Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 14 2024 22:27:37
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

ČERTI KONTRA NEČERTI

Žijeme v EUPríde postaršia energická pani do predajne a vraví " Chcela by som lacný čertifikovaný prijímač ". Myslíte certifikovaný ?! " To je jeden čert, nechytajte ma za slovíčka, hlavne aby to bolo čo najlacnejšie a aby mi to fungovalo " . No a teraz babo raď. Pravda, pani si nakoniec aj tak kúpila certifikovaný prijímač Opticum 4060 a k tomu kartu Cryptoworks. Mimochodom, každý výrobok uvedený na trh EU v zmysle zákona musí spĺňať stanovené technické a bezpečnostné parametre. Splnenie týchto základných parametrov certifikácie je deklarované označením CE. To iný pán zákazník išiel na vec rovno a položil mi konkrétnu otázku na telo. Vysvetlite mi jednoducho,prečo sa v súvislosti s využitím nových kariet Irdeto rozpútala informačná vojna o certifikácii. Tá zavádza všetkých zákazníkov, nielen tých, ktorí majú staršie prijímače a pritom tie im doteraz fungovali.
Ide tu v skutočnosti o moderné formy konkurenčného boja, o ktorých by mal mať zákazník aspoň troška prehľad. Ako už bolo spomínané, certifikácia je len jedna a tou je CE. Ak si kupujem satelitný prijímač, overujem si v prvom rade, či má uvedenú značku. Samozrejme potom už môže mať prijímač celý rad kadejakých grafických označení ako napr. DVB S, DVB S2, HDTV, DiSEqC, USALS, XVID, UHF, USB, HDMI,TIME SHIFT, RS232, WEB TV, WEB RADIO, CONAX, IRDETO, ECOLOGY, PVR READY, CS READY,SKYLINK READY, alebo hocičo iné podľa toho ako si to želá objednávateľ prijímača. Výrobca je ochotný na krabicu stroja natlačiť čokoľvek, treba len byť opatrný, aby obsah nápisov nebol nakoniec kontraproduktívny k jeho skutočným parametrom. Nápis skylink READY je grafické označenie, ktoré by malo potencionálnemu zákazníkovi odkazovať " Kúp si ma, budem spoľahlivo fungovať s kartou Skylink ! " O tom, či naozaj a ako spoľahlivo plnia tento odkaz prijímače označené daným logom sa žiaľ toľko diskutuje, že je to už viac ako kontraproduktívne. Kvôli problémom a nedorozumeniam bol Skylink nakoniec nútený vydať oficiálne stanovisko.
Upozornenie:
Protokol Skylink Ready vyjadruje stanovisko Skylinku k výrobku v SW a HW verzii, ktorá bola predložená na testovanie a jeho kompatibilitu s vysielaním ku dňu testu. Skylink neručí za nedostatky satelitného prijímača, ktoré nebolo možné v čase testu bežne dostupnými technickými prostriedkami zistiť.
Stručne povedané, v deň testu sa do prijímača vložila karta a ak tá fungovala, prístroj získal označenie READY. Slovo ready v skutočnosti hovorí o tom, že prístroj je pripravený na spoluprácu s kartou Skylink. Nič nesľubuje, negarantuje, že to bude fungovať aj o týždeň, mesiac , či rok. No a to je asi "stručne" všetko k danej téme.
Luteran , September 09 2011 07:51:15 3 Komentáre · 5025 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

jopo166 , September 14 2011 19:57:55
No uvidime jak to ešte bude s tymi kartami a certifikovanymi prijimačmi.V každom pripade može dosť aj ktomu že vela prijimačou z ucas uplne vypadnu aj napriek tomu že ako tak teraz tu kartu čitaju napr. opticum.smiley
Luteran , September 18 2011 07:33:31
Jopo166, článoček nerieši problematiku či bude a dokedy čo fungovať. Hovorí konkrétne iba o tom, ako sa zneužívajú pojmy ako je napríklad certifikácia. V inom článku môžeme rozobrať podrobnejšie aj to, čo naznačujete v súvislosti s prijímačmi. Existujú FTA prijímače, prijímače s CI slotom a prijímače s CA t.j. s čítačkou karty. A to je všetko. UCAS je už iba akási podskupina.
jopo166 , September 23 2011 21:51:16
aha mate pravdu aš teraz som to pochopil prečital som to ešte raz

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,433
Najnovší člen: Jamesfup
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás