Home · Články · Fórum · Luterán Blog September 21 2023 14:20:34
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

TV SO SAT TUNEROM ?!

SAT technikaSo známym sme minulý týždeň riešili dilemu, kupovať TV so zabudovaným SAT tunerom a či nekupovať.

Poviem Vám, bola to veľmi ťažká, takmer hodinová debata !

A výsledok sa pokúsim zhrnúť tak, aby ste na konci neboli ako ja, takmer pri infarkte.

Začali sme tým, že lepšie by bolo mať externý satelitný prijímač, lebo ten v TV má blbé ladenie, problémy s editovaním programov, problém s motorom, lebo, čo keď sa telka pokazí.

On ale stále argumentoval, čo keď už to u tých nových modelov urobili perfektne, bude to fungovať a nakoniec vysvitlo to, čo je pre neho najdôležitejšie.

Nechce mať dve diaľkové ovládania !

Dobre, bude zabudovaný SAT tuner.

Potom bola dráma s rozmerom obrazovky a spotrebou.

Jemu stačí uhlopriečka 32" t.j. 82 cm, tak mu vravím, to je tak do spálne a nie do obývačky, nakoniec sa nechal presvedčiť aspoň na niečo od 37 " do 42 ".

A spotreba, no buď budeš veriť tomu čo je v katalógu, alebo si zober merač spotreby a choď do predajne, či si to môžeš pomerať.

Odišiel domov najprv zmerať priestory pri obývacej stene, potom podľa reklamných letákov pobehal predajne v Prešove a vrátil sa zničený a šokovaný.

V Nay narazil na zákazníka, ktorý priviezol obrovský televízor na reklamáciu už tretíkrát kvôli SAT tuneru a bol už s nervami na konci.

To som bol už aj ja, pretože pri pobehovaní v predajniach narazil na ďalší problém, všimol si, že niektoré televízory sú štíhlejšie a iné sú vzadu vypuklé, či to má nejaký význam.

A potom, či je lepší Samsung ako Panasonic, lebo jeden predavač chválil to a iný iné a jeden dokonca, že najlepší je teraz LG.

Zistil som, že by bolo katastrofou vysvetľovať mu čo je to LCD, LED, plazma a že názov mašiny je takmer blbosť, keďže sa to robí na jednej linke a na konci sa prilepí logo.

Môj známy sa zatiaľ rozhoduje, čo si vyberie a o jeho poslednej vete sa mi tak trocha sníva.

Vieš čo, najlepšie bude, keď mi všetko dodáte Vy aj s montážou, ale musí to fungovať perfektne.

No a tak hľadáme " perfektný " TV so zabudovaným SAT tunerom uhlopriečka 37 - 42 ", neviete o nejakom ?

Luteran , December 03 2013 08:47:54 7 Komentáre · 11996 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Luteran , December 03 2013 12:12:17
Jozef, vďaka za obsiahle príspevky.

Každý deň sa zvyšuje počet ľudí, ktorí uvažujú o využití TV prijímačov so zabudovaným SAT tunerom.

Aj Váš príspevok ma primäl k tomu, aby som tento článok otvoril.

Napokon, posledný článok na túto tému som písal už dávno, nájdem ho a pridám odkaz.

Odvtedy sa to pomaly posunulo smerom dopredu.

Vami doporučované TV asi ťažko budeme testovať, keďže tu to už nefunguje ako niekedy.

Vtedy výrobcovia, prípadne firmy zastupujúce výrobcu mali záujem o spoluprácu a testovanie svojich produktov.

Verím však, že sa ozve niekto, kto uvedené TV vlastní a napíše nám svoje skúsenosti.
Luteran , December 03 2013 18:34:44
Tu je odkaz na môj článok spred troch rokov http://www.solideurope.sk/news.php?readmore=212

A tu je odkaz na TV so SAT tunermi http://www.twenga.de/led-tv-sat-receiver-integriert-dvb-s-.html#c=136008&st=0&cm=1&tpl=0&av1=101530&s=2&u=s
Citron , December 03 2013 20:22:26
Prečo je dobré mať samostatný satelitný prijímač? Preto, lebo sa v ňom dá modifikovať firmware...čo v tv zo zabudovaným sat tunerom nejde.
Citron , December 03 2013 20:30:18
Ja som si pred rokom kúpil LG 37 palcový so sat tunerom, smart tv, nahrávaním,...atď. Po roku som prišiel na to, že mi úplne stačí FullHD TV s USB vstupom a s prehrávaním všetkých možných formátov videa z externého HDD, alebo USB kľúča. 8 až 16 GB mkv-ečka sú úžasné. A ponuka je obrovská. A pri dnešných cenách HDd a USB a rýchlostiach internetového pripojenia nieje čo riešiť. A samozrejme platí mať aj samostatný HD satelitný prijímač, keď už nie linuxový model, tak nejaký s ci slotom a maximálnou podporou na internete.Značku si už netrúfam typovať. BYe!
Luteran , December 04 2013 08:32:00
Citron, vďaka za Váš názor.

To s tým USB a internetom je ďalšia vec, ktorú bude treba otvoriť v samostatnom článku.

Tam je ale dôležitý hlavne poskytovateľ internetu a teda miesto bydliska užívateľa, keďže v cene a kvalite pripojenia internetu sú obrovské rozdiely.

No a to je v podstate totožný problém ako u Skylinku.

Štát prideľuje licenciu na prevádzkovanie elektronických služieb, avšak nie je schopný ani sa len priblížiť štandardom v EÚ.

Takže, ak žijem v Prešove v paneláku, mám možnosť mať optiku, ak som kúsok mimo, mám katastrofu.

Preto pán Citron najprv treba mať na zreteli systém v štáte a ten u nás nefunguje, rovnako ako Skylink a technická neutralita u TV vysielania a internetu.
okap , December 04 2013 10:07:20
Z môjho pohľadu u širokouhlých tv so satelitným tunerom je problém v zdlhavej editácii programov a nemožnosti doladenia si nových frekvencií bez zmazania si aktuálneho settingu programov. Editácia favoritnej skupiny je na 4 kliky na kanál, čo je zúfalosť. Určitý náskok má LG, ktorý má náznak Fastscan ladenia pre Skylink, hoci v závere settingu naladí tiež všetko nelogické z frekvencií. Jednoznačne je výhodou externý HD box. Pre ľudí, ktorým stačia sk a cz stanice z ponuky digital je zase výhodou mať jeden DO a pozerať len obmedzené množstvo programov z ponuky skylink digital bez dolaďovania nových programov. Ďalšou nevýhodou je pomalé prepínanie programov. Ale aj tak starším ľuďom to nerobí problém. V nasledujúcom roku veľky JG predpovedal certifikáciou tv pre služby M7.Internet na TV má najlepšie zvládnutý Samsung a LG,3D obraz subjektívne Philips a LG.U veľkých uhlopriečok má stále plazma najlepší obraz kvôli pohybovej neostrosti LCD systémov.
okap , December 04 2013 11:39:16
Vlastním 4 ročný LCD Philips 100 HZ bez internetu , 3D a sat. tunera. Internetové aplikácie využívam z arivy 202E, sat. prijimač Topfield 7700HSCI, nahrávam na rekordér Panasonic so sat. tunerom, v poslednom období ešte krátko testujem Smart box Antik. Mám na stole 4 DO,ale nepociťujem mať potrebu mať jeden, pre starších ľudí je to však výhoda. V tomto roku som strávil s LG tv so sat. tunerom cca 10 hod, pociťujem tam len pomalšie prepínanie na HD kanáloch ináč pre štandardného diváka ok

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 14,520
Najnovší člen: elenFHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás