Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 23 2021 04:28:27
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

VYPLI MI STV, ČO MÁM ROBIŤ ?!

CHATPočúvam prosby, plač, kritiku.

Radím za seba, radím za Združenie SLOVSAT a mám z toho zmiešané pocity.

Ľudia sú nervózni a nakoniec Vám ešte aj vynadajú.

Ako a čo by ste poradili Vy ?

Včera sa to začalo telefonátmi a emailami.

Dobrý deň,

patrím medzi tých šťastlivcov, ktorí naleteli na reklamu SKYLINKu a vynaložil som na nákup a montáž zariadení a dekodovacích karát (mám dva samostatné prijímače) cca 28 tis.Sk. To som vykonal v roku 2007 a bol som spokojný s tým, že je pokoj na večné časy, nakoľko tak sa uvádzalo v (dnes už viem, že klamlivej) reklame. Postupom času sa však pôvodne bohatý príjem programov zužoval a od 25.2.2013 vývoj dospel do stavu, že nie som schopný prijať ani programy verejnoprávnej televízie (STV1 a STV2) , za príjem ktorých zo zákona musí platiť každá domácnosť. Autorizovaný odborník, ktorý mi inštaláciu v minulosti uskutočnil skonštatoval, že všetky zariadenia na príjem signálu sú v poriadku, ale čo nie je v poriadku je fakt, že nie som ochotný platíť (podľa mňa vydieračský a nezákonný) servisný poplatok.Nakoľko moja neochota je trvalá, skúšam konať a navrhujem členom občianského združenia:

1. Podať žalobu na súd na uvedené nezákonné konanie.
2. Uverejniť v dennej tlači inzerát s upozornením na podvodné konanie spoločnosti SKYLINK.
3.Podobné niečo publikovať na internete.

Uvedomujem si , že navrhované opatrenia budú finančne náročné, problém sa dá riešiť vyhlásením iniciatívy na vykonanie zbierky na krytie nákladov.

Predpokladám, že o.z. SLOVSAT sa nevzdal a bude konať. Prirodzene, som ochotný finančne aj inak prispieť a tak vytvoriť podmienky na dosiahnutie spravodlivosti a poriadku.

Ing.A. Ž.
Malacky
Moja odpoveď:

Vážený pán Ing. Ž.

Najprv vďaka za Vašu občiansku statočnosť.

Čo sa týka žaloby, doteraz sme nemohli nájsť oporu v zákone na jej realizáciu, teraz možno aj vďaka Vášmu prípadu to snáď bude možné.

V sobotu máme dohodnuté stretnutie so ZŤP vozíčkarmi z Prešova, ktorí sú oslobodení od platieb koncesie a napriek tomu museli uhradiť servisný poplatok, aby mohli sledovať TV.

U nich je najväčšia šanca na podanie žaloby.


Aj keď je Združenie SLOVSAT oficiálne registrované, zatiaľ nemôže vykonávať tlak na štátne orgány, keďže je minimálna podpora zo strany občanov.

Všetky činnosti vykonávame na úkor vlastného času a financií.

Ak máte záujem preniknúť hlbšie do problematiky, pozrite si moje mediálne aktivity na stránke http://www.solideurope.sk/news.php?readmore=369Pán Luterán, nerozumiem tomu, pre čo nie je možné podať súdnu žalobu bez meškania. Mám doklad nazvaný Žiadosť o aktiváciu .... , kde sa doslova uvádza veta "Príjem TV programov Slovenskej verejnoprávnej televízie (Jednotka, Dvojka) Markízy a JOJ bude zachovaný." Toto ustanovenie zmluvy sa nedodržalo a treba konať. Dlhé diskusie považujem za málo užitočné a pre to prosím ak máte možnosť spojiť ma s právnikom, bol by som vďačný a konal by som vo vlastnom mene .Moja odpoveď:Vážený pán Ing. Ž.

plne s Vami súhlasím.

Mal som rovnakú predstavu ako Vy, pokiaľ som s právnikmi nestrávil desiatky hodín diskusií.

Vaše podanie urobte na OS Nové Mesto n. Váhom a tu je pomôcka http://wwwold.justice.sk/wfn.aspx?pg=h41&uc=l3/l31

Samozrejme, ideálne by to bolo pomocou advokáta napr. http://www.azet.sk/katalog/pravnici-pravne-sluzby/myjava/

Pekný večer

LuteránP.S. Mám na Vás jednu veľkú prosbu, ak mi telefonujete, zohľadnite prosím skutočnosť, že nie vždy a v každom momente sa môžem každému venovať a preto Vás odkazujem na komunikáciu emailom, prípadne na solideuro
pe.
Luteran , March 01 2013 08:29:14 15 Komentáre · 4479 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Jano11 , March 01 2013 16:27:59
Dobrý deň p. Luteran poznáme sa roky .Ako predajca satelitnej techniky pozriem občas aj na Vaše stránky.Snahu o založenie združenia predajcov považujem za pozitívne.Viac pokusov ,Vás ale aj iných nevyšlo .Tento posledný ,ktorý chce zastupovať zároveň predajcov aj používateľov nemá šancu na úspech .Predajca je v prípade SERPO medzi dvomi mlynskými kameňmi Jeden kameň je Skylink ,druhy zákaznik.Zabrániť plateniu sa asi nepodarí ani združeniam ,právnikom..Osobne som SERPO neprivítal .Ale ako predajca ,prvý kontakt zo zákazníkom musí na tom aspoň zarobiť aj keď tu skôr pokryť náklady neisť do straty. Pretože zákazník nespokojný s poplatkom si často príde vyliať zlosť na predajňu.Predajňa priestory energie treba zaplatiť .Zákazníkom neberiem právo na hľadanie spôsobov na obranu.Ale predajňa nech rieši technické záležitosti aj SERPA.Právnu poradňu právnici ,keď to niekomu za to stoji . Záujem predajcov musí byť aspoň prežiť,napríklad na webe Skylinku je množstvo predajcov ktorých prevádzky už sú zatvorené . Predajcov by mala zjednotiť výška provízie .Za tu jedine by sme mohli bojovať . Terajšia sadzba je na smiech .
Luteran , March 01 2013 18:28:04
Jano11, veľká vďaka za úprimný názor. Budem rád, pokiaľ si spolu takto verejne vymeníme názory, pretože to je jediná cesta ako dospieť k riešeniu. Napísali ste, že Združenie SLOVSAT nemá šancu na úspech. Problém vidíte v tom, ako keby predajcovia a užívatelia nemohli byť spolu v združení. S tým nesúhlasím a to je dobre, máme dôvod na diskusiu. Ďalším dôvodom na diskusiu môže byť to nešťastné SERPO. Ak je podľa Vás v poriadku, nič strašného sa nestane, pokiaľ si to pre istotu necháme preveriť, či už cestou Združenia SLOVSAT, alebo inými nástrojmi. Myslím, že v tomto sa zhodneme. Pokiaľ v tom nebude jasno, bude sa to stále vracať ako bumerang. Výška provízie je MIZERNÁ a robíme to naozaj kvôli zákazníkom a len tak trošička kvôli sebe. Výška provízie je ale iba jeden z mnohých problémov s ktorými sa predajcovia pri službe Skylink stretávajú. Jano11, ešte raz vďaka a poďme o tých vážnych problémoch diskutovať.
okap , March 01 2013 19:04:53
Z ročného Serpa dostanem ako predajca okolo 74 centov, nezaujíma ma to, ani nijako nepomôže, nakoľko väčšina zákazníkov to platí priamo do skylinku a nie cez predajcu. Tu nevidím cestu. Ak by som chcel väčšiu províziu,Skylink dvihne serpo prípadne i cenu balíčkov, čo by ich zabilo v tejto dobe. Otázka, čo by zjednotilo predajcov?Asi nič, lebo nikdy nenašli spoločnú reč, tak ako Svätoplukove deti . Kameň úrazu je verejnoprávna televízia a koncesionársky poplatok-štátne výpalné, ktoré chcú poslanci opäť zdvihnúť napriek tomu, že predali štátnu platformu Slovaklink do súkromných rúk. Ak tie estevečky Skylink naozaj odpojil tak, navrhujem podniknúť právne kroky a napr. osoby ZŤP naozaj majú šancu uspieť.
Luteran , March 01 2013 19:25:25
Pán okap, vďaka za info. V tom máte pravdu, že provízia za to SERPO je naozaj nezaujímavá a nepokryje ani len náklady predajcu. To by mali ľudia vedieť, aby si nemysleli, že predajcovia na SERPE zarábajú. My sme SERPO jeden čas odmietali robiť, avšak zákazníci nás k tomu doslova prinútili. To ale neznamená, že existencia SERPO je OK. Čo sa týka ceny balíčkov a provízií, tam neviem zaujať jednoznačné stanovisko, avšak poviem svoj súkromný názor. Balíčky a platené programy sú nenormálne predražené a je tam zrejmý kartel prevádzkovateľov. A provízie pre predajcov sa musia zvýšiť ! A prečo sa predajcovia nezjednotia. No preto, že veria " agentom ", ktorí sú dobre platení a školení na to, aby predajcov Skylink dokázali ohlupovať .
Luteran , March 02 2013 07:58:49
Asi to bude s tou diskusiou ťažšie, preto to skúsim zhrnúť. Jano11 má názor, že predajcov Skylink môže dať dokopy jedine snaha o dosiahnutie primeranej výšky provízie. To je pravda, môj názor je, že je to iba jedna z mnohých podružných vecí, ktoré treba riešiť. Predajcovia, montážnici SAT a TV sú z hľadiska poskytovaných služieb vo vzťahu k užívateľom často vystavení množstvu otázok a tlakom, na ktoré nie sú schopní adekvátne reagovať. Aké sú garancie na príjem programov, načo je vlastne koncesionársky poplatok, prečo mám platiť navyše SERPO, prečo si musím kupovať drahé Ready, prečo nemám signál DVB.T, atď., atď. Profesionálne Združenie SLOVSAT má pripravené jasné a presné vymedzenie zodpovednosti jednotlivých subjektov vstupujúcich do celého procesu tvorby a distribúcie TV programov.
makovic , March 02 2013 17:14:09
presne ako napisal okap uplne s nim suhlasim. sem tam zaktivujem rocny servisny poplatok a za to mam 5 percent proviziu teda 70 centov a tvarite sa ako keby ze toto nas predajcov spasi? a popritom denne mi pridu zo dvaja traja zakaznici co ma nazyvaju ze to ja som skylink a ze som ich oklamal a minam nervy a cas na to aby som ja mal vysvetlovat situaciu. a zastavat sa nejakej firmy "luxemburskej" co si pekne uctovne poprevadza a poriesi situaciu tak, ze jej nikto nic nemoze a nas predajcov necha v srabe? to je trapas trosku nie? a este viditelne sa snazi vysachovat predajcov z hry tak ze chce mat cely proces vo svojich rukach aby nemusela davat an tych smiesnych 5 percent provizie.
Jano11 , March 02 2013 19:49:18
Poprosím Vás p.Luterán akým spôsobom budete vracať zaplatené SERPO zákazníkom ,prijaté Lut sat radiom ,hrdinsky vybojované združením SLOVSAT.
okap , March 02 2013 19:54:13
Mám jednu nezaplatenú kartu TandT a naozaj odpojili ČT2, ešte ide ČT 1, takže zdá sa, že už verejnoprávne programy definitívne postupne odpájajú. Tak som zvedavý, ako to všetko dopadne a či združenie Slovsat začne realizovať právne kroky. Ešte mám jeden poznatok a to, že vo výpise aktívnych programov karty figuruje aj ČT2, avšak po 3 reštartoch a jednej noci na Homecaste 3000CR ČT 2 nejde.
Luteran , March 02 2013 19:54:22
Pán makovic, vďaka za príspevok i odvahu pomenovať veci. S tým "vyšachovaním" máte pravdu. Ono je to celé perfektne premyslené. Keď okrem dôchodcov iní nezaberú na podvodné šeky priložené v časopise, potom sa to skúša cez telefonáty a keď sa to celé zamotá v sieti kadejakých "sročiek", potom je ešte dobrý aj predajca ako posledná inštancia, pretože on "blbec" to má predsa urobiť zadarmo, keď sa iní perfektne nabalili. A potom ho ešte oblbnú a nakoniec odkopnú.
Luteran , March 02 2013 20:13:23
Pán Jano11, tak teraz ste ma dostali svojou "úprimnosťou". Vo Vašej otázke je toho schovaného tak veľa, až by na to bolo potrebné otvoriť samostatnú tému. Téma by sa nazývala " Za všetko môže Luterán, keby nerýpal do SERPA, bolo by to prešlo a všetci by sme boli v pohode". Tak teraz neviem, čo robiť. Poraďte mi.
Pán okap, jedno Vám viem verejne prisľúbiť, ak sa nič mimoriadne neudeje,v najbližšom čase Združenie SLOVSAT uskutoční opatrenie na ochranu ľudí, ktorým bolo odopreté právo na príjem STV. Nie som si však úplne istý úspechom.Po všetkom tom vynaloženom úsilí a stovkách hodín diskusií mám pocit, že to ešte nejaký čas potrvá, kým sa to všetko dostane do normálnych koľají. A pritom za normálne koľaje považujem aj to, že ako profesionálni predajcovia nebudeme jeden druhého znevažovať. A to ešte stále verím, že Jano 11 je predajca, len ho ktosi postrašil, predpokladám agent, že bude vracať SERPO.
okap , March 02 2013 20:25:28
Vracať sa nebude zatiaľ nič predpokladám. Prípadne Skylink by mal korektne spustiť verejnoprávne programy podľa regiónov a serpo sa nebude už plaťiť za RTVS. Serpo ostane, ale musia sa z neho vyňať verejnoprávne programy, lebo sa platia 2x keďže sme všetci koncesionári, chápeš jano11
Jano11 , March 02 2013 21:49:32
Agent čo starší mňa http://mash.wikia.com/wiki/Colonel_Sam_Flagg .

Podobnosť s Vami v okuliaroch je čisto náhodná.
Luteran , March 02 2013 22:28:09
Jano 11, skúsil som Váš odkaz, nefunguje, takže neviem, či je to dobré, alebo zlé. Pre istotu Vám doporučujem robiť odkaz priamo tak, aby nebolo nutné kopírovať odkaz. Už som to raz vysvetľoval. Celý odkaz vyznačte kurzorom a potom kurzorom kliknite na url.
Jano11 , March 02 2013 23:32:30
Nechcem Vás o nič ukrátiť http://mash.wikia.com/wiki/Colonel_Sam_Flagg

pokus sa o vysvetlenie foto bez okuliarov je prestrojenie za korejskeho komunistu .Male foto v okuliaroch je jeho podoba bez prestrojenia.smiley
Luteran , March 02 2013 23:45:51
Jano 11, tak to ste mi teda dali ! Ináč Mash som pozeral ako blázon a rola toho agenta trefne vystihla dobu, kedy sa v Amerike na vlne propagandy vnútorného nepriateľa priživilo mnoho špinavcov. Teraz to už dokážu lepšie zamaskovať protiteroristickými opatreniami.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,248
Najnovší člen: BrianMen
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás