Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 23 2021 04:49:34
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

ELOSYS - NAJVIAC DISKUTOVANÉ

CHATNajcennejšie na Elosyse boli stretnutia s ľuďmi, ktorí mali rôzne názory i rôzne úmysly.

Najviac sa diskutovalo o problémoch Skylinku a hlavne o tom, či Freesat môže úspešne nahradiť Skylink.

Pravdou je, že Freesat bol pre väčšinu ľudí neznámym pojmom a až po diskusii pochopili, aké sú možnosti jeho využitia.

Veľké diskusie sa pred stánkom LUT-SAT-RADIO odohrávali vďaka "provokujúcim" odkazom v súvislosti s predstavovaním príjmu STV na dvoch televíznych obrazovkách.

Málokto uhádol, prečo je ten istý program STV časovo posunutý a málokto vedel, ako financuje vysielanie STV Freesat a ako Skylink.

Mnoho predajcov a montážnikov Skylinku sa pozitívne vyjadrilo k stretnutiu v Banskej Bystrici, s tým, že je treba niečo urobiť, kým nie je neskoro.Luteran , October 19 2013 19:31:59 23 Komentáre · 3814 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

zelenak , October 19 2013 21:22:25
p.Luterán
chcem sa poďakovať v mene "plebsu" za Vašu prezentáciu na Elosyse ...
nech si myslí kto chce čo chce - toto bola jedinečná príležitosť priblížiť obyčajným ľuďom info o SAT príjme v podaní SKYLINK a UPC freesat v tomto období plnom rôznych dohadov a pochybností ...
napadá mi , myslím si , celkom normálna otázka, prečo SKYLINK nepríde na takúto výstavu prezentovať svoje produkty ??????
Luteran , October 19 2013 21:37:07
Pán Zeleňák, vďaka za uznanie a trefnú otázku.

Prečo "Skylink" verejne neprezentuje svoje služby, svoje ciele, svoje vízie ?

Odpoveď je zložitá a možno ani nie.

Viete si to predstaviť ?

Kto by tam prišiel a ako by dokázal čeliť nepríjemným otázkam a možno i atakom ľudí, ktorí boli oklamaní.
zelenak , October 19 2013 21:50:53
pravdupovediac ... aj viem ... ako Call centrum P.O.BOX 11 Čadca spolu s p.RB a p.JG obhajujú všetky aktivity "SKYLINK" ... ( voľná plocha výstaviska , OT a zopár ťažkoodencov s nápisom SKYLINK ) ...
Luteran , October 19 2013 22:11:09
Áno, jedine tak by tú prezentáciu zoči-voči bežným zákazníkom zvládli.

Oni na to v prvom rade nemajú odvahu a ani žiadny mandát.

Je to len neoficiálne združenie virtuálnych firriem ktorá zneužívajú prostredníctvom akcionárskej spoločnosti názvoslovie Skylink.

Scenár ďalšieho vývoja sa dá odhadnúť nasledovne.

Počet zákazníkov stúpol o 102 000, všetko perfektne šlape, SERPO znamená istý príjem, o platené programy je neskutočný záujem.

Takto ružovo vymaľované sa to dá dobre predať, alebo je to možné SFÚZOVAŤ.

A keďže ide o obrovské peniaze, každá, i v dobrom mienená kritika je pre predávajúceho vnímaná ako ohrozenie kšeftu.

Čas ukáže, predajcovia SAT TV by však mali vedieť, že ak sa nedajú dokopy, bude pre nich iba horšie.
okap , October 20 2013 08:15:21
Pán Luterán, Vaše články sú mi podnetom na hlbšie premýšľanie o situácii na Slovensku v príjme SAT TV.Chaos okolo platenia SERPA bez poštových poukážok v konečnom dôsledku vyhovuje predajcom, pretože zákazníci majú pádny dôvod na konzultáciu o téme vyriešenia tohto problému. Predajcovia im ponúknu ready box, aby si zmodernizovali príjem, prípadne im aspoń vymenia kartu alebo aspoň doladia prijímacie paraboly na astru 1, kde sú voľné programy v HD. Z týchto dôvodov podpora Združenia predajcov bude v prvej fáze menšia. Združenie by však malo Skylinku poradiť ako korektne sa správať k zákazníkom , o čo majú zákazníci záujem alebo ako vylepšiť služby aby partnerstvo Skylink -predajca aby bolo pre obe strany prínosné. Neustále ataky Skylinku môžu viesť k zavedeniu frančízového predaja služieb skylinku, prípadne, môže sa obchod realizovať cez retaily.Najdôležitejšou myšlienku je, že Skylink je platená platforma a tá má zarábať korektným spôsobom. Združenie by sa malo však opýtať RTVS prečo platí Towercomu za šírenie programov, keď ten program poskytuje súkromnej platforme a tá vyberá za verejnoprávne programy ďalší poplatok.RTVS by mala aj satelitný signál poskytovať za koncesiu na svojich kartách, tak ako to je napríklad v ČR.Karta ČT sa dá previesť z používanej karty Skylink ICE alebo Irdeto.Problémy nekorektného" šmejdového" predaja sa nájdu aj u ostatných platforiem. Napr. F*****t vyberá za zasielanie šekov mesačne 1€, a nemá to uvedené v propagačných materiáloch. Ročne je to 12 € čo nieje pre dôchodcov málo. Ďalší príklad sú akciové cenníky na dobu viazanosti zmlúv za platené služby niektorých našich pay platforiem. Keď´sa skončí viazanosť služby, v ďalšom mesiaci prichádza zákazníkovi šek na podstatne väčšiu mesačnú platbu, bez toho aby si to všimol. Potom sa platforma akože tvári, že mu po konzultácii predĺži akciovú cenu, ale ten jeden mesiac musí zákazník zaplatiť aj tak. Takže "šmejdové" praktiky sú na každom kroku, len ich treba pomenovať u všetkých objektívne a osloviť platformy aby riešili uvedený stav. Nie sme sice SOI-ka ale zastať sa záujmov zákazníkov môžme , keď naša štátna SOIKa len zarába peniaze, ale nerieši problémy.
Luteran , October 20 2013 09:02:49
Pán okap, vďaka aj za Vaše pochopenie situácie.

Áno, som pripravený začať riešiť problém Skylinku demokratickými metódami a samozrejme pred budovou STV.

V dobrom zmysle slova ma k tomu vyprovokoval jeden montážnik Skylinku, ktorý si pozrel video z Banskej Bystrice a súhlasil s tým, že jediný začiatok riešenia Skylinku je v STV.

Chce to spontánnu, dlho trvajúcu akciu, na ktorú potrebujeme mnoho občanov.

Začíname to organizovať od tohoto momentu.

Názov protestnej akcie : STV JE SKYLINK ?!

Miesto: budova STV

Termín : stále

Kto : Nespokojní občania

Ako : Transparent, letáky

Právne zastrešenie : Ak je treba, bude sa žiadať o povolenie.

Hlásim sa ako prvý, kto sa pridá ?

Pán okap, Zeleňák, dúfam, že sa pridáte.

Pán Hríb, môžete aj Vy, konečne by ste niečo užitočného pre STV ako občan aj urobili.

P.S.

Poprosím všetkých, ktorí chcú problém riešiť o pomoc pri návrhu detailov organizovania protestnej akcie.
okap , October 20 2013 09:10:37
Nie takto som to myslel, na úvod, keď bude Združenie zaregistrované napíše otvorený list Rade RTVS a mediálnemu výboru MR a dá to na vedomie riaditeľovi RTVS a predsedovi NRSR, tento list odošle aj všetkým mienkotvorným médiám, ak nevznikne v štáte žiadna pozitívna diskusia o danom probléme som ochotný isť pred RTVS na 1 týždeň
Luteran , October 20 2013 09:28:54
Pán okap, nemusíte sa pridať fyzicky, len nás, ktorí chceme urobiť protestnú akciu podporte, organizačne nám pomôžte.

Vy pomôžete nám, my pomôžeme Vám.

Nemusíte ísť pred STV na týždeň, bude úplne postačujúce, ak sa tam budú ľudia nepretržite striedať povedzme po niekoľkých hodinách.

Urobí sa rozpis: Dnes od 13.00 do 15.00 pán Okap, Hríb, Mrkvička
15.00 do 17.00 Ing. Zeleňák, Bičan, Gondolán, atď.

Mladí tam budú prichádzať stopom s plagátom STV JE SKYLINK ?!, starší nad 70 rokov prídu vlakmi, dopraviť sa môžu viacerí spoločne autami, na ktorých bude plagát STV JE SKYLINK ?! atď.

Tá akcia sa začala v tomto momente a každý, kto má záujem sa môže pridať priamou účasťou pred STV, alebo organizačnou pomocou.
LosDodos , October 20 2013 17:55:30
Chlapi ja vas osobne obdivujem, kolko este mate energie na minanie pre Skylink smiley Je fajn a dobre, ze niekto poukazuje na to, ze to vsetko nie je s kostolnym poriadkom,ale parobci v Skylinku si aj tak urobia po svojom. Najviac ma prekvapilo, ked som sa nechtiac dopocul rozhovor jedneho predajcu zrejme s nejakym znamym,ze ten Luteran vymysla same ko.... Ak by sa malo nieco zmenitaj v tomto SAt smere, to by sa na Slovebsku muselo zmenit vsetko od zakladu a pozrime sa na vec realne, ze to asi nie je mozne. Mne osobne, ked zacal Skylink vadit jeho pristupom, proste uz ho viac neponuknem ani nenamontujem...lebo nechcem. Ak pojdu predajcom z toho stale nejake prijmi, verte, ze na jednej strane sa budu stazovat no na druhej stale "Skylinkovat". V prvom rade ide vsetkym o peniaze a to sa nezmeni. Ak by to Skylink dobabral do takeho stadia, ze sa s nimi neda fungovat uplne, urcite by to sami pocitili. Inak si myslim,ze vynakladate vasu energiu zbytocne....
Luteran , October 20 2013 18:14:49
Pán Dodos, dobre, tak si to skúsme celé objasniť, prečo si myslíte, že vynakladáme našu energiu zbytočne.

Ak dobre rozumiem tomu, čo naznačujete, nemáme sa do ničoho starať, máme veci nechať tak, lebo sa niečo môže stať.

To niečo sa už stalo a je to nenormálne.

Ľudia platia koncesionárske poplatky a ktosi sa hrá na všemocného, manipuluje ľuďom prístup k sledovaniu STV a ďalších programov a nikto toto porušovanie zákona nerieši ?

Ak necháte tento stav rozbujnieť, nečudo, že sa to potom šíri ako rakovina.
LosDodos , October 20 2013 18:54:17
Aby sme si rozumeli pan Luteran...ja Vas ani nikoho nekritizujem a prave naopak. Obdivujem aj pana Zelenaka, ze mal snahu dat dokopy predajcov s tym, ze sa tym nieco vyriesi. Podla mna si tuto snahu nezasluzia a dost ma sklamalo to, co som pocul. Ja som vecny optimista, ale uz som naozaj skepticky ku vsetkenu, co sa celkovo deje na Slovensku...a to len preto, ze ludia to maju na haku. Ale to je uz debata o niecom inom, aj ked v principe ide o to iste. Ja som mal trosku vyhodu, ze Skylink som daval a montoval zasadne na poziadavku zakaznika. Teda nebol u mna monopol. Ja si osobne a skromne myslim, ze Skylink by sa dal vytrestat inak, ako sa robilo doteraz...
Luteran , October 20 2013 19:23:18
Pán Dodos, ja Vám rozumiem, ste na našej strane, lenže sa Vám zdá, že naša snaha je márna, výsledky nie sú a navyše predajcovia SAT TV sú zneužívaní voči sebe navzájom.

To už je ale už úplne iná kapitola tejto nechutnej frašky Skylink.

TOP predajcovia Skylink sú spokojní, lebo kde je veľká bieda, tam stačí na uplatenie vraha smiešna provízia.

My normálni predajcovia SAT TV potrebujeme najprv vyčistiť základ problému.

STV JE SKYLINK ?!

Pán Dodos, boli by ste ochotný pre dobrú vec obetovať pár hodín svojho času, prípadne organizačne pomôcť ?
LosDodos , October 20 2013 20:23:54
Pan Luteran, ja som bol a vzdy budem napomocny, pokial sa jedna o prospesnu vec. Tym predoslym prispevkom som chcel len podotknut, ci sa Vam oplati zrat si nervy s niecim, co nema isty vysledok. Je mi jasne, ze pokial sa nieco nevyskusa, nie je mozne diskutovat o vysledku,ale pri SAT TV je este stale siroke spektrum moznosti, ako sa nad Skylinkom len pousmiat. Ja chapem, ze pre Vas a mnoho inych predajcov to bol urcity financny prijem,ale ich zmenene podmienky podla mna zamiesali karty a to poriadne. Ked si spomeniem dva roky dozadu a teraz....Skylink je naozaj draha platforma hlavne co sa tyka zriadenia. Ja len tolko, ci Vam ta energia minuta na Skylink nebude chybat niekde inde pri rozvijani dalsich obchodnych aktivit ...smiley
Luteran , October 20 2013 20:37:32
Pán Dodos, myslím si, že ste to vcelku vystihli.

Áno, súhlasím s Vami.

Teraz už je treba vynaloženú energiu míňať čo najefektívnejšie.

Skúsil som všetko možné, od osvety počnúc, cez oslovenie úradov a inštitúcií, až po Združenie, výsledok nebol marný, avšak už viem, že to nie je cesta vedúca k cieľu.

To som hovoril aj na stretnutí predajcov SAT TV v Banskej Bystrici.

Veľmi rád komukoľvek pomôžem pri každej aktivite smerujúcej k riešeniu chaosu Skylink.

Ja už vidím riešenie jedine v protestnej akcii smerovanej voči STV, ktorá je kľúčom.

Berie od ľudí peniaze, naháňa dôchodcov a ZŤP, neinformuje, má netransparentnú zmluvu s Towercomom.

Tam treba začať !
3246 , October 20 2013 20:53:38
Neviem či ste riešili daný problém cez radu RTVS. 30.10. má zasadnutie v Košiciach a majú sa zaoberať mojím podnetom.
LosDodos , October 20 2013 20:53:43
STV je myslim uz prestriasana dlhsie. Mozem sa Vas opytat na nazor, co sa tyka Towercomu? Ked ste ho spomenuli. Nemyslim konkretizovat, myslel som tak vseobecne.
Luteran , October 20 2013 21:03:45
Pán karec, vitajte, môžete bližšie špecifikovať, o aký podnet ide ?

Pán Dodos, Towercom zmluvne zabezpečuje pre STV a teda pre nás koncesionárov šírenie signálu cez satelit Astra 23,5E.

Máme na to právo a chceme vedieť, za akých podmienok je táto distribúcia satelitného signálu realizovaná.
3246 , October 20 2013 22:14:45
Ďakujem. Jedná sa o podobné záležitosti ako tu preberáte(sat. príjem RTVS, nezabezpečenie služby verejnosti na celom území SR, vzťah s platformou SKYLINK). Až po viacerých urgenciách, nakoľko v RTVS vzťah z verejnosťou neexistuje - hoci majú na to aj odbor, mi manažérka distribúcie programových služieb RTVS konečne odpísala, no musel som si overiť cez infozákon v RTVS pár informácii čo napísala a na tom základe som jej odpísal. Keďže v RTVS naďalej nejavia záujem odpovedať, sformuloval som pár bodov sťažnosti ohľadom porušenia zákonov zo strany RTVS a dal podnet na radu RTVS a Radu pre vysielanie a retransmisiu. Z rady RTVS mi už dali vedieť že bude prerokovaná 30.10.
Luteran , October 20 2013 22:24:50
Pán karec, vďaka za objasnenie a tiež za Vašu občiansku statočnosť.

Idete na to správne a pokiaľ by sa viacerí občania dožadovali svojich práv, veci by sa museli pohnúť z miesta.

Stojaté vody arogantnosti STV je potrebné rozhýbať, dajte nám vedieť, ako ste dopadli.

Ešte raz vďaka za Vašu odvahu, hoci počítam s tým, že nikto z Rady si nebude pod sebou píliť dobre platenú "stoličku".

Nechcem byť zlým prorokom, ale ich odpoveď bude bla, bla, bla...

Skúste premýšľať nad protestnou akciou.
3246 , October 21 2013 22:16:22
Určite dám vedieť, akýkoľvek bude výsledok. Tiež som zvedavý ako sa k tomu členovia Rady postavia. Od toho bude závisieť aj ďalší môj postup. Protestná akcia ako ste vyššie popísali by mala byť krajné riešenie a myslím bez väčšieho efektu - viď nedávny protest zdrav. sestier. TUSR a SOI sú kapitola sama osebe - zbytočne vyhodené peniaze nás všetkých.
Luteran , October 22 2013 07:08:55
Pán karec, vďaka a držím Vám palce.

Trošička ma prekvapuje, že sa Vám zdá zákonné, demokratické riešenie t.j. protestná akcia ako niečo bez väčšieho efektu.

To bude asi tým, že po dvoch rokoch márneho boja s inštitúciami som už ja predsa len ďalej oproti tomu, kde Vy začínate.

To ale nevadí, ja Vás podporujem a rozmýšľam, či si protestnú miniakciu nevyskúšam 30. 10. v Košiciach.

Zistite mi, ak máte ochotu, v ktorom čase sa uskutoční to rokovanie v STV Košice.

Potrebujem to oznámiť 5 dní dopredu, takže ešte by som stihol zorganizovať pár ľudí.
3246 , October 23 2013 21:55:11
Pozrel som na ich stránku - Rokovanie sa uskutoční v stredu 30. októbra 2013 o 09,00 h. v Regionálnom štúdiu RTVS Košice, Moyzesova 7
http://www.rtvs.org/rada-rtvs/zasadnutia-rady-rtvs
Neberte to v zlom, no podla mňa tadiaľto rieka nepotečie(protestná akcia), v najlepšom prípade poldecáčik od Miku. Pár kandidátov na funkcie sa príde popromenádovať v zábere a všetci kompetentný ubziknú na opačný koniec republiky ako to majú vo zvyku. Bodaj by som sa mýlil a podarilo by sa Vám to.
Luteran , October 24 2013 08:11:21
Pán karec, nič od nikoho neberiem v zlom, je to jednoducho Váš názor, na ktorý máme každý právo.

Aby sme stihli termín na protestnú akciu v KE, museli by sme podať oznámenia zajtra.

A keby som to naozaj zorganizoval, boli by sme tam možno dvaja, traja, a možno by som bol iba sám, aspoň podľa reakcií ľudí, s ktorými som sa o tom rozprával.

Uvediem konkrétny príklad.

Vysokoškolsky vzdelaný dôchodca, ktorý predtým tvrdil, že pôjde na akúkoľvek protestnú akciu, hoci aj do Bratislavy mi včera povedal, že on veru do Košíc nepôjde, lebo on už neverí ničomu a dve karty Skylink, ktoré odmietal zaplatiť SERPO prišiel včera rovno UHRADIŤ !

Takže, asi tak to vyzerá v praxi.

Sme tu ako žaby v hrnci, mafia prikuruje a my sa uvaríme zaživa.

Takže pán karec, dávam tu verejne svoje slovo, ak sa tu niekto prihlási do zajtra 12.00 a dá záruku, že pôjde protestovať pred STV KE, podám zajtra oznámenie na príslušný úrad o protestnej akcii.

Pekný deň všetkým.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,248
Najnovší člen: BrianMen
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás