Home · Články · Fórum · Luterán Blog January 20 2020 04:43:49
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

HOVORTE PRAVDU AJ O SAT TV - 2. diel

VERITASDobrý deň Skylink, mám novú kartu Výmena a nestačil som si ju včas preregistrovať v dobe 19 dní. Bol som týždeň mimo, je nedeľa, potrebujem reautorizáciu karty, viete mi poslať impulzy?

Hlas dievčiny zarapoce ako zle natiahnutý budík.

Aký máte typ prijímača ?

Ferguson Ariva 200.

Rapotačka ožije ako blesk.

Tak ten Vám nemôže fungovať !

Ako to myslíte, veď doteraz už dva roky funguje bez problémov a aj s novou kartou ICE 19 dní šlapal ako švajčiarske hodinky.

Rapotačka pokračuje agresívnejšie.

Ten prijímač nebude mať impulzy, lebo on nie je certifikovaný. Každých dvadsať dní sa Vám bude vypínať.

Ďakujem za " informáciu " a čo by ste mi ako " odborníčka " poradila.

Rapotačka prepla na najvyššie zrýchlenie.

Kúúúúpte si certifikovaný prijímač !

Neprosím si, ale dôrazne Vás žiadam o reautorizáciu mojej karty !!!

ICE karta v " necertifikovanom " prijímači Ariva 200 sa rozbehla za cca 2 minúty.

Dobrý deň Skylink, nefunguje mi karta Výmena.

Hlas dievčiny zarapoce ako zle natiahnutý budík.

Aký máte typ prijímača ?

No žiaľ, tú Vašu certifikovanú Hviezdu.

Budík sa zmení na medový hlások.

Ihneď Vám pošlem impulzy, hneď Vám to bude fungovať.

Keď impulzy nedorazili ani do hodiny, medový hlások zmedovel ešte viac a uviedol, že problém je v systéme, ktorý má starosti s necertifikovanými prístrojmi.

Nechajte si to prosím dlhšie zapnuté, istotne to zafunguje, len buďte prosím trpezlivý.

Ani najsladší med nemôže byť taký sladký, ako tie rečičky.

Niečo mi na tých príbehoch nesedí.

Ktosi tu klame.

Veď predsa tá Rapotačka nemôže vedieť, či si ten prvý zákazník nevymýšľal.

Čo keď on nevlastní Arivu 200, ale Arivu 202.

Bože, a čo teraz ?

Pozn. doplnená 28.2.2012

Pokiaľ ste sa ktokoľvek naozaj stretli s Rapotačkou, napíšte dátum, čas a číslo karty!

Toto zrejme skončí v Bruseli.

Luteran , February 21 2012 20:57:47 7 Komentáre · 4059 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Citron , February 21 2012 23:53:15
Keby som si hneď teraz mal kúpiť HD prijímač, tak si určite kúpim Arivu 202, má fajn DO, USB vstup má vzadu-pre HDD (nahráva nekódovane), druhý USB vstup má vpredu pre WiFi modul, prehrá všetko (XviD, DivX, MKV...), má vydarený dizajn, prijatelnú cenu, obsahuje softvérový bloker, keby náhodou vypadla uni čítačka, tak sa kúpi origo modul a pozerám ďalej (cena s irdeto modulom mi vyšla, ako ich "certifikovaný prijímač)...atď, jedno, čo mi trošku vadí je displej, teraz mám Optibox extra (už aby sa pokazil)a zvykol som si na zobrazovač, kde mi vypisuje názov stanice, pri nahrávaní "REC" nápis pekne roluje...a toto Ferguson nemá...smiley
Luteran , February 22 2012 07:46:30
Citron, povedali ste to tak " kulantne ", že odteraz predaj Arivy 202 porastie ešte viac, pričom už teraz je to najpredávanejší HD prijímač na trhu. A to je asi ten najväčší problém. Jej konkurencia v podobe " certifikovaných Tlačeniek " má svojich ľudí priamo u prevádzkovateľa a ten inštruuje aj Rapotačky pri telefónoch. To je ale cesta do pekla, nakoľko len málo zákazníkov túto hru neprekukne a nakoniec si položí otázku. Čo bude s Tlačenkami, ak nebude Irdeto a bude napríklad Conax, alebo Santivox. Potom budú tie Rapotačky spievať akú pesničku ?
jopo166 , February 28 2012 00:03:06
ten pribeh je pan luteran podla skutočnej udalosti stymi prijimačmi aj ja to tak robym že musim nahlasiť že mam certifikovani prijimač inač nepošlu zapisi.smileysmiley
Luteran , February 28 2012 07:47:27
Jopo166, veď o tom je práve celý článok! Slečna Rapotačka má byť v prvom rade rada, že má robotu, ktorú jej platí volajúci zákazník. Ďalej má byť slušná, nakoľko zákazník živí aj šéfov, ktorí jej " trepú do hlavy " nekalú reklamu a technické nezmysly, ktorým ona aj tak nerozumie. Zákazník zavolá, požiada o impulzy, ona to má okamžite, bez slov urobiť. Nakoniec má oznámiť, že ak by nastal problém, nech sa obráti na svojho predajcu. Kartu a prijímač si zákazník vždy kupuje u konkrétneho predajcu. Do toho Rapotačka, nemá čo kecať! Pravda, veci sa môžu mať aj tak, ako povedal jeden môj známy, ktorý predáva prijímače kupované kade-tade. Firma prevádzkujúca telefónne hovory zarába na telefonátoch, potrebuje ich naťahovať. Firmy predávajúce Ready prijímače si prostredníctvom Rapotačiek robia nekalú reklamu. On to rieši tak, že Rapotačky "oklamáva" tvrdením, že samozrejme má taký super Ready prijímač, aký si ani len nevie predstaviť. No vyzerá to tak, že toto je najšpinavšia vojna, kedy sa zápisy na kartách stávajú nástrojom zneužívania. Toto asi skončí v Bruseli. Pokiaľ ste sa ktokoľvek naozaj stretli s Rapotačkou, napíšte dátum, čas a číslo karty. Vec sa začína riešiť!
Citron , March 12 2012 20:41:12
Tak som si dnes Arivu zapojil káblom k rutru a nestačil som sa čudovať, akéže to je zariadenie. Bez problémov som si prezeral prednastavené Web TV, obraz je fajn. Tak som chcel nájsť niečo cez youtube, napísal som svoje obľúbené NWOBHM do search prijímač sa reštartol. Neklesal som na mysli a po troche goglovania som zistil, že u opatchovanej verzie firmware treba prepnúť jazyk menu na češtinu. Po prepnutí všetko funguje ako má, neuveriteľné, za tie peniaze mám z internetu videa do "ošaľenia". Ani moju skvelú, priateľskú kartu mi netreba. Inak robil som si takú štatistiku, koľko som si pozrel za cca tri roky, čo mám user friendly kartu filmov, a vyšlo mi, že asi tri, či štyri, šport-nič, nejaké rozprávky a možno dokopy asi 2 hodiny dokumentov. A asi 10 hodín som čumel na retro a trošku na MuzikaCS...takže to je ako s tými filmami, či muzikou stiahnutou s internetu. Všade píšu, aké majú straty, jedni, či druhí, ale keby sa takto nedalo pozerať, či ťahať, aj tak by som to nekúpil...šak načo? A tu u tej Arivy a takéhoto systému pozerania obsahu z internetu za pánboh zaplať vidím ďalší problém, ako tú Arivu a podobné stroje a internet nebudú mať ONI radi...ako budú pištať, že aké majú straty, atp. Tak sa mi vidí, že pád starého systému predaja obsahu padá a padne a niet tej sily to zvrátiť, aj keby všetko zakázali-acťáci...Bye!
Citron , March 12 2012 20:42:50
NWOBHM - new wave of british heavy metal...to pre neznalých problematiky...a akéže klipy tam ľudia znalí dali, čo si doma vyrobili...skveléto je budúcnosť, ľudia ľuďom a bez darmožráčov
Luteran , March 19 2012 07:10:26
Citron, vďaka za zaujímavé info. Pravdupovediac môže nás to inšpirovať. Aj my sme sa doteraz viac sústreďovali len na satelitný príjem. Ariva dokazuje, prečo jej "konkurenti" majú hlavu v smútku. Ak by ste súhlasili, pripravím článok s názvom. Čo dokáže Ariva na WEB TV, kde by som použil Váš príspevok ako konkrétnu skúsenosť.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás