Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 14 2024 23:15:02
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

FOTOSÚŤAŽ SAT TV 1 - Aktualizované 7.9.2010!

Žijeme v EUA máme tu prvý príspevok do našej fotosúťaže. Autorom krásnej fotografie je pán Hanko, ďakujeme, mimochodom pán Hanko, urobili ste mi veľkú radosť!. Na Vašej fotografii je takmer všetko, čo si satelitný fanúšik môže pamätať. Vľavo hore vidím klasickú parabolu KOvosat 120 cm, vpravo dole na ukotvenom stožiari je asi Kovosatka 90, vľavo dole na balkóne offset Strong asi 80 cm, na stene je legendárna 60 cm offsetka UPC od Philips a nad ňou offset 90 s pomocnými tyčkami. Verím,že to bude dobrý podnet i pre ďalších , ktorí sa zatiaľ neodhodlali. K uvedenej fotografii sa mi podarilo od pána Hanka získať detailnejšie informácie, ktoré boli zaslané 7.9.2010. "Vážený pán Luterán, pokúsim sa napísať pár slov o tejto fotke. Na začiatku bola iba parabola Kovosat 120, ktorú som kúpil v roku 1989 k satelitnému prijimaču zn. Grundig z Tuzexu.Konvertor bol len na jednu polarizáciu a pri jej zmene sa musel pootáčať mechanicky.Potom zlaté slovenské ručičky vymysleli prepínač polarizácie Pri vtedajšom výbere programov to však bol sen.Nemusím Vám asi rozprávať čo vtedy pre mnohých nadšencov znamenala ta možnosť výberu. Teraz si už ani neviem na názvy všetkých staníc spomenúť. Viem, že potom bola možnosť prijímať aj stanicu VTV.Po rokoch však prijímač zlyhal, tak som vo Vašej firme kúpil zn Image 1050. Ten mal 2 vstupy. Do paraboly po úprave držiaka konvertora pribudol ďalší a tak sa dali prijímať naraz 2 družice Astra aj Hotbird.V roku 2003 som prešiel na digitálny príjem, kúpou súpravy AB pribudla ďalšia parabola, nasmerovaná na 0,8 W z možnosťou sledovať ďalšie slovenské programy.K nej som prikúpil českú kartu . V súčasnej dobe sú v našej domácnosti preferované CS programy na 23,5 E.Sivá 80 parabola je nasmerovaná na 19,2 E. Jeden čas v nej bol dualný konvertor a tak mala dcéra možnosť na analogovom prijímači sledovať stanice z tejto pozície. Úplne vľavo je Kovosat 120 nasmerovaná na 28,5 E pre príjem anglických hudobných staníc.Parabola od UPC je nasmerovaná na 13 E na Hotbird.Trvale sú zapojené 4 paraboly cez diseq C prepínač4/1. V súčasnej dobe mám len 4 paraboly. Čítal som komentáre iste by sa to dalo vyriešiť aj modernejším spôsobom. Je to však pre mňa kus nostalgie. Keď som nové veci skúšal a tešil sa z úspechov. Ako laik čerpal som poznatky len z dostupných. zdrojov /aj zo Solideurope/. V krátkej dobe plánujem prejsť do vyššieho levelu na HDTV a pri tej príležitosti skúsim niečo vymyslieť. Zdravím Vás. Martin Hanko". Pán Hanko, ešte raz ďakujem za peknú fotografiu i príbeh.
Luteran , July 08 2010 07:51:35 6 Komentáre · 4710 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Luteran , July 08 2010 08:04:03
Pán Hanko, ešte mi napadlo, ak môžete, napíšte nám viac informácií o histórii tejto krásnej fotografie. Samozrejme, neberte to ako vtieranie, ale zaujjímavé by boli aj ďalšie fotografie detailov ako sú použité LNB, nehovoriac o tom, aké sú použité satelitné prijímače. O tom by sa dal urobiť pekný článok.
Luteran , July 09 2010 11:07:21
Ideálne by bolo, keby nám odpoveď poslal pán Hanko, predpokladám, že sa ozve, asi je na dovolenke. Ja som si všimol, že všetky paraboly majú riadne vyvedený koaxiálny kábel a zrejme sa aj používajú. Ak sa lepšie prizrete parabolám, zistíte, že sú nasmerované na rôzne pozície. Najjednoduchšie je začať od UPC, to je na 19,2 E, offsetka nad ňou je pravdepodobne Skylink t.j. 23,5E, parabola na stožiari je kdesi na ďaleký východ, parabola Strong je pravdepodobne na 1W a Kovosatka 120 nad ňou je zrejme tiež na 19,2 ? No prosím, koľko zaujímavostí na jednej fotke!
mikulas16 , July 14 2010 17:50:38
Neviem,čo je na tej fotke také zaujímavé.
Na tie pozicie stáči jedná Toroidná parabola a môže byť tých pozicií,viac ako desať.
Luteran , July 29 2010 20:22:08
Mikulas16, pochopte, tá fotka má hodnotu aj v tom, ako zobrazuje vývoj satelitnej techniky. V dobách parabol Kovosat predsa ešte neexistovali žiadne toroidné paraboly!
mikulas16 , August 14 2010 10:55:36
Ja som paraboly Kovosat v dobe analógu tiež používal s tiahovými motormi a pozicionérom východ-západ,ale mať to,ako muzeálne atrakcie v dnešnej dobe,tak neviem?
caorbaa , April 18 2013 05:53:36
These are just about the most Coach Outlet Online effective selection for business travel or perhaps operate. Among the wide selection, Louis Vuitton purses Coach Outlet and handbags include the the majority of renowned ones. One particular with many maybe probably the most Coach Outlet Store Online selected tote companies using the entire world is definitely Louis Vuitton. You will discover plenty Coach Outlet Online if you are prepared to put in the occasion ahead of businesses to find what will greatest satisfy your Coach Outlet Store Online type.You can uncover totes created by this well-known designer's firm around the world additionally, Coach Outlet Store Online on the particular arm of any influential person. No custom company will be replicated greater than Lv. Coach Outlet Store Online Tropez Sizzling Light red signature bank, along with Monogram Murakami design and style. Encouraged Coach Factory Online through Marc Jacobs, the Louis Vuitton Initialed or monogrammed Rubis Selection will be the mixture of Coach Outlet red convertible top and also monogrammed material.Not one within your good friends can even know the distinction Coach Outlet when you show off a new custom made replica purses and handbags as they are made with premium quality products Coach Handbags Outlet still are very inexpensive you can easily acquire more than one. It is often wanting to buy quite a long Coach Outlet Online time as well as continues delivering your eternal assortment for anyone who want to get high quality Coach Factory Online baggage, geared to different situations. Lv luggage are presently having commercials having small young women Coach Outlet when compared with alluring versions that they used previously. Influenced through the France Riviera, Galliera Coach Outlet Game master with Damier Azur fabric can be large as well as simple to utilize with a permanent magnetic drawing a Coach Factory Outlet line under and cozy glenohumeral joint secure.Most of us assurance you may be so astonished once you saw it, and ask Coach Factory Outlet youself is it an original one particular!

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Perfektný! Perfektný! 0% [Žiadne hlasy]
Veľmi dobrý Veľmi dobrý 100% [2 Hlasov]
Dobrý Dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Priemerný Priemerný 0% [Žiadne hlasy]
Biedny Biedny 0% [Žiadne hlasy]
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,433
Najnovší člen: Jamesfup
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás