Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 23 2021 03:17:39
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

CHAT BLESKOVKA - PROBLÉM SKYLINK, VLASTNE TOWERCOM !!!

CHATV tomto momente sa dejú akési zvláštne veci na Skylinku, vlastne v Towercome.

Ako prvý ma informoval Ing. Oldřich Bažant a to nasledovne.

Na niektorých kartách registrovaných SK nefungujú české a na kartách registrovaných v ČR nefungujú Slovenské programy.

Asi to bude dosť masové, keďže kapitulovala aj diskusia na Parabole.

K tomu možno povedať len jedno, babráctvo na n-tú !!!

No a samozrejme, čo je na vine, kto je na vine ?!

Logicky, nízke SERPO.

A vlastne POZOR !

Čo má SERPO spoločné s Towercomom, a vlastne, čo je to SERPO v súvislosti so základným balíkom programov, keď SERPO je už zahrnuté v platených programoch?

A čo majú základné programy mimo Skylinku spoločné s platenými ?

Nič, to dnešný výpadok jasne dokázal !!!Luteran , March 31 2013 21:52:24 16 Komentáre · 5061 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

satelit1 , March 31 2013 21:59:02
To,ze nejdu slovenske sa netyka ani tak kariet ale signalu vseobecne.Uz hodinu nejde 11.836 a 12.109 .
http://tech.sme.sk/c/6752786/televizie-maju-plosny-vypadok.html

Prave to nabehlo....smiley
Luteran , March 31 2013 22:05:00
Dnes poobede sa mi zdalo pri prepínaní programov čosi zvláštne pri programe DAJTO. Tam signál vypadával jedna radosť a trvalo to veľmi dlho. Jednoducho povedané, čím viac peňazí v systéme, tým väčší chaos, alebo lepšie povedané JE TO PREMYSLENE RIADENÝ BORDEL ?!
Luteran , March 31 2013 22:11:05
To je zvláštne, keďže Ing. Bažant to overoval u seba v SR a u sestry v ČR a na rôznych kartách sa to správalo opačne, tak to je aj o kartách, aj o signále ?!
satelit1 , March 31 2013 22:13:26
No na zamyslenie sa nad problemom menom Towercom to urcite je.Ak cele poobede kolise uroven signalu na dvoch frequenciach tak sa to predsa nemoze nechat padnut uplne.Tu ziadna "jarna snehova kalamita" ako argument neobstoji,jedine,ze tam vsetci zodpovedni sviatkuju.Minimalne sefovia v Markize a Jojke by mali ziadat o vysvetlenie lebo mesiac dopredu reklamovat Avatara a potom prist o 50% divakov...no neviem neviem a ti co sleduju na Markize Superstar a maju Skylink teraz ocenili cesku Novu,teda,ze dava to iste :-) .Este,ze nam to bratia Bulhari istia na HD frequencii s dokumentami ...
Luteran , March 31 2013 22:14:14
Pozerám, že na Parabole sú naozaj na hlavu, tak oni takúto dôležitú tému uzamknú, aby ľudia nemohli diskutovať ! Tak to už nie normálne, to je diagnóza.
MATO7 , March 31 2013 22:20:42
Neviem či sa to zdá len mne, ale hneď ako nabehli SK programy tak nabehla aj diskusia na Parabole... smiley
Luteran , March 31 2013 22:21:49
Mimochodom, až teraz som zistil, že naši doma pozerajú Superstar na Nove, lebo Markíza vraj nefunguje už od začiatku. Navyše manželka tvrdí, že to isté bolo aj minulý týždeň, tvrdí, že to ktosi robí naschvál. Tak, to som už z toho JELEŇ !!!
Luteran , March 31 2013 22:24:21
Mato7 BINGO, akýsi zvláštny pocit bude aj u mňa, vyzerá to tak, že Parabola je pevnejšie prepojená na akúsi skupinku v Skylinku, či ľudí v nejakej sročke 7777, než sme si doteraz vedeli predstaviť !!!
Luteran , March 31 2013 22:49:59
Zatiaľ nikto nevie, čo sa presne udialo. Už to chvíľku vyzeralo, že sa to stabilizovalo, avšak ešte sa ozývajú ľudia s tým, že im to nefunguje o 22.45. To už ale môžu byť skôr dôsledky predchádzajúcej poruchy. Alebo je to ešte celé inak ?
satelit1 , March 31 2013 23:20:58
Mozno sa dozvieme nejake oficialne vyjadrenie zajtra na stranke Parabola,mohli by namiesto zamykania poskladat par viet ako to urobili napr. na Sme.Urcite by to pomohlo ludom ktori hladali info na nete.Je to dost neprofesionalne ak o tom neinformuje na hlavnej stranke ani Skylink.To,ze sa budu ozyvat zakaznici este aj v utorok je iste,kazdy zacal hladat chybu v prijimaci,preladovat,vyrobne nastavenia a pod.
Luteran , March 31 2013 23:30:13
Samozrejme, teraz je to skôr o samotných TV, ako sa k tomu postavia. Keby chceli, mohli by spoločne zatlačiť na Towercom a ten by bol nútený nájsť si aspoň primerane uveriteľnú rozprávku. Pravdaže, nesmie to byť taká somarina, akože na Kamzíku tak husto snežilo, až sa nám to celé rozbilo.
Luteran , March 31 2013 23:53:50
Celá táto katastrofa má jednu pozitívnu stránku. Ľudia odrazu s prekvapením zisťujú, že Skylink s touto poruchou akože nemá nič spoločné a existuje nejaký Towercom, ktorý programy vysiela za peniaze koncesionárov. No a jedno s druhým im postupne začne dochádzať aj to, že SERPO JE SUPER PODVOD !!! Takže žiadame hlavne STV a čiastočne i Markízu, aby sa spamätali a začali konať, kým je čas. Potom už budú mať len VEĽKÚ HANBU.
okap , April 01 2013 08:34:47
Uvedenú kauzu som prežil live v priamom prenose, keď som pozeral českú kriminálku V tieni. Zákazníci ma kontaktovali ihneď a chceli okamžité vysvetlenie, dokonca aj objednávali opravy na pondelok ráno. Všetkých som ubezpečil , že do rána sa havária opraví sama a že problém nieje v ich zariadení. ale na Kamzíku v Blave. Samozrejme mi ušla pointa detektívky V tieni a dopozeral som len krvavé vyvrcholenie filmu.Potom som skontroloval fóra a začal som mať malý záchvat škodoradostného smiechu, za ktorý sa úprimne hanbím.Jojka pripravila počas filmu Avatar 78 minút reklám a Markíza, si myslím, tiež nebola pozadu počas superstar. Takýto výpadok som nezažil počas top vysielacieho času v minulosti nikdy. Nedeľný večer mal predohru už popoludní , ja som si myslel, že mi postupne odchádza LNB a neveril som , že Towercom by to nemal v poriadku. Výmenu som naplánoval na pondelok ráno, lebo sa mi nechcelo v daždi montovať.Urobil som dobre. Reklamný čas bude musieť markíza aj jojka čiastočne objednávateľom kompenzovať, lebo bol drahší ako v iné dni. Pán Borovský na soc. sieti sa ukázal ako správny a tvrdý ochodník a po ospravedlnení pozval pozerať Avatara s extra porciou reklám v pondelok popoludní.Parabola.cz, Skylink na problém nezareagovali, iba zive.sk, omediach.com a tech.sme online komentovali problém. Parabola.cz dokonca padla pod ťarchou prezerania diskusie satelitnými fanúšikmi. Problém poukázal na stabilitu DVB-T, ktorý je šírený technologicky bezpečnejšie na vysielače a asi je prioritný pre firmu, poukázal na to, že Towercom nemá rezervu pre uplink a nedokáže garantovať 100perc. prevádzku.a ďalej , že Skylink sa nedokáže ospravedlniť na svojej stránke za pomerne dlhý výpadok, hoci platíme Serpo. Dôležité je to počas voľných dní, aby mali na stránke človeka, ktorý by zorientoval divákov malou online informáciou. Ale toto im ja už hovorím dlhšie -cca 2 roky, lebo zhruba vtedy bol počas sviatku zosnulých popoludní pol denný výpadok veľkého množstva nových kariet.
Luteran , April 01 2013 09:30:43
Pán okap, veľká vďaka za podrobné a presné popísanie situácie. No, nedá mi,aby som sa ako " starý " rádiokomunikačník, ktorý bol pri zrode SAT TV aj v rámci Rádiokomunikácií k tomu nevyjadril. Tu sú iba dve možnosti. Buď to niekto v Towercome celé " pokašlal " technicky, alebo ide o primitívnosť hrubého zrna, kedy ktosi naivne chce vo verejnosti vzbudiť dojem, že DVB-T je lepšia alternatíva oproti DVB-S, čo je samozrejme nezmysel. O tom sa ale môžeme potom rozprávať v článku, ktorý pripravím. Názov by mohol byť TOWERCOM PROTI SKYLINKU A ČI LEN DOKONALÁ HRA ?! Takže ešte raz, nepripadá Vám to čudné, keď sa takáto vec prihodila práve pred oživovaním platených DVB-T MUXOV u TOWERCOMu ??? !!!
okap , April 01 2013 13:20:35
Je problémom , že zákaznícka linka Skylinku nepracuje po pracovnej dobe a počas víkendov a sviatkov a ani po zavedení SERPA, žijeme stále v komunizme, zákazník nieje pánom skylinku, ale skylink pánom zákazníka. Chýba konkurenčné prostredie, ktoré by sa korektne správalo ku svojim zákazníkom. Očakávam zvýšenie Serpa od 1.6. tohto roka ani to však nevyrieši súčasné problémy tohto monopolu.Prajem príjemný zbytok sviatkov, priatelia
Luteran , April 01 2013 17:40:15
Pozerám, že niektorých tiež napadlo, či v tom výpadku nie je nejaká súvislosť viď mmc na Parabole dnes príspevok: Čistá náhoda - 2 týždne pred štartom novej pay-tv služby firmy Towercom má v hlavnom vysielacom čase výpadok pôvodná (navždy zadarmo) služba firmy Towercom

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,248
Najnovší člen: BrianMen
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás