľ, je to strašné konštatovanie, ale celý ten CIRKUS riadia PREDAJCOVIA SKYLINK a nikto iný, žiadny JG !

Keby jeden mesiac predajcovia štrajkovali, vyčerpali svoje zálohy 200 eur a nevložili do Skylinku ani cent, odrazu by sa všetko vyriešilo a predajcovia by diktovali podmienky M7.
okap , January 17 2014 19:10:40
to nespravia, lebo im bude aj 30€ za montáž dobrá, aj 20 za predaj programov, otázne je dokedy budú skláňať hlavy pred svojvolou eseročiek. Zase si píšeme len traja králi a štvrtý sa pridá večer,ostatní mlčia a myslia si svoje, vlado fogo je vraj na pravde Božej, česť jeho pamiatke, tak tu už nemá kto podnetne diskutovať
Luteran , January 17 2014 19:17:29
Pán okap, tú správu o V.F. považujem za podvod, keďže to nikto oficiálne nepotvrdil.

Čo sa týka predajcov, samozrejme, kým im to bude vynášať do plusu aj pár drobných, budú to robiť.

To potom ale znamená, že sú v podstate spokojní.
okap , January 17 2014 19:25:25
Veď pravé, čakám, že sa ozvú zástancovia M7 podvodu ako to myslia s tým vyradením klasických ready boxov rokmi overenými bezproblémovou prevádzkou. Koudelka si stále vedľa melie svoje žvásty pochádzajúce z rozvojových krajín, citujem: Uvedomte si, ze VSECHNY prijimace musi splnovat zakladni parametry (komunikace s kartou atd.), coz vyzaduje Irdeto. Samozrejme s nejakou specialni funkci v budoucnu(!) jiz necertifikovane prijimace by teoreticky nemuseli fungovat. Certifikat, se vzdy vydava pro urcitou verzi HW a SW (neni zde tedy casova zavislost), je to podobne jako v Rakousku, kde se vydavaji certifikaty TUV. Pekne si prectete co je napsane na konci te stranky s temi prijimaci.
Luteran , January 17 2014 19:38:46
Pán Mirec, vďaka za názor.

Pán okap, vďaka za upozornenie na "somarinu", na ktorú sa Koudelka odvoláva.

Aj som to dal ako obrázok do článku.

Keď sa to na Koudelku začína "sypať" v podobe kritiky a nevie kam uhnúť, tak povie " A čo my s tým máme, to nie je naša vec, my za nič nenesieme zodpovednosť " !
okap , January 17 2014 19:49:22
OK Mirec, možno budem o mesiac predávať doplnky výživy a nezarobím ani na slanú vodu, ale dnes ešte chcem poukázať na to v akom hnoji sa váľame v tomto štáte, ktorý zapredal národnú sat. platformu do balkánskych rúk, a tí si z občanov a predajcov robia už dlhšie peknú vrtuľu
okap , January 17 2014 19:54:43
Od p.JG nečakám osobne už nič pozitívne, len som zvedavý, ako sa mi pozrú do očí obchodní zastupcovia platformy a dokedy to oni osobne budú znášať, lebo verím, že sú to čestní ľudia, ktorých balkánci z Ostravy zneužili na parádny podvod, a verím že to aj oni tak cítia a chápu.
Luteran , January 17 2014 20:30:33
Tak pozerám, že pán Koudelka sa nám konečne na Parabole "vyfarbil".

A navyše už stráca nervy a súdnosť.

Predstavte si, on sa odvoláva na ORF !!!

"Zkuste v Rakousku rici na call centru ORF, ze budete kartu pouzivat v necertifikovanem zarizeni bez TUV. A uvidite co Vam reknou. Obcanska prava s tim nemaji nic spolecneho. V Rakousku je platnost karty 5 let a hotovo, pak nutno vymenit a samozrejme nikoliv zadarmo, ze by ORF porusovala neci obcanska prava a tohle se tady nezavedlo. Takze ani LUZER ani "strajky" pred budovou STV nepomuzou."

Tak a konečne sme sa dozvedeli, kto a odkiaľ nám tu neustále zaplavoval komentáre " umeleckým odpadom" !!!
okap , January 17 2014 20:58:06
Myslite si, že Vlado žije a prevtelil sa za Koudelku? Podľa mňa nie, koudelka tak fajne po slovensky písať určite neviesmiley, ale poďme k téme.Koncesia je jasný fakt a je jasné že v Česku to ako tak vyriešili s kartou ČT, u nás to nikoho nezaujíma.. Je to chaos aký v únii panuje rovnako. Úniijné východoeurópske krajiny nedostatočne implementovali únijné právo a nikto tieto krajiny nevie skontrolovať, či spľňajú garantované kritéria EÚ
zelenak , January 17 2014 21:00:25
zdravím,

nuž, čo dodať,
ak už ani teraz predajcovia SKYLINK " neprecitnú " , tak im odkazujem, že sú nielen fackovacími panákmi ale aj obeťami, ktoré netreba ľutovať ...

ja som z toho vlaku "SKYLINK" vystúpil dostatočne zavčasu - a hlavne - bez akýchkoľvek "odrenín" ... posledný SKYLINK ready prijímač zmizol z mojej predajne v decembri 2013 ... ako keby som to tušil ... bol to Technisat ...

ja ponúkam už len jeden typ SAT prijímača - a je to combo s CI slotom smiley

a čo bude ďalej ?
nuž , ešte sa niekto pekne nabalí, tipujem, že o rok bude všetko v MPEG4 , teda aj tá "základná" ponuka ,
požehnanie dostanú SAT prijímače vyvolených a aj to budú všetky dotované smiley a karty budú postupne všetky spárované

DOSKYLINKOVANIA smiley
Luteran , January 17 2014 21:02:02
Pán okap, súhlasím, bolo by treba začať od koncesie a STV.

Koudelka asi nie je VF, ale spolupracujú ako jedno telo, jedna duša.
Luteran , January 17 2014 21:15:10
Pán Zeleňák, s tými prijímačmi máte absolútnu pravdu.

Tu sa odohráva neskutočne chaotický boj medzi dovozcami, akože Ready prijímačov, medzi samotnými predajcami Skylink a toto všetko "umne" dirigujú JG a RB v štýle "zarobme rýchlo a po nás potopa".

Predajcovia Skylink pri poznaní terajších skutočností už nie sú obete, sú to jednoducho partneri M7, či chcú, alebo nechcú, so všetkými dôsledkami.
Luteran , January 18 2014 09:23:21
Pán okap, asi ste na linke, mohli by ste mi poradiť ?

Dnes pripravujem článok PREDAJCOVIA SKYLINK Z ČOHO MÁTE EŠTE STRACH ?!

Lebo, priznám sa, ja tomu celému už prestávam rozumieť.

Tak, ako to vlastne celé je ?

Majú tí Top predajcovia naozaj "neoficiálne" nejaké mesačné stimuly, ako sa niektorí mimo Top domnievajú, alebo to tak nie je ?
okap , January 18 2014 10:32:08
Jediné stimuly sú predajné marže a 50% účasť Skylinku na projektoch marketingových kampaní: napr. polep výkladu, plošná inzercia, reklamné banery a pod.Posledným benefitom sú kontakty z call centra, ktoré sa občas objavia.Všetci vieme že budeme žiť len zo servisu preto predajcovia podvedome vítajú problémy v systéme skylinku, preto oficiálne sa neozvú,len istotu do budúcnosti im nahlodal ten zoznam pod ktorým si píšeme
Luteran , January 18 2014 11:04:04
Pán okap, ďakujem za vysvetlenie, myslím, že ste to vystihli.

Áno, presne tak to povedal jeden z predajcov.

Chcem zo Skylinku vyťažiť čo sa ešte dá, viem, že sa to celé v jednom okamihu zrúti.

Kedy to príde, nie je dôležité, len aby z toho neboli veľké problémy pre nás predajcov Skylink.

Keď som s nimi oficiálne v kontakte, tvárim sa, že ich počúvam, prikyvujem, len aby som bol všade uvádzaný ako ich predajca, partner, díler.

Keď prídu zákazníci, podľa situácie, mentality, ich odhovorím od dotovaných prijímačov nahovorím ich buď na UPC, Freesat, alebo im vnútim taký prijímač, aby som zarobil, pri tej biede, čo najviac.

Takže asi tak.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,481
Najnovší člen: sa3syaHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás