Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 14 2024 23:18:45
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

KAREN MURPHY CEZ SATELIT VYHRALA NAD SKY SPORT I PRE VÁS

Žijeme v EUKAREN MURPHY CEZ SATELIT VYHRALA NAD SKY SPORT I PRE VáS

Píše sa rok 2006. Majiteľka pohostinstva z Portsmouthu v Anglicku a mnohí ďalší sa rozhodli dať zbohom neúmerne drahej Premiere League prostredníctvom platformy Sky Sport. Oficiálne si zaplatila grécku službu Nova a ušetrila tak 900 libier z pôvodného ročného poplatku 1000. Toto sa však nepáčilo dodnes monopolnému poskytovateľovi služby SKY, ten Karen zažaloval a súd v Anglicku vyhral. Karen sa však s udeleným trestom cca 8000 libier nestotožnila a vec posunula na Súdny dvor EU. Ten dnes 3.2.2011 vyniesol prelomové rozhodnutie, ktoré v skratke hovorí toto. Každý občan EU sa môže kedykoľvek slobodne rozhodnúť a zakúpiť si kdekoľvek akúkoľvek z platených satelitných služieb a používať ju na celom území EU bez obmedzenia!!! Rozmeňme si uvedené na drobné. Nám, ktorí profesionálne poskytujeme služby v oblasti satelitného príjmu sa to nemusí zdať ako nič svetoborného, nakoniec mnoho českých a slovenských euroobčanov používa poľské platformy a všetci sme si "odžili" časy núteného registrovania kariet CZ a SK na rodiny a kamarátov obojsmerne cez rieku Moravu. No ale veď reč je práve o tom! Občania EU si platili službu v inej krajine, avšak mohli to robiť iba cez prostredníka žijúceho v danej krajine. Z pohľadu štátnej mafie porušovali zákon a ak sa to mafii hodilo, využila takúto skutočnosť, či už na zastrašovanie prostredníctvom médií, alebo represívne za účelom finančného prilepšenia si. V prípade Karen Murphy je vec ešte o to významnejšia, že sa nejednalo o klasický satelitný individuálny príjem, ale o službu prostredníctvom ktorej programy sledovala veľká skupina užívateľov a teda lietali tam obrovské prachy. Stručne povedané, Súdny dvor svojim rozhodnutím otvoril skutočne slobodný prístup všetkým euroobčanom aj k plateným satelitným platformám na celom svojom území. U programov typu FTA bola vec jasná, avšak u niektorých neplatených programov typu karta CS Link a Skylink sa veci definitívne vyjasnili. Karen, vďaka za odvahu.
Luteran , February 03 2011 16:06:15 3 Komentáre · 4904 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

halixo , February 14 2011 12:53:40
Konečne sa ktosi dovolal spravodlivosti v otázke neúmerných príjmov týchto platforiem.
Ďakujeme Karen smiley
lubomir63 , February 24 2011 12:42:26
ak tomu dobre rozumiem tak aj v prípade registrácie karty skylink na Česko mi musí ísť STV3 napr. keď bude dávať formule. Doteraz to Skylink blokoval
lubomir63 , February 25 2011 11:29:18
Vazeny pan .........,

ako vyplyva z nasej programovej ponuky http://www.skylink.cz/web/structure/26.html na dekodovacich kartach registrovanych s lokaciu CR su aktivovane vyhradne slovenske programy STV1 a STV2.

Kazda jedna dekodovacia karta je opatrena geografickym priznakom, cim je zabezpecena prislusna regionalna dostupnost programov.

Uvedte nam prosim cislo Vasej dekodovacej karty / kariet Skylink, aby sme mohli spravnost aktivacie na nich preverit. Dakujem.

Nasa spolocnost zabezpecuje technicku podporu vyhradne dekodovacich kariet Skylink a TT, a nie satelitnych prijimacov, ktore nepredava a ani nezabezpecuje ich montaz ci nastavenie.

S pozdravom a prianim pekneho dna

X Y

No a teraz budme z toho múdri! Na karte registrovanej na Česko ide STV3 - čo oni popierajú. Počas F1 to stopnú.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,433
Najnovší člen: Jamesfup
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás