Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 19 2024 06:49:04
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

SOI PREVERUJE SERPO, STV JE VO VOP !

Žijeme v EUSympatizanti Združenia SLOVSAT sú mimoriadne aktívni.

Ďakujeme pánovi R.J.

Jeho úspešné podanie na SOI a poukázanie na rolu STV vo VOP spoločnosti Towercom môže veci zásadne posunúť dopredu.

Pán R. J. píše

Dobry den pan Luteran,

zistil som z diskusií na internete, že Vo VOP, platných od 1.3.2008 nie je vymienená zmena VOP ani
cenníka.

Z toho dôvodu, účtovanie poplatkov spotrebiteľom, ktorí uzatvorili zmluvu so spoločnosťou Towercom a registrovali kartu Skylink v čase od 1.3.2008 do 1.10.2008, môže byť v rozpore s VOP.

Mohlo by sa jednať o upieranie práva spotrebiteľa, ktorý mal predmetnú službu deklarovanú a garantovanú trvale bez poplatkov pri podpise zmluvy.

Títo spotrebitelia, ak nesúhlasia s VOP alebo niektorou jej časťou, majú možnosť obrátiť sa o prešetrenie celej záležitosti na Slovenskú obchodnú inšpekciu, ktorá po posúdení postúpi vec na riešenie vecne príslušnému kontrolnému orgánu v Luxemburgu, nakoľko súčasným poskytovateľom služby Skylink je spoločnosť M77 Group S.A., so sídlom 2, RueAlbert Borschette, L-1246 Luxembourg, Veľkovojvodstvo Luxemburské, ktorá prevádzkuje satelitnú platformu Skylink na území Slovenskej republiky.

Obratil som sa na SOI (kedze mam karty z tohto obdobia).

Ich reakcia:

Vážený pán J.,

keďže ste uzatvorili zmluvu na službu skylink v období platnosti Všeobecných obchodných podmienok (ďalej len VOP), v ktorých si poskytovateľ služby nevymieňuje zmenu VOP ani cenníka, účtovanie servisného poplatku vo Vašom prípade by mohlo byť v rozpore s VOP.


Vaším prípadom sa bude po preverení všetkých skutočností zaoberať príslušný Inšpektorát SOI pre Žilinský kraj, kam Váš podnet odstupujeme a súčasne Vás žiadame, aby ste na adresu: Inšpektorát SOI pre Žilinský kraj, Predmestská 71, P.O.Box B-89, 011 79 Žilina 1, tel. 041/ 7632 139, 7632 130, fax: 041/7245 868, e-mail: za@soi.sk zaslali kópiu zmluvy, príp. akejkoľvek dokumentácie a korešpondencie, týkajúcej sa danej veci.

S pozdravom RNDr. Nadežda Machútová ústredná riaditeľka SOI

Bolo by vhodne vyzvat zakaznikov Skylinku, ktori maju karty registrovane v tomto obdobi, aby svoj podnet tiez zaslali na SOI (http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi).

Hlavne ak maju akukolvek dokumentaciu, napr. kopiu zmluvy o registracii karty a pod.

Vo VOP z tohto obdobia je sice zmienka o ich moznej zmene (Prevádzkovateľ je oprávnený tieto všeobecné podmienky SkyLink jednostranne meniť, alebo vydať nové podmienky.), no o zmene cennika sa tam nic nehovori.

Aspon vo VOP co som nasiel ja (v prilohe).

Su tam zaujimave casti o STV: Slovenská televízia si vyhradzuje právo rozhodnúť o deaktivácii, resp. aktivácii príjmu programov Slovenskej televízie. ...

S pozdravom
R. J.
Zilina

Združenie SLOVSAT Vám ďakuje za občiansku statočnosť.


Luteran , July 09 2012 21:01:47 2 Komentáre · 4571 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

lubomir63 , July 13 2012 19:54:34
http://www.parabola.cz/zpravicky/17233/rai-musi-poskytovat-programy-vsem-divakum-v-italii/
okap , July 14 2012 09:56:06
Myslím si , že európske právo u nás nieje implementované v mozgu slovenských sudcov a stále sa chovajú ako sudcovia z rozvojovej krajiny, hoci sme na papieri členmi EU. U nás súd rozhodne v prospech M77. Opakujem štát predal slovenskú národnú satelitnú platformu / OZ Rádiokomunikácie/ do súkromných rúk a týmto krokom zbavil svojich občanov možnosti celoplošného sledovania verejnoprávnych programov bez poplatkov. Je to zločin našich politikov, ktorí sa neustále chovajú ako mafiáni a zatiaľ nikto im v tom nedokáže zabrániť.Verím že po mnohých rokoch sa to podarí na európskom súdnom dvore.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,481
Najnovší člen: sa3syaHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás