Home · Články · Fórum · Luterán Blog September 21 2023 13:35:56
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

BEZ PEŇAZÍ STV SKYLINK NEEXISTUJE ?!

SAT technikaNa neformálnom stretnutí predajcov SAT TV v Banskej Bystrici jeden z predajcov navrhol riešiť ako základ Skylinku problematiku STV vo vzťahu Towercom - M7Group Luxemburg.

Tento vzťah je kľúčovým pre riešenie sofistikovane zamotaných problémov, kedy nie je jasné, kto je kto a za čo je zodpovedný v reťazci vysielania televízneho signálu od STV v Mlynskej Doline po televízneho koncesionára.

Veci sa majú tak, že štát vyberie od koncesionárov v zmysle zákona koncesiu, tú presunie do STV a STV zaplatí firme Towercom za šírenie signálu cez satelit.

Signál STV je koncesionárom v zmysle legislatívy EÚ v rámci technologickej neutrality dostupný po celom území Slovenska a prakticky v celej Európe.

Na jednom konci vzťahu je občan - koncesionár a na druhom štát, ktorý je povinný v zmysle zákona občanovi zabezpečiť slobodný príjem verejnoprávnej STV

Problém je v tom, že do thto vzťahu sa namontovala akási fiktívna firma M7Group v Luxemburgu, ktorá sa tvári, ako keby mala s STV zmluvný vzťah a ten jej umožnil nezákonnú manipuláciu s dátami zasielanými na karty koncesionárov.

Normálny štát by niečo také nedopustil, na Slovensku však tento problém pretrváva roky a štát proti nezákonnosti nezasiahol !

Navyše STV porušuje zákon tým, že o tomto mimoriadne vážnom probléme verejnosť neinformuje a dlhodobo nereaguje na podnety koncesionárov.

Predajcovia SAT TV zvažujú problém riešiť tak, aby distribúciu signálu STV cez satelit zabezpečoval nový subjekt.


Luteran , October 09 2013 13:52:43 2 Komentáre · 3129 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , October 09 2013 16:15:31
V slovenskom zákonodarstve nieje implementovaný pojem technologickej neutrality, lebo MK SR tvrdí že jednou z hlavných úloh RTVS je" poskytovanie obsahových služieb prostredníctvom verejnoprávneho terestriálneho multiplexu, z ktorých sú najmenej dve televízne programové služby,", čiže chápem, to asi tak, že do zákonov o konc. poplatkoch a výkonoch služieb vo verejnom záujme treba zakomponovať nielen terestriálne vysielanie ale i satelitné vysielanie programov RTVS. Zdroj mojich informácií je tu http://www.culture.gov.sk/posobnost-ministerstva/media-audiovizia-a-autorske-pravo-/media-a-audiovizia/rozhlas-a-televizia-slovenska-146.html
Luteran , October 09 2013 16:26:22
Pán okap, pri existencii uvedenej faktúry, kde je evidentné, že STV vysiela cez satelit a občania to platia koncesiami mám za to, že to nikto nemôže spochybňovať a navyše zákony EÚ sú nad našimi, našťastie.

STV je potrebné donútiť plniť si svoje povinnosti.

Dúfajme, že profesijné združenie a možno aj jednotliví koncesionári to čoskoro dokážu.

Hoci je hanbou Slovenska, že musia verejnoprávnu inštitúciu nútiť do niečoho, čo má robiť automaticky.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 14,519
Najnovší člen: zoyaFHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás