Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 14 2024 21:41:33
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

M7 GROUP - PRVÉ DVA PILOTNÉ PROJEKTY...

Žijeme v EUTrh SAT TV 2013 v SR a ČR je naďalej nestabilný.

Čiastočne je to dané stavom ekonomiky.

Omnoho väčší vplyv na trh má situácia okolo prevádzkovania kariet CS Link a Skylink.

V januári 2013 sa obe pôvodné samostatné platformy po siahodlhých majetkovo-právnych kľučkách zaradili do portfólia firmy M7 Group z Luxemburgu.

Keď sa následne objavil prvý pilotný program s možnosťou získať HD SAT súpravu Skylink Multiservis pre abonentov DIGI TV, vyzeralo to nádejne.

Projekt technicky veľmi dobre zabezpečila firma System ABC s následnou administráciou cez ďalšiu firmu B.W. na M7 Group.

Napriek výbornému nápadu pána Rešetku sa nepodarilo naplniť plánované počty zákazníkov.

V čom bol problém ?

V návratnosti vložených financií, v náročnosti administratívy atď.

Keď sme zrealizovali vzorku zákazníkov a spočítali si náklady, zistili sme, že sa to jednoducho nevyplatí.

S odretými ušami sú podobné akcie vhodné pre "jednomužnú" firmu fungujúcu v aute, ktorá dokáže svoje náklady stlačiť na minimum.

Ďalšou akciou podobného druhu je predaj 5 modelov Ready prijímačov s párovaním kariet.

Akciu uskutočňujú predajcovia, ktorí podľahli vízii dobrého zárobku, pričom na to neexistujú žiadne predpoklady.

Zákazník by mal hlavne vedieť, že svoju kartu už nemôže použiť v inom prijímači a samozrejme musí 12 mesiacov platiť jeden z platených balíkov.

Podľa neoverených informácií si bude musieť predajca prijímače zakúpiť na sklad s následným účtovným rizikom, keďže sa nejedná o štandardný typ tovaru.

Veľmi riskantná pre predajcu je informácia o tom, že zákazník si po 12 mesiacoch MôŽE požiadať o "odpárovanie" karty.

Stručné hodnotenie:

Pilotný projekt Multiservis je vhodný pre technikov pôsobiacich v teréne, priamo na telefóne, prakticky nemá riziká, pokiaľ budú uhradené platby za faktúry.

Pilotný projekt pre predajcov 5 Readypár má veľké riziká už pri samotnej kúpe na sklad, následne pri predaji až do uplynutia dvojročnej záruky, ktorá je v plnej réžii predajcu.Luteran , April 22 2013 19:57:59 8 Komentáre · 5124 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Citron , April 23 2013 21:36:47
...a zaujímalo by ma, čo sa stane, ak sa mi pokazí spárovaný prijímač, kde pôjde do opravy a na koľko (30 dní), a ako budem riešiť pozeranie TV, keď kartu nemôžem vopchať do žiadneho iného prijímača, lebo doteraz sa to riešilo tak, že keď sa prijímač pokazil, tak dobrý predajca, alebo technik v aute zapožičal na dobu opravy nejaký iný funkčný prijímač. Asi predajcovia budú musieť zas siahnuť do svojho vrecka a požičiavať prijímač aj s kartou...dobré, nie?
Luteran , April 23 2013 21:47:07
Citron, správna pripomienka. Bude zaujímavé sledovať, ktorý predajca bude ochotný podstúpiť také veľké riziká spojené s touto akciou. Táto akcia si môže "chytiť" zopár zákazníkov jedine za predpokladu, že ju bude sprevádzať masívna reklama. Musela by byť ale veľmi prešpekulovaná, aby kohosi nalákala.
Citron , April 23 2013 22:19:19
Najmasívnejšia reklama bola vypnutie analógu a problémy okolo DVB-T. Tu bude reklama zmena hybridu ICE na Irdeto, vtedy sa kopa ľudí preberie, že čo teraz...
Citron , April 23 2013 22:21:26
...pod zmenou myslím zmenu nejakej inštrukcie...a prepnutie karty na čisté Irdeto
Luteran , April 23 2013 22:48:02
Citron, to čo ste uviedli je presne to, o čom je potrebné neustále nielen diskutovať, ale aj niečo proti tomu urobiť. Povedzme aj našou petíciou. Lebo, keď už nastane to, čo ste naznačili, už bude neskoro.
predavac , April 24 2013 14:40:10
Kolega Citron, pre majiteľov prijímačov s CI Slotom to nebude žiadny problém, dokúpia si modul Irdeto a bežia ďalej, horšie je to s prijímačmi čo CI slot nemajú, tam je to už na výrobcovi firmware aby z uni čítačky vyradil cryptoworks aby sa karta zapínala len v Irdeto mode, lebo aj ich originál Irdeto karty po vložení do prijímača len z čítačkou cryptoworks sa načitavajú ako Cryptoworks karty aj z celým prístupom ku všetkým dátam a oprávneniam čo nieje možne ani v Irdetoch prijímačoch.
predavac , April 24 2013 14:57:40
Kolega Luteran, áno je to pravda, treba niečo robiť proti tomu, v živote som nepredal ani jeden ten ich readyšrot v hodnote ani 20 euro za predraženú cenu vyše sto euro, a ani ma nikto k tomu nedonúti aj keď sa mi bude vyhrážať že ma vyradí zo svojho okruhu predajcov, pre istotu predávam len prijímače s CI slotom aby som doriešil vzniknuté pripravované problémy z voľnými prijímačmi, ale som pripravený vyradiť všetky výrobky z predaja čo pripomínajú shitlink, osloviť všetkých kolegov čo s nimi spolupracujem, a uvidíme kto koho bude vylučovať z trhu, votrlelec zistí kto je tu pánom na trhu.
Luteran , April 24 2013 15:39:17
Pán predavac, vďaka Vám za podnetné príspevky. Ste jeden z mála predajcov, ktorý sa odvážil verejne povedať pravdu. Pokiaľ máte naozaj chuť a odvahu a budete aktívny, môžeme tu spolu debatovať do detailov o všetkom bez strachu. Stačí dať podnet a otvoríme tému v článku. Zaujala ma Vaša informácia o forme nátlaku, keď sa Vám ktosi vyhrážal vyradením z okruhu predajcov. Bol to ten "agent" čo pobehuje po predajcoch ? Viete poskytnúť konkrétnejšie informácie ? Predajcovia budú musieť začať profesinálne spolupracovať, inak ich jednotlivo budú nastrčené "sročky" donekonečna ohlupovať a potom ich zahodia ako použitý toaletný papier.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,433
Najnovší člen: Jamesfup
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás