Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 23 2021 03:27:57
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

CHAT NA AKTUÁLNU TÉMU - AKÝ JE PLÁN B PO POKUTE ?! A PREČO PARABOLY UTAJUJÚ ?!

CHATČTÚ dnes udelil spoločnosti M7 ďalšiu pokutu 20 miliónov Kč za to, že poskytoval neoprávnene službu SAT TV na území ČR.

Celková pokuta spolu s predošlou je tak dohromady 35 miliónov Kč !

Vec je však omnoho vážnejšia ako vtipy, ktoré v Čechách na tému pokuty kolujú.

Pokuta 35 miliónov pre M7 ?

Žiadny problém, SERPO to okamžite vyplatí !

No ani nie.

Tá pokuta je mimoriadne vážna vec preto, lebo je iba vrcholom ľadovca.

Chlapík J.G. za M7 v jeho obhajobe uviedol z môjho pohľadu šialený fakt.

Uviedol, " My v ČR a SR nepodnikáme, robí to za nás E4C Group a Towercom " !

Tak to je bomba nad bomby a už je iba otázkou času, či má SR a ČR pripravený záložný plán B na situáciu, kedy sa v celej tej pofidérnej reťazi pretrhne najslabší článok.Parabola cz a sk o uvedených problémoch nenechajú ľudí verejne diskutovať, zabraňujú šíreniu informácii, maximálne robia dezinformačnú kampaň.

Na Parabola sk v diskusii síce pán majsat007 urobil náznak odhalenia podvodu v súvislosti s RTVS a distribúciou TV signálu, žiaľ tieto informácie redakcie nechávajú bez povšimnutia.


Luteran , May 14 2013 21:33:40 12 Komentáre · 3835 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Luteran , May 15 2013 12:48:52
Mimochodom, všimol som si, že sa zaregistroval nový člen pod nickom majsat007. Ak je to pán, ktorý je autorom informácie " RTVS na satelite HD" , ešte raz mu patrí vďaka. majsat007, bolo by dobré, keby ste svoje poznatky viac medializovali, keďže v diskusiách akou je Parabola sk, teda satcentrum sk sa to celé míňa účinkom a všimne si to iba zopár ľudí..
metalsoft , May 15 2013 17:50:25
my sme už raz takí, zvykneme si na všetko a za nič nechceme bojovať...... ono by sa zišlo celú STV "vymazať" a urobiť novú verejnoprávnu tv bez závislosti na štáte ináč to bude tunel ako.......

P.S. - prosím nepíšte mi pán a tykajte mi, ďakujem
Luteran , May 15 2013 20:02:31
metalsoft, vďaka za príspevok. Prepáčte, budem Vám vykať, keďže vykám každému a dúfam, že to viete pochopiť. S tou STV máte samozrejme pravdu. Pritom riešenie je jednoduché, tak ako ste to naznačili. A ušetrili by sa ohromné peniaze. V praxi to asi ale nepôjde tak rýchlo, keďže ľudia sú apatickí a STV je článkom v reťazci POLITMAFIE. Ak jeden článok vypojíte, zrútil by sa im systém a oni by stratili nielen moc, ale hlavne peňazovod na každodenné milióny bez práce a námahy.
majsat007 , May 16 2013 01:11:43
Nepracujuca "inteligencia", spekulanti co maju patent na to ako nerobit a pritom zarobit, je napojena na vsetko statne co sa este nesprivatizovalo. RTVS ma najvacsiu pijavicu - Towercom. Megatender s Towercom za RTVS podpisal Niznansky. Totalne v neprospech verejnopravnej institucie, v rozpore s dobrymi obchodnymi mravmi. Tuto zmluvu bol kontrolovat kde kto, aj NKU. A co zistili? Ze je vsetko v poriadku. Na Niznanskeho bolo podane trestne oznamenie vo veci podozrenia z pochybenia pri sprave cudzieho majetku. Dodnes je okolo toho ticho, iniciatori podania Krajcer a Zemkova uz davno lukrativne miestecka nezohrievaju.

Vy mate tu svoj piesocek, ja mam zase inde. My o tom mozeme skutocne iba pisat, pretoze kompetentne organy sa touto zalezitostou zaoberali a vec je skoncena. Bodka. Ja nemam ziadne dokazy, ze niekto pochybil. Mojimi prispevkami sa snazim ludom dat pod nos informacie, ktore su mozno neuplne, vytrhnute z kontextu, no je v nich skryty odkaz na zamyslenie sa, ze nie je vsetko v poriadku aj ked je to v medziach zakona.

V slovenskom eteri mame jeden zaujimavy pocin - vola sa Slobodny vysielac, ktory sa prezentuje ako totalne pravdu hovoriace medium. Zalozili ho byvali moderatori z Radia Lumen, ktori sa uz nedokazali pozerat na to, ako sa niektore temy aj u nich v radiu stali tabu. Nesmelo sa o nich hovorit. Obcas ich pocuvam. Sice kriticky musim povedat, ze na moderatoroch je dokonale rozpoznat sympatie/antipatie k politickemu spektru, no mozno by sa chytili tejto temy. Skuste ich oslovit.
Luteran , May 16 2013 08:28:40
majsat, vďaka. Z Vašich informácií je evidentné, že sa oblasti elektronických médií venujete podrobne. To je dobre, keďže takýchto ľudí je na Slovensku málo. No a základom normálne fungujúcej spoločnosti sú slobodné elektronické médiá. Máme ich na Slovensku v rámci EÚ, v 21. storočí ? Nemáme ! A to je náš najväčší problém. O Slobodnom vysielači som nevedel, vďaka za info. Veľkú šancu takýmto projektom ale nedávam, lebo nevychádzajú z podstaty. Ak niekto robí moderátora, hoci aj v Lumen, nemusí to byť kvalifikácia na odbornosť šírenia slobody. Nakoniec ste to aj Vy naznačili. Takže, najprv si vyhľadám info o tom Slobodnom vysielači a potom sa s Vami podelím o svoj dojem. Ešte raz, vďaka. A ak máte zaujímavé info, napíšte, urobím Vám článok, ktorý si odsúhlasíte. Alebo ho rovno napíšte, podľa toho, čo by sa Vám zdalo vhodnejšie.
Luteran , May 16 2013 11:48:14
majsat, riadne som si pozrel "Slobvys" a pripravím o ňom článok. Bude to plus aj mínus. V podstate už ho mám v hlave, treba to iba " naťukať". Podľa časových možností to možno stihnem do hokeja. Ešte raz vďaka za dobrý tip.
majsat007 , May 16 2013 11:52:42
Chvalou pre CTU je, ze napriek pravnej neistote funguje. To sa o TUSR povedat neda, iba krci plecami. M7/Skylink tvrdi, ze nie je poskytovatelom elektronickej komunikacnej sluzby, ze je iba poskytovatel obsahu. Aj vo VOP to pripomina, oporu ma v luxemburskych zakonoch. Lenze CTU to vidi inak. Satelitne vysielanie pre koncovych pouzivatelov (DTH) je podla tamojsej legislativy bezpochyby elektronickou komunikacnou sluzbou, z ktorej vyplyvaju pre poskytovatela povinnosti a tie si M7 neplni. Ak dvaja tvrdia svoje, mali by najst rozuzlenie v smernici 2002/21/EC (resp. 2009/140/EC). Lenze jednoznacnu odpoved ani tam nenajdu. K tejto problematike je na europskej urovni podanie C-475/12, ktore by malo vniest svetlo do takychto pripadov. Ktohovie kedy.
Luteran , May 16 2013 13:56:19
majsat, no znova Vás musím pochváliť za to, že sa zaoberáte takými " ťažkými " témami, ktorým málokto rozumie. Súhlasím s Vami takmer vo všetkom. V jednej veci mám však trocha iný názor. A to je skutočnosť, kedy M7 je akože registrovaná v Lux.., pritom sa tvári, že poskytuje prístup k STV, Markíze, Lux atď., pričom to nie je pravda, vyberá za to peniaze a keď príde na lámanie chleba, tak J.G. povie, že to robí zmluvný partner Towercom. Takže dosah orgánov SR tu je jasný, lenže problém je v politickom a mafiánskom prepojení celého reťazca. Navyše v SR platí, kde sa služba poskytuje a inkasuje, tam sa odvádza daň ! Mohli by ste mi pomôcť a citovať podstatné veci z Vami uvedených smerníc. Čas je neúprosný a pomohlo by mi to.
majsat007 , May 16 2013 16:00:23
Staci si vygooglit retazec "C-475/12 infocuria". Je to prelozene uz aj do cestiny. Oficialne sa to posunulo uz do prejudicialneho konania. Dnesne SME prinieslo clanok v ktorom autor tvrdi, ze sa na europsky sudny dvor obratila uz aj Ceska republika. Neviem kde to autor zobral ale v databaze podani z CR som nic nenasiel.
Luteran , May 16 2013 18:25:13
majsat, vďaka za info i upozornenie na " článok" v Sme. Za článok to nepovažujem, skôr je to hanba pre tzv. "mienkotvorný denník " uvádzať s oneskorením takéto zlátaniny. Valčeka som sa predtým snažil v svojich reakciách aspoň školiť, nemá to však význam. Ten chlapec nemá vlastný názor a o problematike nič nevie. Prečo cituje hlúposti hovorcu Vavra, prečo nežiada TÚ SR o oficiálne stanovisko ? No lebo, to sa nehodí do agendy SME, ktoré je po odchode Šimečku len plátkom pre lobistické skupinky. Investigatívna žurnalistika v SME = 00 !!!
majsat007 , May 16 2013 22:10:14
JG tvrdi: "Satelitní distribuci pro M7 Group zajišťuje několik smluvních partnerů v různých evropských zemích ... v České republice E4C Group". Taka mensia pikoska je pohlad do vysledku verejneho obstaravania (2012/S 97-161255 - Prenajímanie družicového okruhu), ktorym si Ceska televizia vybrala spolocnost E4C Group pre satelitnu distribuciu svojej sportovej HD stanice:

Hodnota alebo podiel zákazky s pravdepodobným subdodávateľským plnením tretími stranami: 80,0 %
Stručný opis hodnoty/podielu zmluvy, ktorá má byť plnená subdodávateľsky: Společnost M77 Group S.A. poskytne pro plnění zakázky část kapacity (8 Mbps) satelitního transpondéru 3.205 družice ASTRA 3B a technologická zařízení, jednak kompresní technologii a systémy podmíněného přístupu na Kavčích horách, jednak up-linkovou stanici na Barrandově.

Kto tu pre koho pracuje? M7 pre E4C, alebo E4C pre M7? smiley
Luteran , May 17 2013 09:24:41
majsat, znova vďaka za užitočné info.
Pán J.G. a celá konštrukcia M77, M7 je to isté, ako J.B. z firmy Beck.
Doporučujem pozrieť si reláciu , ktorá bola včera na CT1 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo/213411030520011-mate-slovo-s-m-jilkovou/
Aby to celé nedopadlo u M7 Group tak, že keď príde k najhoršiemu, čo vyzerá v ČR tak, že ľudia už veľmi "otravujú" úrady.
Tie naozaj začnú konať a kto na to asi najviac doplatí ?!
M7, E4C, Towercom, sročky, agenti.... ?

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,248
Najnovší člen: BrianMen
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás