Home · Články · Fórum · Luterán Blog November 24 2020 10:14:07
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Správy z TÚ SR

TÚ SR k 16. 12. 2008 zrušil výberové konanie na prevádzkovateľa DVB-T

Telekomunikačný úrad SR (TÚ SR) k 16.12. 2008 zrušil výberové konanie na prevádzkovateľa (riadneho) digitálneho terestriálneho televízneho vysielania (DVB-T), resp. prevádzkovateľa prvých dvoch multiplexov. Dôvodom je zmena plánu využitia frekvenčného spektra pre úsek 470 – 862 MHz tak, aby bol v súlade s Opatrením TÚ SR – plán prechodu, ktorý je všeobecne záväzným právnym predpisom. TÚ SR zrušenie spolu s dôvodom uverejnil vo Vestníku TÚ SR, v Hospodárskych novinách a na internete, ďalej listom oznámi účastníkom zrušenie výberového konania s uvedením dôvodu a vráti im ich neotvorené ponuky.

TÚ SR podľa § 32 ods. 8 zákona o elektronických komunikáciách k 16. 12. 2008 zrušuje výberové konanie z dôvodu podstatných zmien okolností, za ktorých sa výberové konanie vyhlásilo. Podľa § 7 ods. 5 písm. b) plánu prechodu je podmienkou spustenia digitálneho terestriálneho vysielania v jednotlivých frekvenčných vyhradeniach zdrojové kódovanie DVB-T s použitím metódy MPEG-2 alebo MPEG-4 alebo inej technologicky vhodnej metódy. TÚ SR zmenil plán využitia frekvenčného spektra pre úsek 470 – 862 MHz tak, aby bol v súlade s opatrením, ako všeobecne záväzným právnym predpisom. Úrad vo výzve na predloženie ponúk výberového konania určil pre prevádzkovanie prvého a druhého terestriálneho multiplexu výhradne kompresný štandard MPEG-4. Zmena plánu využitia frekvenčného spektra dáva možnosť použiť aj inú metódu zdrojového kódovania ako MPEG-4. TÚ SR považuje zmenu plánu využitia frekvenčného spektra za takú podstatnú zmenu okolností, za ktorých sa výberové konanie vyhlásilo, že má za následok zrušenie predmetného výberového konania.

TÚ SR vyhlási nové výberové konanie tak, aby jeho víťaz mohol začať s riadnym DVB-T vysielaním už v roku 2009 a zároveň nebol ohrozený termín ukončenia analógového terestriálneho televízneho vysielania. TÚ SR upraví podmienky tak, aby eliminoval možnosť napádania procesu výberového konania. Rozsah budúcich úprav nebude až do zverejnenia výzvy na predkladanie ponúk do výberového konania komentovať. Všetci záujemcovia sa podmienky dozvedia až v deň zverejnenia výzvy v jednom celoštátnom periodiku, vo Vestníku TÚ SR a na internete.

Cieľom úradu je chrániť záujmy televízneho diváka, t.j. zabezpečiť mu kvalitný, nerušený televízny príjem a väčší počet programov. Ďalším nemenej dôležitým cieľom je plnenie medzinárodných záväzkov Slovenskej republiky. V neposlednom rade úrad vytvorí právnu istotu pre budúceho prevádzkovateľa alebo prevádzkovateľov a na strane druhej aj pre súčasných i budúcich vysielateľov.

Dňa 20. augusta 2008 TÚ SR zverejnil vo svojom vestníku, v jednom celoštátnom denníku (Hospodárske noviny) a na internete výzvu na predkladanie ponúk do výberového konania. Výzvou začalo výberové konanie na prevádzkovateľa DVB-T. Záujemcovia museli svoje ponuky doručiť úradu najneskôr do 20. novembra 2008 do 13:30 hod. V stanovenom termíne predložili TÚ SR ponuky do výberového konania štyri subjekty.

Digitálne vysielanie (DVB-T) najneskôr v roku 2012 úplne nahradí doterajšie analógové televízne vysielanie.


Dopiriakova , January 09 2009 13:14:07 1 Komentáre · 2246 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

jopo166 , January 09 2009 17:25:35
no ta kedy sa uz bude vysielat bude to aspon v roku 3000???mne sa zda ze ukrajina a madarsko spusti vysielanie skor a preco ten standar mpeg-4 ???abi ludia ktori doteras maju prijimac mpeg-2 museli kupit prijimac na mpeg 4 a zvedavy som s akov cenov pride na trh slovensko tichto prijimacov prijimace na mpeg 2 boli us okolo 1000sk a zase k to biva pri ceskich hraniciach bude si musiet kupit dve prijimace.co spravja ludia na slovensku s prijimacmi na mpeg 2 vyhodia ich???mne za zda ze rada pre rozhlas a tv sa snazi zakazdu cenu oddialit vysielanie. cesi uz vysielaju na vedsine uzemia dvbt kedy ich dozenieme???hlavne ze sme ich prebehli v eurach.smiley

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 3,300
Neaktivovani členovia: 0
Najnovší člen: y2yj44hd
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás